PAO pergalę išplėšęs Maconas paliko „Žalgirį“ Eurolygos dugne

2022-04-08 21:47
Nuotr.: Tolga Adanali - Getty Images

Atėnų „Panathinaikos“ (9-19) pergale užbaigė Eurolygos sezoną ir paliko Kauno „Žalgirį“ (8-20) paskutinėje vietoje.

Graikai išvykoje 62:59 (22:20, 16:12, 6:17, 18:10) nugalėjo Stambulo „Fenerbahče“ (10-17).

Rungtynėse intriga pasiekė aukščiausią tašką po Ioannio Papapetrou dvitaškio likus 1,5 minutės (59:58). Janas Vesely atsakė taiklia bauda. Ekipos apsikeitė netaikliomis atakomis, o paskutinė priklausė PAO. Šaltakraujišką tritaškį likus 0,5 sekundės pataikęs Darylas Maconas padovanojo graikams pergalę.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Žalgiriečiams, norint išlipti iš paskutinės vietos, reikėjo PAO pralaimėjimo. Tokiu atveju graikai, ASVEL ir „Žalgiris“ turėtų po 8 pergales, bet dėl geresnio tarpusavio santykio su Atėnų klubu žaliai balti būtų palypėję į 14 poziciją.

Macono tritaškis:

Kauno klubas finišavo su tiek pat laimėjimų kaip ir ASVEL (8-20), tačiau prancūzams nusileido tiek namuose, tiek išvykoje ir nukrito žemiau jų. Eurolygos turnyrinę lentelę rasite čia.

„Vienas dalykas apie mane – aš nenustosiu mesti, – po pergalingo metimo sakė Maconas. – Komandos draugai manimi tikėjo visą vakarą, nors nepataikiau visas rungtynes. Dėkoju komandai už pasitikėjimą.“

Simbolinę 3 tūkst. taškų ribą Eurolygoje šiame mače pasiekė „Fenerbahče“ centras Janas Vesely. Čekas tapo 11 žaidėju užfiksavusiu tokį rezultatą.

Vesely per 31 minutę pelnė 20 taškų (8/12 dvit., 4/7 baudų), atkovojo 7 kamuolius bei surinko 29 naudingumo balus.

Graikai pirmajame kėlinyje greitai perėmė iniciatyvą ir išlaikė pranašumą iki trečiojo kėlinio vidurio. Nepralaužiamą gynybą sustygavęs „Fenerbahče“ per trečiąjį ketvirtį varžovams leido pelnyti vos 6 taškus ir išsiveržė į priekį (49:44).

6 taškai per kėlinį – žemiausias šio sezono rezultatas Eurolygoje. Prieš tai mažiausiai (8) buvo įmetusi Belgrado „Crvena Zvezda“.

„Fenerbahče“ šiame mače vertėsi be Devino Bookerio, Marialo Shayoko, Marko Guduričiaus ir Nando De Colo. Graikams nepadėjo Nemanja Nedovičius ir Stefanas Jovičius.

Atėnų ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Georgios Papagiannis, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 14 taškų (6/8 dvit., 2/2 baudų), 12 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 31 naudingumo balas.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Ioannis Papapetrou, per 34 minutes pelnęs 21 tašką (6/8 dvit., 2/6 trit., 3/3 baudų). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 20 (8/12 dvit., 7 atk. kam., 2 blok., 29 naud.), Pierria Henry 16 (4/9 dvit., 2/7 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.), Dyshawnas Pierre'as 9 (2/3 trit., 5 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 21 (6/8 dvit., 2/6 trit., 6 rez. perd.), Georgios Papagiannis 14 (6/8 dvit., 12 atk. kam., 3 per. kam., 4 blok., 31 naud.), Darylas Maconas 12 (1/5 trit., 5/6 baud., 5 rez. perd., 4 kld.), Jeremy Evansas 8 (5 atk. kam.).