Techninių pražangų lietuje „Nevėžis“ vėl paguldė „Rytą“

2022-12-07 15:50

„Nevėžis-Optibet“ KMT ketvirtfinalio serijoje prieš „Rytą“ įgijo 8 taškų pranašumą. Antroje mačo pusėje teisėjai skyrė šešias technines pražangas.

Nuotr.: Paulius Peleckis/BNS

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ antrąkart šį sezoną paguldė Vilniaus „Rytą“, šį kartą – Karaliaus Mindaugo taurės atkrintamųjų starte.

Gedimino Petrausko auklėtiniai ketvirtfinalio serijos namų mače triumfavo 78:70 (18:19, 16:21, 23:18, 21:12).

Atsakomosios rungtynės Vilniuje vyks po Naujųjų metų. Prieš jas kėdainiečiai įgijo 8 taškų pranašumą.

Rezultatyvūs perdavimai 4

Ketvirtfinalį sudaro dvejos (namai-išvyka) rungtynės, o etapą laimės komanda, nugalėsianti pagal bendrą abiejų mačų rezultatą. Laimėtojai žengs į vasario 18-19 dienomis Šiauliuose vyksiantį finalo ketvertą.

KMT atkrintamųjų medį galite rasti paspaudę čia.

„Nevėžio“ herojumi tapo Artūrs Žagars, kuris ketvirtajame kėlinyje pelnė 10 iš 21 komandos taškų. Latvis iš viso surinko 23 taškus (9/12 dvit., 0/5 trit., 5/8 baud.), 4 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 22 naudingumo balus.

Žagars ketvirtojo kėlinio viduryje atsitrenkė į Tomo Lekūno užtvarą ir parkritęs ant parketo kurį laiką nesikėlė. Teisėjai latvio kritimą traktavo kaip vaidybą ir skyrė techninę pražangą.

Petrauskas pakeitė smūgį sugėrusį auklėtinį, kuris į aikštę vėliau žengė likus 4 minutėms ir esant lygiam rezultatui 66:66.

Latvis per likusią atkarpą sumetė 8 taškus, kėdainiečiai spurtavo 12:4 ir į atsakomąsias rungtynes išsinešė 8 taškų persvarą (78:70).

Trečiajame kėlinyje techninėmis pražangomis buvo nubausti Gediminas Petrauskas ir Marcusas Fosteris, o ketvirtajame tokios pat nuobaudos sulaukė Jarvisas Williamsas, Marius Valinskas, Artūrs Žagars ir Giedrius Žibėnas.

„Rytas“ prarado net 21 kamuolį, kai kėdainiečiai – 9.

Vilniečių gretose Benedekas Varadi prametė šešis metimus iš žaidimo ir surinko minus 3 naudingumo balus, Marcusas Fosteris pataikė 3 iš 11 metimų bei pelnė 9 taškus.

„Nevėžis-Optibet“ ketvirtajame kėlinyje vertėsi be iki tol rezultatyviausiai (17 taškų) žaidusio Danieliaus Lavrinovičiaus, kuris susižeidė čiurną. Petrausko vadovaujamai ekipai taip pat nepadėjo Bradas Davisonas ir Tomas Verbinskis.

Klubą neseniai paliko rezultatyviausiai ir naudingiausiai rungtyniavęs Paulius Petrilevičius. Kėdainietis karjerą tęsia Lenkijoje.

Kėdainių komanda LKL sezono starte Vilniuje laimėjo 92:88.

„Nevėžis-Optibet“: Artūrs Žagars 23 (9/12 dvit.), Danielius Lavrinovičius 17, Marius Valinskas 14.

„Rytas“: Martynas Echodas 15, Gytis Radzevičius 11, Jarvisas Williamsas 7.