Dramatiškas sugrįžimas: Brazdeikio reidas „Žalgiriui” išplėšė pirmąją pergalę

2022-10-18 19:00

Iniciatyvos ėmęsis Ignas Brazdeikis ištempė kauniečius į pirmąją pergalę Eurolygoje.

Įspūdingą pirmąją pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (1-2).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose lemiamu metu 68:65 (16:24, 15:14, 21:15, 16:12) paklupdė Bolonijos „Virtus“ (1-2) krepšininkus.

Likus 1 minutei ir 45 sekundėms iki mačo pabaigos „Žalgiris“ turėjo 5 taškų deficitą (60:65), tačiau Ignas Brazdeikis pelnė dvitaškį ir sumažino jį iki vieno metimo (62:65).

Netrukus žalgiriečiai apsigynė, o Keenanas Evansas nukirpo „Žalgirio“ skirtumą iki minimalaus (64:65).

Kitoje atakoje Milošo Teodosičiaus metimas buvo netaiklus ir „Žalgiriui“ liko 22 sekundės išplėšti pergalę.

Likus 13 sekundžių Brazdeikis reidu išvedė „Žalgirį į priekį (66:65), Teodosičius suklydo, o Brazdeikis baudomis likus 7 sekundėms nutolino kauniečius per 3 taškus (68:65).

Lemiamoje atakoje „Virtus“ taškų nepelnė ir kauniečiai triumfavo.

Paskutinę 2 minučių ir 39 sekundžių atkarpą žalgiriečiai laimėjo 8:0.

Lemiamais momentais kauniečius į pergalę ištempęs Brazdeikis per 25,5 minutės surinko 14 taškų (5/8 dvit., 0/4 trit., 4/4 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 18 naudingumo balų.

„Žmogau, tai buvo toks nuostabus jausmas, – „Žalgirio“ rūbinėje šypsojosi Brazdeikis. – Tuo metu stengiausi nuvyti mintis ir koncentravausi sumesti baudas. Susikūrė jausmas lyg nieko nebūtų aplink, bet po to suvokus, tai – tikra palaima šitaip pasirodyti gimtajame mieste. Puikus jausmas.“

Per pirmąsias 13 minučių svečiai iš Italijos surinko 33 taškus, per likusias 27 – 32.

Per ilgąją pertrauką į arenos palubes iškilo Pauliaus Jankūno marškinėliai.

Rolands Šmits pridėjo 13 taškų (4/7 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 12 naudingumo balų.

Kazys Maksvytis po mačo įvardijo pagrindinę pergalės priežastį.

„Džiaugiamės pergale. Pirmiausia, mes pakeitėme žaidimą nuo antrojo kėlinio, pradėjome žaisti geriau gynyboje. Mūsų gynyba nusprendė rungtynes. Labai džiaugiuosi, kad kovojome iki pat pabaigos ir nusipelnėme šios pergalės“, – kalbėjo Kazys.

Rezultatyviausiai Bolonijos ekipoje rungtyniavo Kyle'as Weemsas, kuris pelnė 15 taškų (4/4 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo bei perėmė po 2 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

„Labai labai džiaugiamės, kad pavyko iškovoti pergalę, nors ir turbūt daug kas rungtynėse nepavyko, ypač puolime, – po mačo tinklalapiui BasketNews sakė Arnas Butkevičius. – Kokybės tikrai šiandien trūko, bet žiūrint iš tos pozicijos, kad sugebėjome iškovoti pergalę su 4 tritaškiais, prastai žaisdami puolime, tai parodo potencialą, kurį mes turime. Galime tikrai žymiai solidžiau atrodyti, išspręsti savo problemas ir užbaigti rungtynes kur kas lengviau.“

„Rungtynių pabaigoje laimėjome dėl agresyvios gynybos, – aiškino Edgaras Ulanovas. – Mums tas susikeitimas labai šiandien tiko. Žinoma, padėjo ir puolime bei gynyboje atkovoti kamuoliai. Nežinau skaičių, bet atrodė, kad su atkovotais kamuoliais mums sekėsi gerai. Visi nuopelnai gynybai. Puolime reikia pasitempti, nes kitos komandos matys, kur mus galima išmušti.“

„Virtus“ sąlygas diktavo nuo pat mačo pradžios, kuomet per pirmąsias 7 minutes susikrovė dviženklį pranašumą (19:9), o antrojo ketvirčio viduryje po Mamo Jaiteho baudos pirmavo 12 taškų (34:22).

Visgi kauniečiai nepasidavė: atsakė atkarpa 9:2 ir po Edgaro Ulanovo dvitaškio prieš pertrauką nukirpo deficitą iki 5 taškų (31:36).

Trečiajame kėlinyje begalinės kovos dėka kauniečiai išlygino pusiausvyrą ir po 30 minučių rezultatas buvo lygus – 52:52.

Ketvirtadienį 20 val. „Žalgiris“ sausakimšoje namų arenoje susitiks su „Barcelona“.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 14 (5/8 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Rolands Šmits 13 (4/7 dvit., 5 atk. kam.), Keenanas Evansas 9 (5/5 baud., 4 rez. perd., 4 per. kam., 6 kld.).

„Virtus“: Kyle'as Weemsas 15 (4/4 dvit., 2/2 trit.), Mamas Jaitehas (3/8 dvit.) ir Jordanas Mickey (3 blok.) po 9, Semi Ojeleye 8 (5 atk. kam.), Gabrielis Lundbergas ir Milošas Teodosičius (6 rez. perd.) po 7.