„Žalgiris“ – ant bangos: Kaune krito ir „Emporio Armani“

2022-11-18 19:00

„Žalgiris“ ir „Real“ su 3 pergalių serijomis yra karščiausios Eurolygos komandos. Kauniečiai 71:62 įveikė Milano „Emporio Armani“, o Keenanas Evansas surinko 23 taškus.

Kauno „Žalgiris“ (5-3) ir toliau skina pergalę po pergalės Eurolygoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose sausakimšoje arenoje 71:62 (16:11, 18:13, 15:15, 22:23) įveikė Milano „Emporio Armani“ (3-5) krepšininkus bei iškovojo trečiąją pergalę paeiliui.

Tuo metu Milano klubui tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės su 3 pergalių serijomis.

„Žalgiris“ ir Madrido „Real“ šiuo metu yra karščiausios Eurolygos komandos.

Žalgiriečiai dominavo nuo pat mačo pradžios bei po pirmojo kėlinio turėjo 5 taškų persvarą (16:11). Šeimininkai ir toliau nestabdė: vedami 9 taškus surinkusio Keenano Evanso spurtavo 18:13 ir po Rolando Šmito dvitaškio prieš pertrauką susikrovė dviženklį pranašumą (34:24).

Trečiojo ketvirčio metu žalgiriečiai buvo susikrovę 13 taškų persvarą (43:30), tačiau „Emporio Armani“ nepasidavė: atsakė atkarpa 15:7 ir vedami Nazo Mitrou-Longo likus 8,5 minutės sugrįžo į mačą (45:50).

Likus 6 minutėms „Žalgirio“ pranašumas sumažėjo iki 4 taškų (53:49), tačiau kauniečiai smogė spurtu 7:0 ir po Arno Butkevičiaus 5 taškų paeiliui likus 4 minutėms susigrąžino dviženklį pranašumą (60:49).

Po mačo Kazys Maksvytis įvardijo pagrindines triumfo priežastis.

„Sveikinimai visiems „Žalgirio“ fanams. Manau, kad rungtynes laimėjome gera gynyba, jas kontroliavome gera gynyba. Kaip ir minėjau prieš rungtynes, tikėjomės fiziškų rungtynių. Taip ir nutiko. Buvome pakankamai kantrūs, kad uždarytume rungtynes. Sveikinu fanus ir žaidėjus“, – kalbėjo treneris.

Likus pusantros minutės „Armani Exchange“ sumažino skirtumą iki 5 taškų (58:63), tačiau pergalę dvitaškiu įtvirtino Rolands Šmits (65:58).

Į pergalę žalgiriečius vedė Keenanas Evansas, kuris surinko 23 taškus (3/5 dvit., 4/8 trit., 5/6 baud.), 1 rezultatyvų perdavimą, 3 klaidas ir 17 naudingumo balų.

„Vis dar turiu atlikti daug darbo, bet didžiuojuosi savimi, – teigė Evansas. – Ačiū komandos draugams, kurie man padeda pasirodyti vis geriau. Vis dar galiu būti geresnis. Tikrai galiu. Įsibėgėjus sezonui, vis labiau įgaunu formą ir tikiuosi ją tobulinti ir toliau. Treneriai mane pastato į geras situacijas, komandos draugai padeda sukurti situacijas.“

Šmits pridėjo dvigubą dublį: 10 taškų (4/6 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 17 naudingumo balų.

„Akiai negražios rungtynės, žiūrovams turbūt momentais buvo sunku užsikurti, – tinklalapiui BasketNews sakė Ulanovas. – Žiūrovai šiandien buvo vienas iš nedaugelio pozityvų, kai galėjome pasiimti teigiamų emocijų. Dar kartą ačiū sirgaliams.

Pergalė yra pergalė, bet negalime per daug džiaugtis. Yra taisytinų dalykų ir laukia kelionė į Ispaniją, kur bus velniškai sunki savaitė prieš labai gerus varžovus (Vitorijos „Baskonia“ ir Valensijos „Basket“), kurie ypač gerai žaidžia namie.“

Milano ekipos gretose išsiskyrė Mitrou-Longas, kurio sąskaitoje per 16 minučių buvo 19 taškų (3/5 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 16 naudingumo balų.

„Sveikinimai „Žalgiriui“, jie nusipelnė pergalės, – po rungtynių sakė Ettore Messina. – Stengėmės išlikti rungtynėse, tačiau mus ir vėl stabdė pataikymo procentas ir prastų sprendimų priėmimas puolime, – aiškino italas. – Jie nėra tokie geri, kad laimėtume rungtynes Eurolygoje, nors porą kartų ir buvome arti jos.

Norėčiau pasidžiaugti Nazo Mitrou-Longo sugrįžimu. Jis smarkiai progresuoja ir įrodinėja, kad yra Eurolygos žaidėjas. Manau, kad rungtynių baigtį nulėmė geri Evanso epizodai, jis ir Lekavičius šiandien žaidė puikiai, vedė „Žalgirį“ į pergalę.“

Šiame mače kauniečiams negalėjo padėti traumuotas Mantas Kalnietis. Jį pakeitė Motiejus Krivas, kuris ant parketo nepasirodė. Tuo metu Milano klube negalėjo žaisti Billy Baronas, Shavonas Shieldsas, Luigi Datome ir Stefano Tonutas.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 23 (4/8 trit.), Rolands Šmits 10 (10 atk. kam., 17 naud.), Laurynas Birutis 8, Ignas Brazdeikis (5 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (8 atk. kam.) po 7.

„Emporio Armani“: Nazas Mitrou-Longas 19 (3/5 trit.), Kevinas Pangosas 11 (2/9 trit.), Devonas Hallas 8 (2/9 trit.).