Įspūdingo Kanados spurto neužteko – Dellavedovos vedami australai šventė pergalę

2019-09-01 12:28

Lietuvos rinktinės būsimos varžovės Kanada (0-1) ir Australija (1-0) rezultatyviu ir permainingu mūšiu tarpusavyje atidarė H grupės kovas.

Aukštu rungtynių tempu pasižymėjusioje dvikovoje stipresni buvo australai, kurie 108:92 (29:20, 23:20, 24:37, 32:15) privertė pasiduoti Nicko Nurse'o treniruojamus auklėtinius.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo australai (18:9), o didelį smūgį kanadiečiai patyrė antrojo kėlinio pradžioje, kai trečiąją asmeninę pražangą užsidirbo jų lyderis Cory Josephas.

Be ant suolo priverstinai pasodinto Josepho rungtyniavę kanadiečiai susidūrė su problemomis abiejose aikštės pusėse, o tuo pasinaudoję Andrejaus Lemanio auklėtiniai antrojo ketvirčio pabaigoje įgijo solidų pranašumą – 52:35.

Vis dėlto dar prieš pertrauką skirtumą apkarpę kanadiečiai (40:52) perkėlė savo spurtą į trečiąjį ketvirtį, kuris išaugo iki 23:3, ir po Kevino Pangoso tritaškio išsiveržė į priekį – 58:55.

Vis dėlto, nors kanadiečiai prieš lemiamą ketvirtį turėjo minimalų pranašumą (77:76), australai ketvirtojo kėlinio pradžioje laimėjo atkarpą 16:2 ir įgijo dviženklę persvarą – 92:79. Po tokio smūgio Nurse'o auklėtiniai nebeatsigavo – 92:108.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Dellavedova per 28 minutes pelnė 24 taškų (3/3 dvit., 6/10 trit., 0/1 baud.) atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tiek pat sykių suklydo bei surinko 24 naudingumo balus.

Žalgirietis Jockas Landale'as per 22 minutes pelnė 8 taškus (2/3 dvit., 1/4 trit., 2/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

Australai šiose rungtynėse pataikė 70 procentų dvitaškių (28/40) ir 41 procentą tritaškių (11/27). Tuo metu kanadiečiai iš dviejų taškų zonos realizavo 57 procentus metimų (25/44), o iš toli – 33 procentus (9/27).

Kanados gretose buvęs žalgirietis Kevinas Pangosas atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir įsirašė į savo šalies istorijos metraščius. Vienintelis tiek rezultatyvių perdavimų atlikęs kanadietis pasaulio čempionate iki šio mačo buvo Steve'as Nashas, kuris tai padarė 1994-aisiais. Pangosas taip pat pelnė 14 taškų (4/9 dvit., 2/6 trit.).

„Tai turnyras, ne vienerios rungtynės. Reikia pataisyti kai kuriuos dalykus ir bandyti laimėti kitas rungtynes“, – po dvikovos sakė Pangosas.

Artėjančias rungtynes kanadiečiai žais antradienį (09.03) 14 val. 30 min. su Lietuva. Tuo metu australai rugsėjo 3-ąją susikaus su Senegalu.

Australija: Matthew Dellavedova 24 (6/10 trit., 5 rez. perd., 5 kld., 24 naud. bal.), Chrisas Gouldingas 16, Patty Millsas 15 (6 rez. perd.), Joe Inglesas 13 (10 rez. perd., 23 naud. bal.), Andrew Bogutas 12 (9 atk. kam.), Aaronas Baynesas 10.

Kanada: Khemas Birchas 18, Cory Josephas 16 (23 naud. bal.), Kevinas Pangosas 14 (8 rez. perd.).