Pusfinalio starte – Giannio trigubas dublis ir „Bucks“ triumfas Bostone

2022-05-01 22:50
Nuotr.: RS - Scanpix

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NBA) Milvokio „Bucks“ iškovojo pergalę ir pusfinalio serijoje išsiveržė į priekį 1-0.

Giannio Antetokounmpo ir Jrue Holiday dueto vedamas klubas svečiuose 101:89 (27:24, 29:22, 22:24, 23:19) ant menčių paguldė Bostono „Celtics“.

Šios serijos laimėtojas susitiks su kitos Rytų konferencijos pusfinalio poros nugalėtoju – Majamio „Heat“ arba Filadelfijos „76ers“ krepšininkais.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Trigubą dublį surinkęs Antetokounmpo per 37 minutes pelnė 24 taškus (9/23 dvit., 0/2 trit., 6/11 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, blokavo 2 metimus ir suklydo 5 kartus.

Nepaisant to, kad graikas sužaidė vienas netaikliausių atkrintamųjų rungtynių, tačiau Giannis tapo pirmuoju „Bucks“ žaidėju, kuriam pavyko užfiksuoti daugiau nei vieną trigubą dublį atkrintamosiose.

Prieš pat ilgąją pertrauką „Bucks“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (56:46), bet trečiajame ketvirtyje „Celtics“ prisivijo varžovus (54:59).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš Milvokio atstatė turėtą pranašumą (80:70), o likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos komandas skyrė jau 17 taškų (92:75). Per likusį mačo laiką „Celtics“ nepanaikino dviženklio deficito.

Per lemiamą kėlinį Holiday ir Antetokounmpo duetas bendrai atseikėjo 16 taškų.

Milvokio ekipos gretose taip pat išsiskyrė Holiday, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 25 taškai (5/15 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai ir 2 klaidos.

Bostono komandai Alas Horfordas per 36 minutes pelnė 12 taškų (0/2 dvit., 4/9 trit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo 2 metimus, bet dukart suklydo.

Rezultatyviausiai „Celtics“ gretose žaidė Jaysonas Tatumas. Jis per 39 minutes surinko 21 tašką (2/9 dvit., 4/9 trit., 5/8 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir triskart suklydo.

„Bucks“ šiose rungtynėse vis dar vertėsi be kelio traumą patyrusio Khriso Middletono.

Antrasis serijos mačas vyks iš antradienio į trečiadienį, 2 val. Lietuvos laiku.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 21 (2/9 dvit., 4/9 trit., 5/8 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jaylenas Brownas (3/9 trit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 7 kld.) ir Alas Horfordas (4/9 trit., 10 atk. kam., 2 blok.) po 12, Marcusas Smartas (1/6 trit., 6 rez. perd.) ir Derrickas White'as (2/3 trit.) po 10, Grantas Williamsas 8 (2/4 trit.).

„Bucks“: Jrue Holiday 25 (5/15 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Giannis Antetokounmpo 24 (9/23 dvit., 6/11 baud., 13 atk. kam., 12 rez. perd., 2 blok., 5 kld.), Bobby Portisas 15 (4/5 dvit., 2/7 trit., 11 atk. kam.), Graysonas Allenas 11 (3/6 trit., 3 per. kam.), Patas Connaughtonas 8 (2/4 trit., 5 atk. kam.), Jevonas Carteris 7.