Dončičių sustabdę „Raptors“ krepšininkai sutriuškino „Mavericks“

2021-01-19 07:09
Nuotr.: AP - Scanpix

Sunkiai sezoną pradėjęs Toronto „Raptors“ (5-8) klubas Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo trečiąją pergalę paeiliui.

Šį sykį Nicko Nurse'o auklėtiniai namuose nepasigailėjo Dalaso „Mavericks“ (6-7) – 116:93 (22:18, 25:29, 34:25, 35:21).

Pirmoji mačo dalis svečiams nieko blogo nežadėjo ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 47:47.

23
31
7
9

Rungtynių kontrolę šeimininkai perėmė po pertraukos, kai spurtavo 16:2 (75:61), o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 9 taškai – 81:72.

Galutinį smūgį „Raptors“ savo varžovams sudavė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai penkių minučių atkarpą laimėjo 20:6 – 104:83.

Svečiai dar pirmajame kėlinyje liko be iš aikštės išvaryto vyriausiojo trenerio Ricko Carlisle'o.

„Raptors“ pagrindinis raktas į pergalę buvo gynyba prieš Luka Dončičių. Slovėnas per 35 minutes pelnė 15 taškų (4/8 dvit., 0/3 trit., 7/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 3 kartus.

„Stipriai dirbome, kad apribotume Dončičiaus prisilietimus prie kamuolio. Jis neturėjo taip dažnai kamuolio savo rankose, kaip visi esame įpratę matyti“, – auklėtinių gynyba prieš varžovų lyderį džiaugėsi Nurse'as.

„Manau, kad jis buvo nusivylęs. Kai taip dominuoji lygoje, o kažkas ginasi taip, kaip mes gynėmės šiandien, erzina“, – gynyba prieš Dončičių taip pat džiaugėsi Stanley Johnsonas.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Kyle'as Lowry – 23 taškai (6/7 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 4 klaidos per 35 minutes.

„Mavericks“ ekipoje išsiskyrė Kristaps Porzingis. Latvis per 32 minutes pelnė 23 taškus (6/9 dvit., 2/5 trit., 5/7 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir blokavo 2 metimus.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 23 (6/7 dvit., 9 atk. kam.), Chrisas Boucheris 21 (10 atk. kam.), Pascalis Siakamas 19 (7/19 met.), Normanas Powellas 17, O.G. Anunoby 13 (11 atk. kam.).

„Mavericks“: Kristaps Porzingis 23 (6/9 dvit., 9 atk. kam.), Trey Burke'as 17, Luka Dončičius (4/11 met., 7/8 baud., 9 rez. perd.) ir Jamesas Johnsonas po 15, Jalenas Brunsonas 13.