Galingas Armino Urbučio dvigubas dublis vainikuotas „Juventus“ pergale

2016-09-18 19:13
Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr. Fotodiena.lt/P.Peleckis

Pergalingai pasirengimą naujam sezonui baigė Utenos „Juventus“ klubas. Antano Sireikos treniruojama komanda sekmadienį savo aikštelėje 81:63 (26:17, 18:19, 16:6, 21:21) nepaliko vilčių Jūrmalos „Jurmalas/Fenikss“ krepšininkams.

„Juventus“ komanda pasirengimo etape sužaidė septynis susitikimus, per kuriuos iškovojo penkias pergales. Jau ketvirtadienį uteniškiai pradės Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) pirmenybes, kai 18.45 val. namuose priims principinius varžovus – Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Po apylygiai vykusių pirmųjų minučių (12:12) uteniškiai spurtavo įpusėjus pirmajam kėliniu. Arminas Urbutis vienos atakos metu pelnė penkis taškus, tolimą metimą pataikė Dovis Bičkauskis ir „Juventus“ nutolo – 24:17. Negana to, paskutinę sekundę dar vieną dvitaškį pridėjo Urbutis ir po pirmųjų dešimties minučių „Juventus“ turėjo devynių taškų pranašumą – 26:17.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Bičkauskis metimu iš po krepšio pirmą kartą leido „Juventus“ klubui įgyti dviženklę persvarą (28:17), kuri po Urbučio ir Rolando Jakšto metimų pasiekė penkiolikos taškų ribą – 32:17.

Nors varžovams įpusėjus kėliniui pavyko kiek sumažinti deficitą (25:35), Gyčio Sirutavičiaus tritaškis bei Vaido Čepukaičio metimas iš po krepšio sugrąžino „Juventus“ klubui penkiolikos taškų pranašumą – 40:25. Per likusį laiką Aaronas Bestas pakėlė visus susirinkusius žiūrovus ant kojų įspūdingu dėjimu, tačiau svečiai surengė kelias sėkmingas atakas ir sumažino deficitą – 36:44.

Trečiojo kėlinio pradžioje Jūrmalos ekipa grėsmingai priartėjo (38:44), tačiau aikštės šeimininkai atsakė Sirutavičius, Besto, Urbučio ir Jamaro Diggso metimais, surengė spurtą 10:0 bei vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 54:38. Likus žaisti dvi minutes skirtumas pasiekė penkiolikos taškų ribą (57:42), o per likusį laiką dar šiek tiek padidėjo – 60:42.

Ketvirtajame kėlinyje didesnės intrigos aikštelėje jau nebuvo. Įpusėjus kėliniui skirtumas vėl buvo sumažėjęs iki vienuolikos taškų (64:53), bet Šulskio ir Diggso metimai vėl leido „Juventus“ klubui atitrūkti – 69:53. Per likusį laiką kardinaliai aikštelėje jau niekas nepasikeitė ir „Juventus“ iškovojo pergalę rezultatu 81:63.

Nugalėtojams 20 taškų surinko Arminas Urbutis (dvitaškiai 8/10, baudos 4/6, 14 atk. kam., 35 naud. bal.), 13 – Dovis Bičkauskis (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 3/4), 11 – Jamaras Diggsas (3 atk. kam., 3 rez. perd.), 9 – Aaronas Bestas (4 atk. kam., 3 rez. perd.), po 7 – Gytis Sirutavičius ir Vytautas Šulskis (8 atk. kam., 4 rez. perd.), 6 – Rolandas Jakštas, po 4 – Spenceris Parkeris ir Vaidas Čepukaitis (6 atk. kam.).

Svečių gretose išsiskyrė Edmundas Elksnis (13 tšk., dvitaškiai 4/6, baudos 5/6), Viktoras Iljinas (13 tšk.) bei Arturas Strilniekas (8 tšk., 4 atk. kam.).