NBA Centrinio diviziono apžvalga: ar „Bulls“ pateks į atkrintamąsias?

Rokas Pakėnas
„BasketNews.lt“
2016-09-30 14:43

Apžvelgę NBA Atlanto divizioną, keliamės į Centrinį divizioną, kuriame žaidžia Čikagos „Bulls“, Klivlando „Cavaliers“, Detroito „Pistons“, Indianos „Pacers“ ir Milvokio „Bucks“ komandos.

ČIKAGOS „BULLS“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Dwyane‘as Wade‘as, Rajonas Rondo, Robinas Lopezas, Jerianas Grantas, Isaiah Canaanas, Spenceris Dinwiddie, Denzelis Valentine‘as.

Išvyko: Derrickas Rose‘as, Pau Gasolis, Joakimas Noah, Mike‘as Dunleavy, Aaronas Brooksas, E‘Twaunas Moore‘as, Cameronas Bairstow, Justinas Holiday.

Sunkiai suvokiama komandos komplektacija, turint omenyje, kaip stipriai NBA krepšinis keičiasi, žaidimas greitėja, o komandos vis labiau remiasi tritaškiais metimais. Čikagoje to nelaukite. Klubas surinko garsias pavardes turinčius žaidėjus, bet jie yra visiškai netinkami žaisti kartu. Žaidžiant „didžiajam trejetui“ Rajonui Rondo, Dwyane'ui Wade'ui ir Jimmy Butleriui, vienu metu aikštėje iškils akivaizdžios problemos: jokios grėsmės atakuojanti iš toli, o tai stipriai palengvins varžovų galimybes apsiginti, bei sudėtingas kamuolio pasidalijimas tarp ekipos lyderių, nes visi trys žaidėjai mėgsta žaidimą kurti patys, o ne judėti puolime be kamuolio tarp užtvarų ar stovėti kampe, ties tritaškiu, laukiant progos išmesti. 

Po Pau Gasolio išvykimo komandai taip pat turėtų trūkti gerai žaidžiančių žaidėjų arčiau krepšio. Komandos startinio penketo aukštaūgiai yra toli nuo krepšio žaidžiantis Mirotičius, bei mažai naudos puolime duodantis Lopezas. Ir tai, vėlgi, yra problema.

Manau, kad „Bulls“ treneris Fredas Hoibergas yra vienas iš pagrindinių kandidatų tapti pirmuoju atleistu strategu šį sezoną. Jau pernai sezono viduryje pasireiškė atviras krepšininkų nepasitikėjimas treneriu, kai Jimmy Butleris po pralaimėtų rungtynių pareiškė, jog Hoibergas „nedaro to, ką jam derėtų daryti“, bei „jis turėtų daugiau reikalauti iš krepšininkų“. Ir Butleris teisus – talentinga „Bulls“ komanda pernai niekaip nesugebėjo rasti savo žaidimo, pagal puolimo ir gynybos rodiklius buvo viena prasčiausių ekipų lygoje bei galiausiai nesugebėjo patekti į atkrintamąsias varžybas, o tai yra trenerio atsakomybė. Mano spėjimas, kalbant apie trenerį Fredą Hoibergą, yra drąsus ir negailestingas. Manau, kad komandoje jis užsibus ne ilgiau nei iki Kalėdų.

Kokie galėtų būti pozityvūs dalykai? Teoriškai, komanda gali būti solidi gynyboje. Iš startinio penketuko tik Nikola Mirotičius yra kiek silpnesnis, o tiek „didysis trejetas“, tiek Robinas Lopezas yra geri tiek asmeninės, tiek komandinės gynybos žaidėjai. Tiesa, pernai Rajonas Rondo sulaukė kritikos dėl aplaidumo gynyboje, bet nesiryžčiau nubraukti visą gerai besiginančio žaidėjo karjerą po vos vieno prasto sezono Sakramente. Taigiamas aspektas ir tai, kad komandoje tikrai netrūksta nei talento, nei patirties. Manau, kad tik dėl šių priežasčių komanda bus arti atkrintamųjų varžybų slenksčio. Spėju, kad liks devinti, bet nenustebsiu, jei prasmuks į atkrintamąsias varžybas užėmę 7-ąją ar 8-ąją vietą.

Vertas dėmesio: Dwyane‘as Wade‘as. „Heat“ legenda grįžta į gimtąjį miestą ir nori daug ką įrodyti – kad gali sėkmingai funkcionuoti kitoje sistemoje, kad, nepaisant amžiaus ir traumų istorijos, vis dar gali būti sėkmingas. Ir ne bet kur, o namuose. Tai intriguoja.

Prognozė: 9 vieta Rytų konferencijoje. 

KLIVLANDO „CAVALIERS“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Mike‘as Dunleavy, Chrisas Andersenas, Markelis Brownas, Kay Felderis.

Išvyko: Timofejus Mozgovas, Matthew Dellavedova, Mo Williamsas, Dahntay Jonesas, Joe Harrisas, Sasha Kaunas.

Ko gero, mažiausiai per vasarą pasikeitusi komanda visoje lygoje. Kaip jau tapo įprasta, LeBrono Jameso vedama komanda net ir neįjungusi aukščiausios pavaros turėtų eilinį kartą užimti 1-ąją vietą Rytų konferencijoje, o rimto pasipriešinimo atkrintamosiose varžybose sulauks nebent konferencijų finale.

Klivlando komanda jau dabar 3 mln. dolerių viršija prabangos mokesčių liniją ir nebeturi lėšų pastiprinti komandą kažkuo iš laisvų agentų rinkos. Tačiau jie gali ir privalo išlaikyti J.R. Smithą, o tai šiuo metu ir yra jų pagrindinis tikslas. Pagrindinis komandos atakuojantis gynėjas, kuris pernykštėje čempionų sudėtyje atliko labai svarbų vaidmenį, atitinka „Birdo taisyklę“. Dėl šios priežasties „Cavaliers“ neturi prabangos mokesčių apribojimų siūlydama jam naują pelningą kontraktą. Neabejoju, kad Smithas liks Klivlande, o jo nauja sutartis – tik laiko ir derybų klausimas. Suma turėtų svyruoti tarp 12 ir 15 mln. dolerių per metus. Būtų permokama, bet „Cavaliers“ yra įsprausti į kampą ir tiesiog neturi jokio kito pasirinkimo.

Kevino Love'o situacija. Jis – neabejotinai silpniausias „didžojo trejeto“ žaidėjas, daugiausiai problemų turintis besiginant. Jei asmeninę žaidėjo gynybą dar būtų galima pavadinti esančia netoli vidutinio lygio, tai šio krepšininko supratimas apie komandinę gynybą yra labai silpnas. Nors klubas neigia gandus, kad puolėjas gali būti iškeistas, aš manau, kad jie tiesiog neturi gerų pasiūlymų, nes žaidėjo vertė po šių dviejų sezonų Klivlande tikrai yra kritusi.

Dėmesio vertas: LeBronas Jamesas. Kaip sakė pats LeBronas, jis vaikosi vaiduoklį, kuris kažkada žaidė Čikagoje. Nesiveliu į diskusijas, kuris iš šių krepšininkų geresnis, nes lyginti skirtingų epochų krepšininkus yra labai sudėtinga, tačau, jei Jameso vedami „Cavaliers“ įveiktų super-komandą iš Oklando ir laimėtų čempionų žiedus, šioje diskusijoje jis užsidirbtų tikrai didelį pliusą.

Prognozė: 1 vieta Rytų konferencijoje.

DETROITO „PISTONS“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Ray McCallumas, Ishas Smithas, Bobanas Marjanovičius, Jon Leueris, Henry Ellensonas, Michaelas Gbinije.

Išvyko: Jodie Meeksas, Joelis Anthony, Steve‘as Blake‘as, Anthony Tolliveris, Spenceris Dinwiddie.

Detroito komanda pasiekė pagrindinį vasaros tikslą ir išlaikė komandos lyderį Andre Drummondą, su kuriuo pasirašyta 5-erių metų 130 mln. dolerių vertės sutartis, o krepšininkas tapo brangiausiu žaidėju klubo istorijoje. Man patinka, kaip kryptingai ir nuosekliai dirba Detroito klubas nuo tada, kai 2014-aisiais klubo vairą perėmė Stanas Van Gundy. Atsikratęs nereikalingais jo sistemai žaidėjais bei atjauninęs sudėtį, jau praėjusiame sezone, po 6-erių metų pertraukos, jis išvedė komandą į atkrintamąsias varžybas.

„Pistons“ yra viena jauniausių lygos komandų, kurios amžiaus vidurkis vos 25 metai, bet ji turi, ko gero, vieną geriausių galimų trenerių, kai kalba pasisuka apie darbą su jaunais talentais. Van Gundy užėmė svarbią rolę tiek Dwyane'o Wade‘o, tiek Dwighto Howardo ugdyme, o dabar jo rankose komanda, kurioje tiek daug jaunų ir talentingų žaidėjų. Vyriausiam ekipos krepšininkui tik 29-eri, tad natūralu, kad komandai trūksta patirties – žaidėjo, kuris žinotų, kaip elgtis sudėtingomis akimirkomis, ir kuris galėtų būti ekipos lyderiu rūbinėje.

Nors Detroito komanda žaidžia panašaus lėtumo krepšinį kaip „Raptors“ ir taškai iš pažiūros atrodo sunkiai „gimdomi“, atakos, priešingai nei Toronte, yra daug protingesnės. Mažai statiško vienas prieš vieną žaidimo, neblogas kamuolio judėjimas, daugybė užtvarų žaidėjams, judantiems be kamuolio.

Komanda jauna ir dar ieškanti savo tikrojo veido, tačiau pernykštė klubo sėkmė ir reiklus treneris leidžia manyti, kad perspektyvos tikrai geros. Manau, kad komanda vėl pateks į atkrintamąsias varžybas, o sezoną baigs turėdama geresnį pergalių rekordą nei pernai.

Dėmesio vertas: Andre Drummondas. Per vasarą numetęs 9 kilogramus antsvorio krepšininkas neslepia, kad sieks pakartoti praėjusio sezono pasiekimus, t.y. laimėti geriausiai dėl kamuolio kovojančio krepšininko titulą bei patekti į visų žvaigždžių dienos rungtynes. Kitas, daug labiau intriguojantis faktas, yra tai, kad Drummondas rimtai svarsto artėjančiame sezone pakeisti baudų metimo techniką į krepšininkų iki šiol taip nemėgstamą metimą – keliant kamuolį iš apačios. Jei žvaigždė tam pasiryžtų, tai gali sukelti perversmą tarp prastai baudas metančių lygos žaidėjų.

Prognozė: 5 vieta Rytų konferencijoje.

INDIANOS „PACERS“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Jeffas Teague‘as, Thaddeusas Youngas, Alas Jeffersonas, Kevinas Seraphinas, Aaronas Brooksas, Jeremy Evansas, Georgesas Niangas.

Išvyko: George‘as Hillas, Ianas Mahinmi, Jordanas Hillas, Solomonas Hillas, Ty Lawsonas, Shayne‘as Whittingtonas.

Paulas George‘as garsiai skelbia, kad Indiana pasirengusi mesti iššūkį konferencijos lyderiams Klivlando „Cavaliers“ krepšininkams. Nemanau, kad taip nutiks jau šį sezoną, bet ekipos vasaros darbų negalima neįvertinti – klubas ženkliai sustiprėjo, o komandos potencialas tikrai didelis.

Svarbiausias pasikeitimas komandoje, mano nuomone, įvyko trenerių štabe. Indiana atleido 5-erius metus klubui vadovavusį trenerį Franką Vogelį. Pasak „Pacers“ klubo prezidento Larry Birdo, su vienu geriausių gynybos specialistų lygoje atsisveikinta dėl silpno komandos žaidimo puolime, o į jo vietą pasamdytas buvęs Sietlo „SuperSonics“ ir Portlando „Trail Blazers“ treneris Nate‘as McMillanas.  McMillano vadovaujamos komandos būdavo vienos lėčiausių ekipų lygoje, tai yra, įvykdydavo mažiausiai atakų per 48 rungtynių minutes. Tačiau tiek 2004-05 sezono „SuperSonics“, tiek 2008-09 sezono „Trail Blazers“ turėjo geriausius puolimo reitingus lygoje, tai yra, pelnydavo daugiausiai taškų per 100 atakų. Išvada paprasta – McMillano vadovaujamų komandų žaidimas yra lėtas, bet efektyvus.

Kas galėtų būti komandos silpnoji vieta? Nežinau, ar McMillano lėto žaidimo braižas yra tinkamas tokiems krepšininkams kaip Jeffas Teague'as, Monta Ellisas, Paulas George‘as ar Thaddeusas Youngas, nes visi jie mėgsta bėgti, mėgsta greitą žaidimą ir jame yra efektyvūs. Ar lėtai žaidžiamas krepšinis nebus talento švaistymas? Kita tikėtina problema yra tai, kad startiniame penkete nėra nė vieno tikro snaiperio. Tai žaidėjai, galintys pataikyti, tačiau iš toli meta daug ir neefektyviai. Logiškas ėjimas būtų leisti į startinio atakuojančio gynėjo poziciją C.J. Milesą, o Monta Ellisas būtų galingas ginklas nuo suolo, kokiu reta komanda galėtų pasigirti.

Paulas George'as. Krepšininkas grįžęs po sunkios atviro kojos lūžio traumos rodė puikų žaidimą. Geras žaidimas grįžus po traumos, psichologinis stiprumas, sustiprėjusi komanda – visi šie ženklai veda link to, kad George‘as sužais tokio lygio sezoną, kad atsidurs tarp kandidatų į MVP.

Dėmesio vertas: Mylesas Turneris. „Pacers“, žinoma, yra Paulo George‘o komanda, tačiau, stebint jaunąjį Indianos aukštaūgį atkrintamosiose varžybose, neapleisdavo jausmas, kad vaikinas turi potencialo tapti lygos žvaigžde. Seriją prieš „Raptors“ pradėjęs nuo suolo, vėliau Turneris tapo nepakeičiamu komandos aukštaūgiu. 24 blokai per 7 rungtynių seriją yra įspūdinga. Labai retais atvejais naujokai atlieka tokius svarbius vaidmenis komandose, kurios žaidžia atkrintamosiose varžybose. Nenustebkite, jei jis bus startinis komandos centras, o Alas Jeffersonas kils nuo suolo.

Prognozė: 3 vieta Rytų konferencijoje.

MILVOKIO „BUCKS“

Nuotr. AP – Scanpix

Atvyko: Matthew Dellavedova, Mirza Teletovičius, Jasonas Terry, Thonas Makeris, Malcolmas Brogdonas.

Išvyko: Jerrydas Baylessas, Greivisas Vasquezas, Johnny O‘Bryantas, OJ Mayo, Damienas Inglisas.

Milvokis švenčia. Komandos lyderis ir potenciali lygos superžvaigdė Giannis Antetokounmpo pratęsė sutartį su komanda. Kalbant apie aukšto kalibro žaidėjus, „Bucks“ komandos istorijoje vienintelis Ray Allenas buvo stipriai prisirišęs prie ekipos, tačiau jį galiausiai išmainė pats klubas. Visi kiti krepšininkai anksčiau ar vėliau bėgdavo į patrauklesnį miestą ar klubą, tačiau naujoji graiko sutartis verčia manyti, kad rinkų skirtumai tarp didelių ir mažų miestų daro vis mažesnę įtaką krepšininkų apsisprendimui kur žaisti, o tai yra geros naujienos Milvokio miestui.

Jaunieji „Bucks“ talentai Antetokounmpo ir Jabari Parkeris yra pagrindinė priežastis, dėl ko bus įdomu stebėti Milvokio komandą artėjančiame sezone. Ši ekipa neatrodo pajėgi patekti į atkrintamąsias varžybas, ypatingai po to, kai neteko Khriso Middletono, kuris patyrė šlaunies traumą, dėl kurios nežais pusmetį. Jis buvo stabliausias pernai metų Milvokio žaidėjas, be didelių formos svyravimų sužaidęs labai gerą sezoną. Middletono vertė pakilo, o jis dažnai minimas tarp geriausių atakuojančių lygos gynėjų. Labai skaudi netektis klubui.

Milvokio ekipa yra aukščiausia ir atletiškiausia komanda lygoje, o jos žvaigždė – jaunasis Antetokounmpo. 21-erių graikas praėjusį sezoną ypatingai sužibėjo įžaidėjo pozicijoje. 211 cm ūgio krepšininkas žaisdamas kaip įžaidėjas rinko įspūdingą statistiką – 18,8 taško, 8,6 atkovoto kamuolio bei 7,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Dėl didelių gabaritų ir visapusiško žaidimo įžaidėjo vaidmenyje, ekspertai jį pradėjo lyginti su legendiniu Magicu Johnsonu. Graiko silpnoji vieta yra nestabilus metimas iš toliau, bet jau antrą vasarą iš eilės jis dirba stiprindamas šį trūkumą, tad treniruočių rezultatus išvysime jau netrukus.

Manau, kad Antetokounmpo sužais puikų sezoną ir bus išrinktas į „Visų žvaigždžių“ savaitgalio rungtynes, tačiau ekipa dar neatrodo subrendusi pergalėms. Šį sezoną Milvokio komandai įsivaizduoju kaip pereinamąjį laikotarpį, kuriame Giannis su Jabariu bus grūdinami ateities pergalėms.

Dėmesio vertas: Giannis Antetokounmpo. Sparčiai tobulėjantis graikas, manau, vėl nustebins krepšinio visuomenę. Projektas „Giannis įžaidėjo pozicijoje“ garantuoja įspūdingus skaičius protokole ir gerą šou aikštėje. Komandai, turinčiai mažai vilčių prasimušti į atkrintamąsias varžybas, svarbiausia ugdyti jaunus talentus, o graiko potencialas ateityje gali siekti net MVP lygį.

Prognozė: 12 vieta Rytų konferencijoje.

Galvojate kitaip? Sureitinguokite komandas pagal save, spausdami rodyklę „aukštyn“.

Rodyti komentarus

GB21Truputi netiesos prirasyta apie Bulls :) Butleris tikrai neblogai meta tritaskius tik nemeto ju daznai, ir be jo taip pat yra kam mest, tas pats Mirotic gali puikiai istampyt gynyba zaisdamas sunkiuoju krastu ir is po krepsio su savim iki tritaskio issitempdamas auksta zmogu kas su D-Wade, Butleriu bei Rondo izaidinejimu yra privalumas, nors ir be ju komandoje yra snaiperiu McDermott, Valentine ir Cannan. Taip pat puolime Gibson gali atstot Pau, ypac po krepsiu kovoja. Be to D-Wade ir ypac Butler nors ir megsta puolime but su kamupliu bet puikiai prisitaiko ir zaidimui be jo, ypac jei yra geras izaidejas kuris puikiai ikisa perdavimus kas dar palengvina ju zaidima nei patiems kazka kuriant. O siaip labai teisingai parasyta apie treneri, Hoiberg silpniausia komandos vieta dabar. Apie likusi straipsni galiu pasakyt tikrai puikus ir idomu paskaityt :) Teskit toliau :)


Sako Gibsonas atstoja Gasoli :D o siaip komanda bent pagal pavardes nesukurta skint pergales, nes vienas prie kito netinka. Bulliu jau bus geras pasiekimas patekus i PO. Bet bus idomu stebet sia komanda ir ar as neklystu :)
2016-10-01
-1
Atsakyti
Bulls 9?:Dd ok eksperte ir toliau viska spresk pagal taiklumo % ..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-09-30
Atsakyti
Zone
Bulliai geresni sansa i PO patekt turi nei knicks

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-09-30
Atsakyti
Truputi netiesos prirasyta apie Bulls :) Butleris tikrai neblogai meta tritaskius tik nemeto ju daznai, ir be jo taip pat yra kam mest, tas pats Mirotic gali puikiai istampyt gynyba zaisdamas sunkiuoju krastu ir is po krepsio su savim iki tritaskio issitempdamas auksta zmogu kas su D-Wade, Butleriu bei Rondo izaidinejimu yra privalumas, nors ir be ju komandoje yra snaiperiu McDermott, Valentine ir Cannan. Taip pat puolime Gibson gali atstot Pau, ypac po krepsiu kovoja. Be to D-Wade ir ypac Butler nors ir megsta puolime but su kamupliu bet puikiai prisitaiko ir zaidimui be jo, ypac jei yra geras izaidejas kuris puikiai ikisa perdavimus kas dar palengvina ju zaidima nei patiems kazka kuriant. O siaip labai teisingai parasyta apie treneri, Hoiberg silpniausia komandos vieta dabar. Apie likusi straipsni galiu pasakyt tikrai puikus ir idomu paskaityt :) Teskit toliau :)
2016-09-30
Atsakyti
djgaffer
Bucks tikrai gaila-jauna,kylanti komanda,bet po Middletono traumos patekti į PO šansai ryškiai sumažėjo.O Bulls šiemet ne tik kovos dėl PO,bet net ir į 5-uką Rytuose gali patekti.
2016-09-30
+1
Atsakyti
Per
Anksti nurasomi bulls as manau kad jie gali nustebint ir per vidury bus rytuose

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-09-30
Atsakyti
100
pritariu jog Bucks nelabai vertina visi, bet dar labiau Paceriu nevertina niekas, skaičiau kelis ESPN straipsnius tai tik 9, 10 vietas jiem prognozuoja, visi kalba apie Celtics, Raptors, Pistons kaip top komandas su Cavs kartu žinoma, manau tikrai top 3 komanda rytuose Indiana, pamenu kaip su Heatais Jameso kapojosi jie ir lygiai tai pat seza ta niekas jų nevertino, oi klysta visi...
2016-09-30
Atsakyti
Anonimas
Middletonas iskrito is rikiuotes todel nemanau, kad verta labai daug tiketis is ju

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-09-30
Atsakyti
Rokas
Tu turbut nematei kaip Lebronas kartu su Wade zaide.. Wade moka labai gerai be kamuolio judeti
2016-09-30
Atsakyti
ramunas
Bucksai tikrai visus nustebins ateinanciam sezone, visiskai underrated komanda, jauna, beganti, visose pozicijose turi geru zaideju
2016-09-30
Atsakyti
bd
seniai nera gasolio jau buliuose
2016-09-30
Atsakyti
P. Gasol kartais nepaliko Bulls..? Ar jis tiesiog ant tiek nereiksmingas zaidejas, kad net neverta jo paminet? ;D
2016-09-30
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.