Andriaus Aleksandrovo tritaškis paskutinę sekundę paskandino „Delikatesą“

2016-11-12 19:11
Nuotr.: V.Judickas

Penktąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Raseinių „Rasų“ (9-3) klubas.

Andriaus Aleksandrovo benefisas paskutinėmis rungtynių sekundėmis Joniškyje atnešė „Rasams“ dramatišką pergalę 78:76 (17:11, 23:19, 12:22, 13:13, 11:13) prieš vietos „Delikatesą“ (3-9), kurie suklupo jau septintą kartą iš eilės.

Susitikimą geriau pradėjo Joniškio komanda, kuri per pirmą kėlinį susikrovė 6 taškų pranašumą, o po dviejų kėlinių jį padidino iki 10 (40:30).

Per pirmąsias dvi trečiojo ketvirčio minutes „Rasai“ spurtavo 8:0 ir sumažino deficitą iki dviejų taškų (40:38).

Iki rungtynių galo vyko permaininga kova, o pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų. Likus 30 sekundžių iki rungtynių pabaigos „Delikatesas“ pirmavo 4 taškais (65:61), tačiau tada Šarūnas Vingelis pataikė tritaškį metimą su bauda ir išlygino rezultatą (65:65).

Paskutinę lemiamo ketvirčio ataką savo rankose turėjo Joniškio krepšininkai, tačiau pergalę galėję atnešti Domanto Šimaičio ir Igno Daukšio metimai tikslo nepasiekė.

Pratęsimą geriau pradėjo šeimininkai, tačiau lemiamomis sekundėmis spindėjo Aleksandravo žvaigždė. Likus 12 sekundžių iki rungtynių pabaigos krepšininkas pataikė tritaškį metimą, kuris išlygino rezultatą (75:75).

Kitoje atakoje, likus 5 sekundėms iki rungtynių pabaigos, prieš Darių Griškėną prasižengė Šarūnas Vingelis. Griškėnas pataikęs pirmąją baudą prametė antrąją, o „Rasai“ atsikovoję kamuolį suorganizavo sėkmingą ataką, kurios smaigalyje ir vėl buvo Aleksandrovas pataikęs pergalingą tritaškį metimą su sirena.

Nuo atsarginių suolelio kilęs ir „Rasų“ didvyriu tapęs Aleksandrovas šiame susitikime iki lemiamos rungtynių minutės buvo prametęs visus 8 tritaškius metimus. Iš viso šiame susitikime krepšininkas pelnė 21 tašką, atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas, 3 kartus prasižengė, 2 sykius suklydo bei surinko 19 naudingumo balų.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 23 (9 atk. kam.), Žilvinas Petraitis 18, Nerijus Barauskas 9, Ignas Daukšys 8 (10 atk. kam.).

„Rasai“: Andrius Aleksandrovas 21, Šarūnas Vingelis 19 (4/7 trit.), Darius Gricius 17 (5/14 trit.), Tomas Galeckas 10 (12 rez. perd.), Darius Marcinkevičius 9 (15 atk. kam.).