Pralaimėta kova dėl kamuolių nesutrukdė „Žalgiriui“ įveikti „Pieno žvaigždžių“

2016-11-21 18:00

Kauno „Žalgiris“ (11-1) pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau tai nesutrukdė iškovoti eilinės pergalės -„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate. Šį kartą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 98:84 (29:24, 21:17, 22:21, 26:22) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (5-7) krepšininkus.

Nors „Žalgiris“ pirmavo visas rungtynes, tačiau svečiai daugkartiniams Lietuvos čempionams neleido jaustis ramiems. Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Luko Lekavičiaus taškų „Žalgirio“ skirtumas pasiekė rekordinį – 80:64.

„Pieno žvaigždės“ rankų nenuleido ir po spurto 6:0 minutės pertraukėlės jau prašė Šarūnas Jasikevičius. Visgi per likusį laiką brandžiau žaidė žalgiriečiai, kurie iškovojo 11-ąją pergalę čempionate.

Kauniečiams pergalės iškovoti nesutrukdė ir pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (27:34). Pirmojoje tarpusavio akistatoje Pasvalyje kovą dėl atšokusių kamuolių taip pat laimėjo „Pieno žvaigždės“.

Šįvakar Jasikevičius aikštėje daugiau laikė žaidėjus, kurie įprastai žaidžia mažiau. Paulius Valinskas rungtyniavo 21 minutę, Robertas Javtokas žaidė 20 minučių, Isaiah Hartensteinas aikštėje pasirodė 5 minutėms.

„Pieno žvaigždžių“ gretose debiutavo rusas Nikita Balašovas. Jis per 11 minučių spėjo pelnyti 9 taškus (4/4 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, 5 sykius prasižengė pats ir surinko 9 naudingumo balus.

Tai buvo jau 19-oji „Žalgirio“ pergalė prieš „Pieno žvaigždes“. Pasvaliečiams kauniečių dar niekada nėra pavykę įveikti.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse vertėsi be kapitono Pauliaus Jankūno paslaugų. Tai buvo antrosios LKL rungtynės, kurias praleido puolėjas. Jis praėjusią savaitę Eurolygoje per dvejas rungtynes vidutiniškai ant parketo praleidavo po 29 minutes. Poilsio trenerio sprendimu gavo ir Augusto Lima.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Pasvalyje kauniečiai laimėjo po dramatiškos kovos 86:82.

„Žalgiris“: Brockas Motumas 20, Artūras Milaknis 14, Leo Westermannas 13, Antanas Kavaliauskas 10.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius 20, Andrejus Agafonovas 16, Derrickas Low 15 (8 rez. perd.), Steponas Babrauskas 11.