Naudingiausias NKL savaitės žaidėjas – Tomas Galeckas

2017-01-31 12:58
Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Raseinių „Rasų“ komandos gynėjas Tomas Galeckas rungtynėse su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ surinko net 37 naudingumo balus ir savo komandai padėjo padaryti tai, ko niekam nepavyko atlikti jau keturis mėnesius.

Rasinių klubas penktadienį nutraukė 14 iš eilės „Sūduvos-Mantingos“ namuose laimėtų rungtynių seriją ir tapo pirmąja ekipa nuo spalio 7-osios, kuri iš Marijampolės išvyko su pergale.

Šiose rungtynėse fenomenaliai žaidęs Galeckas per 33 minutes pelnė 25 taškus (6/8 dvit., 3/6 trit., 4/5 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus.

GM: 29

Maža to, beveik identišką pasirodymą jis surengė ir trečiadienio akistatoje su „Šilutės“ komanda. Tąkart Galeckas per 36 minutes pelnė 26 taškus (7/9 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus.

Tiesa, šias rungtynes raseiniškiai pralaimėjo – 96:100.

Galeckui naudingiausio Mezon-NKL savaitės žaidėjo titulas atitenka jau antrą kartą. Įžaidėjas naudingiausiuoju tapo ir šeštąją čempionato savaitę.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia kitus keturis žaidėjus, kurie taip pat pateko į naudingiausių savaitės krepšininkų penketuką.

Lukas Grabauskas, JSK (16 tšk., 3,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 26,5 naud. bal.)

Jonavos komandai gyvybiškai svarbiose rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu“ Grabauskas pasižymėjo universaliu žaidimu. Per 29 minutes jis pelnė 8 taškus (1/5 dvit., 0/1 dvit., 6/6 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius ir, atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus, surinko 25 naudingumo balus. Grabausko buvo pilna visur, o JSK iškovojo reikalingą pergalę Mezon-NKL autsaiderių mūšyje – 81:67.

Brianas Wanamakeris, „Šilutė“ (18,5 tšk., 6,5 atk. kam., 6,5 rez. perd., 27,5 naud. bal.)

„Šilutės“ komandos legionieriui jau ne pirmą kartą kažkas pakiša koją kelyje link naudingiausio savaitės žaidėjo pripažinimo, o praėjusi savaitė – taip pat ne išimtis ir Wanamakeris vėl buvo itin arti šio pripažinimo. Fantastiškai amerikietis rungtyniavo mače su Vilniaus „Perlu“, kai per 32 minutes pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių ir, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, surinko 33 naudingumo balus.

Jo vedami pamario krepšininkai namie sostinės klubą nugalėjo 86:72.

Simas Raupys, „Šilutė“ (12,5 tšk., 11,5 atk. kam., 23 naud. bal.)

Jei Brianas Wanamakeris siautėjo rungtynėse su „Perlu“, tai susitikime su „Rasais“ Roberto Kuncaičio kariauną tempė Simas Raupys. Krepšininkas šiame mače per 27 minutes pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių ir surinko 27 naudingumo balus. Šilutiškiai laimėjo ir šį susitikimą – 100:96.

Laurynas Birutis, „Žalgiris-2“ (11,5 tšk., 14,5 atk. kam., 2 rez. perd., 24,5 naud. bal.)

Kauno ekipos bokštui vieta tarp savaitės naudingiausiųjų seniai nebėra naujiena. Stabiliai šį sezoną rungtyniaujantis Birutis abejose praėjusio savaitgalio rungtynėse rinko dvigubus dublius, o susitikime su Jonavos klubu surinko ir 29 naudingumo balus.

Jo vadami jaunieji žalgiriečiai laimėjo tiek prieš JSK (78:74), tiek ir prieš „Mažeikius“ (77:60).