Atsargus Šaro žvilgsnis į „Barcą“: „Negalima viso dėmesio kreipti į jų pergalių santykį“

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2017-02-01 13:02

Dvi pergales paeiliui Eurolygoje pasiekęs Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį namų arenoje stos į dar vieną dvikovą stipriausiame Europos krepšinio turnyre.

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama komanda savų sirgalių akivaizdoje susikaus su „Barcelonos“ ekipos krepšininkais.

„Ruošiamės „Barcelonai“. Kiekvienas pasiruošimas daugmaž toks pats. Pagrindinis dalykas jų traumos. Talento turi, treneris geras, laimėjęs Eurolygą. Seku ispanų spaudą, jie labai guodžiasi, kad sunku su treniruočių procesu. Tai logiška, nes jei blogai treniruosiesi, tai blogai ir žaisi. Tai vienas mėnesį nežaidžia, tai kitas. Sunku ir treneriui.

Foto galerija

 Petteri Koponen
 Petteri Koponen
 Edgaro Ulanovo metimas
 Leo Westermannas organizuoja ataką
 Paulius Jankūnas atakuoja krepšį
 Ante Tomičius ruošiasi mačui
 Stratos Perperoglou metimas
 Vitoras Fevarani pirmoje mačo pusėje buvo sunkiai sulaikomas
Tarp žiūrovų – ir Leonardas Pobedonoscevas
 Renaldas Seibutis
 Leo Westermannas vadovauja komandai
 Renaldas Seibutis žvalgosi į komandos draugus
Kevinas Pangosas siunčia kamuolį Jankūnui
Augusto Lima pirmajame kėlinyje užsidirbo 2 pražangas
 Artūro Milaknio gynyba prieš Juaną Carlosą Navarro
Edgaro Ulanovo metimas iš po krepšio
 Augusto Lima varosi kamuolį
 Paulius Jankūnas apšilimo metu
 Lukas Lekavičius prieš Ante Tomičių
 Brcokas Motumas meta į krepšį
 Leo Westermannas
 Ante Tomičiaus ir Antano Kavaliausko kova
„Žalgirio“ šokėja
 Stratos Perperoglou atakuoja krepšį
 Tyrese'as Rice'as ieško komandos draugų
 Leo Westermannas grįš ant parketo
 Brocko Motumo ir Justino Doellmano kova
 Kevinas Pangosas varosi kamuolį
 Edgaras Ulanovas pradeda ataką
 Kevinas Pangosas perduoda kamuolį
 Paulius Jankūnas siekia kamuolio
Leo Westermannas priešais Juaną Carlosą Navarro
Juano Carloso Navarro metimas
 Georgios Bartzokas
 Augusto Lima
Edgaras Ulanovas meta nuo baudų metimų linijos
 Kevinas Pangosas prieš Tyrese'ą Rice'ą
 Tyrese'as Rice'as ir Kevinas Pangosas
 Brocko Motumo emocijos
 Šarūno Jasikevičiaus emocijos
 Edgaras Ulanovas tarp varžovų
 Robertas Javtokas prieš rungtynes
 Paulius Jankūnas
 Petteri Koponenas
 Georgios Bartzokas
 Petteri Koponenas
 Ante Tomičius apšilinėja

Visą laiką svarbiausia žiūrėti į save, savo pasiruošimą. Modeliuojame žaidimą pagal varžovą. Komanda sukasi aplink Tyrese'ą Rice'ą. Sugrįžta Stratosas Perperoglou, prisidėjo Vitoras Feverani, kuris Eurolygoje sužaidė keletą gerų rungtynių ir po krepšiu yra didelė jėga. Nereikia pamiršti, kad atvažiuoja ryškios žvaigždės ir viena geriausių Eurolygos komandų, kuri negalėjo parodyti savo potencialo“, – kalbėjo Jasikevičius.

„Žalgiris“ ir „Barcelona“ Eurolygoje žengia šalia viena kitos. Abi komandos yra pasiekusios po 8 pergales ir 12 pralaimėjimų. 

„Negalima viso dėmesio kreipti į jų pergalių ir pralaimėjimų balansą. Atvažiuoja ryškiausios Europos žvaigždės, su stipriais žaidėjais, Eurolygos čempionais. Šita Eurolyga yra negailestinga, jiems kartais nesiseka, sunku sugrįžti į ritmą ir tai susideda. Visi žinome, kad eilinį kartą reikės stengtis nugalėti stipresnę už mus komandą“, – pasakojo „Žalgirio“ vairininkas.

Po 20-ies turų „Barcelona“ – pati nerezultatyviausia komanda Eurolygoje, kurios taškų vidurkis siekia 72,35 taško. Rungtyniaujant išvykose, katalonai pelno dar mažiau taškų – vidutiniškai po 66,5 taško.

Tuo metu žalgiriečiai per mačą vidutiniškai renka po 78,2 taško, o žaidžiant savo arenoje – po 75,9 taško. Pastarasis rodiklis yra prasčiausias Eurolygoje.

Dvikovą su „Barcelona“ „Žalgiris“ pasitinka po skaudaus pralaimėjimo Panevėžyje, kur Jasikevičiaus kariauna 77:79 krito prieš vietos „Lietkabelį“ ir patyrė pirmąją nesėkmę po 19 pergalių iš eilės.

„Žaidėjams buvo parodyti video, kur mes nusileidome „Lietkabeliui“. Neatsakėme į Panevėžio fizinį kontaktą ir nešvarų žaidimą. Žaidėjai nebuvo pasiruošę atsakyti į fizinį žaidimą. Toks jau yra sezonas. Kai pradedi gerai apie save galvoti, tave pastato į vietą. Nėra laiko šventimams ir nėra laiko liūdėti. Leo Westermannas vakar treniravosi, lyg ir nieko, turėtų žaisti“, – teigė Jasikevičius.

Didžiąją sezono dalį teisėjų darbu nepatenkintas 40-metis specialistas taip pat pabrėžė, jog arbitrai pradėjo pagarbiau žiūrėti į „Žalgirį“, tačiau tai įvyko ne be paties Kauno klubo iniciatyvos. 

„Kažkiek iš teisėjų gal gavome pagarbos. Ant mūsų visi viską bando. Eurolygoje pradėjome sezoną, į mus žiūri kaip į blogiausią komandą. Atvažiuoja vienas aukšto reitingo teisėjas ir du nelabai aukšto. Eilę rungtynių buvome tuo nepatenkinti. Po to kalbėjome su Eurolyga ir susitvarkė.

LKL esame aiškūs favoritai, mums ale lengva, siunčiami žemiausio reitingo teisėjai, kadangi nebus intrigos. „Žalgiris“ negauna tokio teisėjavimo, kokį turėtų gauti bet kuri kita komanda. Reikalauju maksimumo iš teisėjų, kaip ir bet ko kito“, – dėstė treneris.Rodyti komentarus


Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.