„Raptors“ parklupdęs Thomasas priminė jį motyvavusius Valančiūno žodžius

2017-02-02 06:29

Isaiah Thomasas ketvirtajame kėlinyje pelnė 19 iš savo 44 taškų ir jo vedama Bostono „Celtics“ (31-18) įrodė pranašumą prieš Toronto „Raptors“ (30-20). Bostono krepšininkai namie laimėjo 109:104 (28:30, 23:32, 26:23, 32:19) ir įsitvirtino antroje NBA Rytų konferencijos vietoje.

„Raptors“ komandai tai buvo septintas pralaimėjimas per paskutines 9 rungtynes, o šį kartą jis buvo itin skaudus.

Dar ketvirtajame kėlinyje svečiai pirmavo 8 taškais, tačiau Thomasas pelnė 9 taškus iš eilės ir pirmą kartą rungtynėse išvedė „Celtics“ į priekį – 95:94.

Foto galerija

Po to pirmaujanti komanda keitėsi 6 kartus, kol galiausiai Thomaso tritaškis, iki mačo pabaigos likus žaisti 48 sekundes, suteikė šeimininkams dviejų taškų pranašumą – 103:101. Baudas neužtikrintai metę „Raptors“ žaidėjai turėjo pripažinti varžovų persvarą.

Po dvikovos Thomasas priminė Jono Valančiūno žodžius, kurie, esą, jį papildomai motyvavo.

„Pamenu, kai Valančiūnas sakė, kad mes vaikomės antrosios vietos, o jie – pirmosios. Dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis. Jie bando pasivyti antrąją komandą, o mes – pirmąją. Žodžiai sugrįš ir įkąs, jeigu nesugebėsi jų patvirtinti“, – pareiškė Thomasas.

„Raptors“ aukštaūgis taip pasakė dar sausio 11-ąją, po paskutinių tarpusavio „Raptors“ ir „Celtics“ rungtynių. Tuomet JV pelnė 18 taškų ir atkovojo 23 kamuolius, taip sužaisdamas vienas geriausių savo karjeros rungtynių.

Šį kartą lietuvį apribojo pražangos. Aikštėje jis praleido vos 12 minučių, per kurias pelnė 3 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, 2 sykius suklydo ir 4 kartus prasižengė.

„Negalime jo kaltinti dėl visų pražangų, kurios apribojo jo laiką, o žaisdamas jis tikrai buvo gana naudingas, – JV žaidimą įvertino „Raptorsrepublic.com“. – Keistos pražangos apribojo jo žaidimo laiką, o tokiose rungtynėse komandai jis tikrai būtų buvęs naudingas.“

„Raptors“, kurie penktą kartą per pastarąsias šešerias rungtynes žaidė be traumuoto DeMaro DeRozano, įpusėjus mačui pirmavo 52:41, o įsibėgėjus trečiam kėliniui savo pranašumą buvo padidinę iki 75:57. Visgi Thomaso pastangos ketvirtajame kėlinyje padėjo pakeisti mačo eigą „Celtics“ palankia kryptimi.

Bostono klubui tai buvo penktoji iš eilės pergalė.

„Celtics“: Isaiah Thomasas 44 (5/12 trit., 7 rez. perd.), Jae Crowderis 14 (8 atk. kam.), Alas Horfordas 11 (6 rez. perd.), Marcusas Smartas 10.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 32, Jaredas Sullingeris 13, Normanas Powellas 12, Patrickas Pattersonas ir Lucas Nogueira po 10.