Valančiūnas dominavo prieš garsiausią lygos priekinę liniją

2017-03-09 06:22
Nuotr.: AP – Scanpix

Garsiausia pastarųjų kelių savaičių NBA priekinė linija toliau neranda kelio į pergales. Prie to, kad ji dar sykį pralaimėtų, šį kartą itin solidžiai prisidėjo ir Jonas Valančiūnas.

Toronto „Raptors“ (38-26) aukštaūgis sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių ir jo vedama ekipa išvykoje 94:87 (22:26, 23:20, 23:18, 26:23) pranoko Naujojo Orleano „Pelicans“ (25-40), kuriai pergalę apkartino Anthony Daviso trauma.

Valančiūnas per beveik 34 minutes pelnė 25 taškus (9/13 dvitaškiai, 7/11 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, 2 sykius suklydo ir 4 kartus prasižengė.

25
27
64%
7/11
13

Jis surinko 27 naudingumo balus ir tai buvo trečias geriausias jo pasirodymas šį sezoną.

Kur kas kukliau „Pelicans“ gretose pasirodė Donatas Motiejūnas, kuris per 6 minutes taškų nepelnė (0/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 1 metimą ir kartą prasižengė.

Tai buvo šeštas „Pelicans“ pralaimėjimas per septynerias rungtynes, kai jai atstovavo Davisas ir DeMarcusas Cousinsas. Pastarasis pelnė 25 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, tačiau pataikė vos 8 metimus iš 23. Tuo metu Cousinso kolega priekinėje linijoje, Davisas, antroje mačo pusėje nebežaidė. Jis antrojo kėlinio pabaigoje susižeidė kairįjį riešą.

Prieš patirdamas traumą Davisas pelnė 7 taškus ir atkovojo 4 kamuolius.

Valančiūnas šį kartą buvo efektyvus ne tik mačo pradžioje, bet ir jo pabaigoje. Per paskutines keturias minutes jis pataikė metimą iš vidutinio nuotolio, pridėjo dvitaškį po prasiveržimo ir įdėjo iš viršaus, taip padėdamas išauginti „Raptors“ pranašumą nuo 2 iki 10 taškų.

„Esu pasirengęs kiekvieną vakarą, tik laukiu savo galimybės. Kai gaunu galimybę, žaidžiu iš visų jėgų“, – po dvikovos kalbėjo lietuvis.

JV antrojo kėlinio pabaigoje užsidirbo techninę pražangą, kai po teisėjo švilpuko neleido laisvai link suolo eiti Cousinsui.

Valančiūnas teigė, kad žaidimas prieš Cousinsą šį kartą buvo kitoks nei anksčiau.

„Reikėjo kitokios gynybinės schemos, nes po užtvarų jis beveik visada atšokdavo mesti, o ne verždavosi link krepšio“, – aiškino „Raptors“ centras.

„Pelicans“: DeMarcusas Cousinsas 25 (5/15 dvit., 3/8 trit., 10 atk. kam.), E'Twaunas Moore'as 13, Jordanas Crawfordas 10.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 25 (13 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 14, Serge'as Ibaka 12, Cory Josephas 11.