Europos čempionato starte – nesustabdomas Dragičius ir Slovėnijos pergalė

2017-08-31 15:34
Nuotr.: FIBA.com

Goranas Dragičius pelnė trečdalį Slovėnijos rinktinės taškų ir atvedė savo komandą į pergalę 2017 metų Europos čempionato starte.

Igorio Kokoškovo auklėtiniai Helsinkyje pirmajame A grupės mače 90:81 (24:22, 29:24, 21:12, 16:23) įveikė Lenkijos ekipą su Mateušu Ponitka priešakyje.

Asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą rinktinėje pagerinęs Dragičius per 29 minutes pelnė 30 taškų (11/18 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 5/5 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

30
24
3
100%
5/5

Ankstenis geriausias Dragičiaus rezultatas buvo 28 taškai, 2013 metų Europos čempionate pelnyti mače su Graikija.

Slovėnų vunderkindas Luka Dončičius iš žaidimo pataikė tik 3 metimus iš 12 ir pelnė 11 taškų, tačiau atkovojo 8 kamuolius ir sėkmingai skirstė kamuolį komandos draugams – atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Lenkijos rinktinės neišgelbėjo net ir galingai sužaidęs Ponitka. Jis per 28 minutes surinko 22 taškus (5/9 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 9/11 baudos) ir atkovojo 13 kamuolių, tačiau 5 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Antrojo kėlinio pabaigoje iš toli pataikęs A.J. Slaughteris sumažino lenkų pranašumą iki trijų taškų – 46:49, bet tuomet Dončičius per šešias sekundes pelnė keturis taškus ir inicijavo slovėnų spurtą.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę Slovėnijos krepšininkai laimėjo atkarpą 10:3 ir trečiojo ketvirčio viduryje užtikrintai paėmė iniciatyvą į savo rankas – 63:49.

Paskui Kokoškovo vadovaujamos ekipos pranašumą šoktelėjo iki rekordinės atžymos – 21 taško (72:51).

Slovėnijos rinktinė: Goranas Dragičius 30, Luka Dončičius 11 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Gašperas Vidmaras 11, Klemenas Prepeličius 10.

Lenkijos rinktinė: Mateušas Ponitka 22 (13 atk. kam.), A.J. Slaughteris 12, Pžemyslawas Karnowskis 11.