Ketvirtfinalyje sudegę graikai: „Manėme, kad šįmet galime nuveikti daugiau“

Vilius Stalgaitis
„BasketNews.lt“ iš Stambulo (Turkija)
2017-09-13 21:27

Lietuvą Europos čempionato aštuntfinalyje nuskriaudusi Graikijos rinktinė po dviejų dienų pati kraunasi lagaminus kelionei namo.

Foto galerija

Kostas Papanikolaou Sinano Erdemo areną paliko susiėmęs už galvos. Jis, kaip ir visa Graikijos rinktinė po triukšmingos pergalės prieš Lietuvą tikėjosi daugiau.

Tačiau vilčių kartais nepakanka.

„Mums tai sunkus momentas. Rungtynes pradėjome gerai, bet paprastos klaidos ir blogas ketvirtas kėlinys perkreipė rungtynes. Dabar turime vykti namo, dėl to labai liūdna, manėme, kad šiame turnyre galime nuveikti šį tą daugiau. Manėme, kad tam turime pakankamai daug talento, tačiau mums nepavyko“, – spaudos konferencijoje pasakojo Papanikolaou.

O pirmoje mačo dalyje atrodė, kad graikų traukinys taip ir nuvažiuos į priekį. Disciplinuotai puolime atrodę Kosto Misso auklėtiniai per pirmus du kėlinius į savo krepšį praleido 31 tašką.

Tiesa, Graikijos gynybos siena po pertraukos subyrėjo lyg kortų namelis, o rusai per ją sumetė 43 taškus.

„Pirmoji rungtynių pusė buvo gynybiškai gera, mes buvome susikoncentravę, kontroliavome rungtynes. Bet antroje pusėje rusai pelnė net 43 taškus. Ką tai reiškia? Praradome koncentraciją gynyboje, nebuvo greito puolimo, pralaimėjome kovą po krepšiais. Baudas mes metėme 50 proc. taiklumu. Tokioms atkaklioms rungtynėms tai yra labai blogas rezultatas.

Kritiniu metu turėjome būti ramesni, metėme daug neparuoštų metimų. Bet mes davėme kovą ir sveikinu rusus su pergale. Vis tik mes šiame turnyre galėjome nuveikti daugiau“, – sakė Graikijos rinktinės treneris Missas.

Kad pirmoji rungtynių pusė rusams buvo bloga, pripažino ir Rusijos rinktinės treneris Sergejus Bazarevičius. Iškalbingas ir faktas, kad šiame čempionate siaučiantis Aleksejus Švedas per pirmuosius du kėlinius buvo visiškai izoliuotas – vos 4 taškai jo kraityje.

„Geras jausmas laimėti, nors mes nežaidėme gerai. Manau, pirmoje pusėje atrodėme labai blogai, bet po pertraukos grįžome nusiteikę sunkiai dirbti. Kritiniu rungtynių metu mes tikėjome savo pergale.

Aleksejus svarbi mūsų komandos dalis. Jis strigo rungtynių pradžioje, bet komandos vyrukai stovėjo už jo nugaros. Jis pasitikėjo savimi. Tai komandinė pergalė ir mes toliau juo tikime“, – apie Švedą sakė Bazarevičius.