Ažiotažo dėl įregistruoto verslininko nustebintas Šeškus: „Visi supranta situaciją, bet ją išrutulioja“

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2017-09-21 14:00
Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

Prieš pat sezono startą galutinę komandos sudėtį atskleidusi Prienų-Birštono „Vytauto“ vadovybė krepšinio bendruomenę nustebino iki šiol aikštėje nematytu veidu. Ekipos gretose puolėjo pozicijoje buvo įregistruotas profesionaliai niekada nerungtyniavęs verslininkas Tomas Tumynas, Lietuvoje vadovaujantis penkioms įmonėms, iš kurių viena užsiima Madrido „Real“ futbolo komandos superžvaigždės Cristiano Ronaldo drabužių linijos siuvimu.

Tomas Tumynas

Tomas  Tumynas
Komanda: Prienų-Birštono Vytautas
Pozicija: SF
Amžius: 31
Ūgis: 196 cm
Svoris: 89 kg
Gimimo vieta: Marijampolė, Lietuva

„Kokios čia yra problemos? – retoriškai klausė su tinklalapiu „BasketNews.lt“ bendravęs klubo vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus. – Čia – klubo reikalas. Na, kas čia tokio. Žmogus nori padėti klubui ir pakvėpuoti tuo oru treniruotėse. Tai yra kaip papildomas žmogus, kuris nebus nei mūsų rotacijoje, nebus nei vienas svarbiausių žaidėjų.

Tomas nori pasitreniruoti su tokio lygio komanda, pajusti LKL virtuvę. Jis be galo myli krepšinį, važiuoja paskui Lietuvos rinktinę į čempionatus, žiūri, stebi. Buvo toks pokalbis, kad jis norėtų būti naudingas komandai ir padėti finansiškai bei ar būtų galimybė pasitreniruoti kartu. Visi supranta, kad pas mus jis pagrindinės rolės neužims.“

Pasak stratego, pagal pirminę idėją, Tumynas tik plušės treniruotėse ir padės komandai pasiruošimo procese. Visgi neatmetamas variantas, jog jis debiutuos stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje.

„Jeigu atsiras galimybė, jam duosime kelias minutes pažaisti aikštelėje, jog pajaustų tą jaudulį. Man labai malonu, kad jis yra Prienuose. Gal ir juokingai visiems atrodo, kad va gali nusipirkti Prienuose vietą. Kaip kas nori, taip ir eskaluoja. Jeigu žmogui būtų 55-eri metai, gal ir neduotume to šanso. Tačiau kuomet Tomui yra 31-eri, nėra taip, kad jis išvis nebūtų laikęs krepšinio kamuolio.

Visi supranta situaciją, bet išrutulioja, jog va nusipirko vietą. Ar čia galima nusipirkti vietą? Gal ir galima (juokiasi). Bet krepšinio pasaulis daug yra matęs tokių dalykų. Vienos Rusijos komandos prezidentas žaidė savo komandoje ir aš žinau daug tokių momentų“, – pasakojo Šeškus.

Tomas Tumynas
Tomas Tumynas
Nuotr. Facebook

Neabejotinai labiausiai žinoma Tumyno vadovaujama įmonė yra Kazlų Rūdoje įsikūrusi UAB „VIP“, kurioje dirba kiek daugiau nei 150 darbuotojų, o jos veikla garsiausiai nuskambėjusi dėl Cristiano Ronaldo prekės ženklu pažymėtų apatinio trikotažo ir kojinių siuvimo. Šeškus patvirtino, jog šis verslininkas prisijungė prie klubo rėmėjų, tačiau apie jo skiriamą dalį ekipai nutylėjo, bei pridūrė, kad jo pagalba yra ne vien tik finansinė. 

„Apie konkrečius skaičius nekalbėjome, – neatviravo specialistas. – Suprantate, priimti žmogų į komandą ir sakyti, jog jis turės duoti tiek ir tiek, yra kažkaip negražu. Aišku, jis padės ir kitais dalykais. Jau dabar padeda ieškoti naujų rėmėjų. Kažkokių užsibrėžtų tikslų nėra. Galime visi eskaluoti tai, bet Tomas bus įdomus kokias dvi savaites ir paskui visi užmirš tą dalyką.

Tomas gal neturi tiek pinigų, jog nusipirktų tą vietą. Šioje situacijoje viskas yra per pažintis. Žmogus pats pergyvena ir sakė, jog to jam nereikia. Bet aš paskatinau jį. Tomas yra baigęs sporto mokyklą, bet nuo 22-ejų pradėjo verslininko karjerą. Aš irgi 1992 metais važinėjau po Rusiją ir panašiai, tuo metu visa Lietuva darydavo bizniukus, o kai grįžus reikėdavo žaisti rungtynes, tai žaisdavome ir dar laimėdavome.

Tumynas nėra profesionalus krepšininkas ir aišku, kad iš jo profesionalo niekada ir nebus. Jis pats tą supranta ir to dėmesio gal jam jau per daug. Galėjome jo net neregistruoti ir jis tiesiog būtų treniravęsis su mumis. Tačiau toks pasiūlymas buvo grynai iš mūsų pusės, jog prisijungtų prie komandos, duoti jam šansą kartu pabėgioti ir pasitreniruoti. Visi žaidėjai taip pat supranta situaciją. Tomas būna treniruotėse, stengiuosi jam padėti. Jis fiziškai tikrai yra gerai pasiruošęs. Kasmet mes pasikviečiame kokius jaunus žaidėjus, bet šiemet mums yra labai sunku dėl finansinių dalykų ir dėl to negalime turėti 12 lygiaverčių žaidėjų.“ 

„Vytauto“ sudėtyje šiuo metu yra 13 krepšininkų, įskaitant ir Tumyną, tačiau prieniškiams dar kurį laiką padėti negalės traumas besigydantys Tadas Klimavičius ir Regimantas Miniotas. Sezonui prasidėjus itin pašėlusiu ritmu, klubas dairosi dar vieno žaidėjo, sustiprinsiančio gynėjų grandį.

„Komandai tikrai trūksta vieno žaidėjo, ypač reikalingas greitesnis pirmas numeris. Mums bus sunku, kadangi šiuo metu žaidžiantys yra devyni krepšininkai, o per 10-11 dienų, jeigu žengsime toliau FIBA Čempionų lygos atrankoje, sužaisime kokias penkerias rungtynes. Kai kurių Eurolygos komandų treneriai verkia, jog yra toks krūvis, o tokiai mūsų komandai tai yra baisus krūvis. Šiandien reikia stengtis laimėti, o paskui žiūrėsime.

Mūsų pasiruošimas žaidžiant penki prieš penkis buvo labai sunkus, kadangi dėl traumų negalėjo treniruotis tai vienas, tai kitas. Turėjome trikdžių ir tas labai jaučiasi derinių išpildyme, vienas kito supratime. Rungtynių pradžioje su Groningeno „Donar“ dėl to buvo labai sunku. Buvo pasakyta, jog per pirmas dvi minutes negalima padaryti nė vienos klaidos, jog atsilaikytume pradžioje. Mes vietoje to per dvi minutes padarėme tris klaidas. Tai – susižaidimo stoka. Tą patį sakė ir Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius po rungtynių su Alytaus „Dzūkija“. Įsivaizduokite, kokių meistriškumo žaidėjai ten ir jiems taip pat laiko trūksta, o ką kalbėti apie mus. 

Norisi žmogaus, kuris būtų vienas iš lyderių. Aišku, nėra pinigų ir nėra labai lengva. „Neptūnas“ irgi ieško, bet jiems yra lengviau, kadangi jie turi Mindaugą Girdžiūną, yra Laurynas Beliauskas, tad jie dairosi neskubėdami. Mes irgi panašiai. Yra tų kandidatų, yra prisiuntę labai daug amerikiečių, bet norisi paimti žmogų su rekomendacijomis.

Bradley Tinsley pasikviečiau iš tų „Porto“ rungtynių su Utenos „Juventus“, kuomet man jis patiko. Gal truputį iš jo tikėjausi kažko daugiau, bet dar tik sezono pradžia. Svarbiausia, kad yra geras žmogus ir gerai sutaria su komanda“, – teigė Šeškus. 

Bradley Tinsley
Bradley Tinsley
Nuotr. FIBA.com

„Porto“ komandoje minėtas Tinsley praėjusį sezoną buvo vienas ekipos lyderių, iš toli fiksavęs net 42,9 proc. taiklumą. Pirmose oficialiose rungtynėse su „Vytauto“ apranga jis per 28 minutes pelnė 7 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį bei surinko 10 naudingumo balų.

„Galvojau, jog jis labiau bus pirmosios pozicijos žaidėjas, – įspūdžiais apie naujoką su tinklalapiu „BasketNews.lt“ dalijosi „Vytauto“ vairininkas. – Portugalijoje žaisti toje pozicijoje yra vienas dalykas, o Lietuvoje – kitas. Bradley gali žaisti įžaidėjo pozicijoje, bet viso sezono metu tai daryti būtų per sunku. Aišku, nėra blogai, jis gali žaisti pirmu ir antru numeriu. Matosi, kad jam dar sunku ir aplink jį yra stipresni žaidėjai nei buvo Portugalijoje. Jam bandau išaiškinti tuos dalykus, kad jis turi drąsiai imtis iniciatyvos, o kartais – ir lyderio pareigų.“

Savęs ieškojimas naujose žaidimo schemose pirmajam amerikiečiui klubo istorijoje, panašu, yra ne vienintelis iššūkis, žinant tai, jog komandos specialistas neišsiskiria geromis anglų kalbomis. 

„Normaliai, – paklaustas, kaip sekasi sekasi komunikuoti su legionieriumi iš už Atlanto, šūkteli Šeškus. – Treniruočių procese mes susikalbame normaliai. Jeigu ko nesupranta, yra asistentas, kuris paaiškina. Rungtynių metu problema gal ir gali būti, kai labai greitai norisi pasakyti labai labai gilią mintį (juokiasi). Pradedi dėlioti ir iš karto pasikvieti asistentą.

Pradžioje dar bandžiau, bet galvoju, kodėl aš čia suksiu galvą. Tačiau viskas gerai, aš esu labai patenkintas. Kiekvieną treniruotę išmokstu naujų žodžių, naujų išsireiškimų. Žaidėjai šaunuoliai, man visi padeda. Pradžioje buvo šypsenų, kai vietoje vieno žodžio pasakydavau kitą, bet viskas gerai.

Mano kalbos gilinimas papildomai yra per treniruotes. Papildomai mokytis nėra laiko. Manau, jog pats geriausias dalykas yra tuomet, kai bendrauji su žaidėjais, bandai atsakyti, pasako, jog klaida, ir tada antrą kartą pasiklausi jau. Čia yra geriausias dalykas, ko nebuvo Vilniaus „Lietuvos ryte“, kur pats kvailai dariau, nesistengiau labiau gilintis į anglų kalbą ir komunikaciją buvau patikėjęs antram treneriui. Na, gyveni ir mokaisi“, – atsiduso pusę sezono trukusią patirtį sostinės klube prisiminęs Šeškus. 

Jo treniruojamas „Vytautas“ ketvirtadienį stos į lemiamą mūšį pirmajame atrankos į FIBA Čempionų lygą etape su Groningeno „Donar“ ekipa. Pirmose rungtynėse Olandijoje prieniškiai laimėjo 77:75 ir įgijo minimalią persvarą. Toliau žengs komanda, laimėjusi pagal bendrą abiejų susitikimų rezultatą. Rungtynių Prienuose pradžia – 18.30 val.

Rodyti komentarus

x
realiai prienam užtenka 8 profų kitas vietas gali parduoti
2017-09-22
-4
Atsakyti
djgaffer
Gerai,kad bent pripažįsta,jog dėl babkių tą Tumyną paėmė.Ir treniruotėse padės,ir kojinių visiems padovanos. :-) Nu čia bent nauda,bet kokia nauda iš to MKL žaidėjo,tai velnias žino.Kam jį ėmė,nesuprantama.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-09-22
-6
Atsakyti
No Subject
Kvailas kaimietis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-09-22
-4
Atsakyti
Schmitt Trigger
Virgis mldc.
2017-09-21
+1
Atsakyti
https://www.youtube.com/watch?v=G5Y_Rwn7...

Tai kaip suprantu Vytautas duos dėdei vieną (Tomui Tumynui) :D
2017-09-21
-28
Atsakyti
duobe
Man tai vistiek patinka Šeškus paskoja viska tiesiai šviesiai kaip yra. Visiem ir taip aišku kad turetu Prienai daugiau pinigu tai tikrai to Tumylino nebutu. Ir neburia Virgis kad anglu kalba gerai ivaldes pats pripažino kad pasijuokia kiti iš jo kalbos žiniu. Turi kažkokia charizma Virgis ir neabejoju kad vistiek nebloga komandele sulibdys

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-09-21
-4
Atsakyti
to MKL
Visko gali but, juk ir pats Virgutis pripazino, kad yra senas biznierius, tai piniga moka daryt.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-09-21
+2
Atsakyti
MKL žvaigždė
O kokiais aspektais atsižvelgdamas Šeškus jaunuolį iš MKL pasiėmė, kuris turėjo įspūdingą 4 taškų vidurkį moksleivių lygoje? Žmonės šneka, kad 5k eurų startinį mokestį sumokėjo Virgučiui
2017-09-21
+2
Atsakyti
sezono pradzia
kaip visada kazko truksta seskui iskila sunkumu dar ir susikalbet su legionieriais
2017-09-21
-5
Atsakyti
seskau seskau
kazkokios nesamones vyksta randa problemu dar ir laiko trukumas
2017-09-21
+3
Atsakyti
deivux
as ir nesuprantu kokios cia problemos??cia panasiai kaip LT rinktine,iki pacios paskurtines sekundes suka galva ka paiimti kaip 11-12 zaide i rinktine,tipo baisiai sunki uduotis...ateina baigiasi cempionatas,tie 11-12 zaidejai per visa cempionata zaiide 10 minuciu pries Ukraina prie +30 rezultato....cirkas....tas pats su situ,pasedes ant suoliuko isbegs i aikstele jei bus +20 ir kelos minutes belikusios ir viskas
2017-09-21
+3
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.