„Tornado“ krepšinio mokyklos komanda RKL startuos visapusiškai atsinaujinusi

2017-10-24 17:04
Nuotr.: Tornado KM
Nuotr. Tornado KM
  • „Tornado“ krepšinio mokyklos komanda pakeitė pavadinimą į „Xiaomi – Tornado KM“
  • Permainos trenerių štabe: į komandą sugrįžo Šarūnas Zablockis, prisijungė Petras Poškus
  • Iš praėjusio sezono sudėties ekipoje liko tik keturi žaidėjai

Penktadienį „Tornado“ krepšinio mokyklos reprezentacinė komanda Kauno r. „Xiaomi – Tornado KM“ startuos 2017 – 2018 m. sezono Regionų krepšinio lygos B čempionate.

Praėjusiais metais likę už atkrintamųjų varžybų borto, šiemet vaikinai grįžta su didesnėmis ambicijomis, dar labiau motyvuoti ir nusiteikę apginti „Tornado“ KM vardą.

Komanda šiemet atsinaujino iš pagrindų. Visų pirma pasikeitė ekipos rėmėjas. Tarptautinė kompanija „ABC Data Lietuva“ integravusi „Xiaomi“ vardą į komandos pavadinimą mielai sutiko prisidėti prie jaunųjų krepšininkų ugdymo.

„Jau nuo šių metų birželio mėnesio Lietuva tapo viena pirmųjų Europos Sąjungos valstybių, kurioje „Xiaomi“ išmanieji telefonai ir kiti gaminiai yra platinami oficialiai. Šiam gamintojui skiriame didelį dėmesį, nes produktai yra jaunatviški, šiuolaikinio dizaino bei išsiskiriantys puikiu kainos ir kokybės santykiu. Neatsitiktinai pasirinkome bendradarbiavimą su „Tornado“ krepšinio mokykla, nes vaikai yra itin imlūs naujausioms technologijoms ir seka visas tendencijas.

Manome, kad aktyviam jaunimui „Xiaomi“ išmanieji telefonai ir kiti gaminiai turėtų patikti bei ilgai netruks, kol šis gamintojas bus itin vertinamas jaunimo tarpe. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie krepšininkų ugdymo nuo jų pirmųjų žingsnių krepšinio aikštelėje“, – sako „ABC Data Lietuva“ direktorius Tomas Janušauskas.

Visų antra, atsinaujino trenerių štabas. Kauno r. „Xiaomi – Tornado KM“ komandos vairą po pertraukos į rankas vėl paėmė Šarūnas Zablockis. Jo asistentu dirbs Stefanas Hendriks, o komandos atletinio rengimo treniruotėmis rūpinsis Petras Poškus. Ne ką mažesni pokyčiai ir pačioje komandos sudėtyje.

Lyginant su praėjusiu sezonu, ekipoje liko vos keturi tie patys žaidėjai, iš kurių svarbesnį vaidmenį aikštelėje atliko tik Laurynas Miknevičius. Beje, šiemet jis atstovauja ir Kauno KTU ekipai, žaidžiančiai Nacionalinėje krepšinio lygoje, bet su dviguba licencija galės padėti ir mūsų komandai.

Justinas Ramanauskas, Ignas Pikas ir Ignas Jasiulevičius buvo atsarginiai žaidėjai tik retkarčiais išbėgdavę ant parketo. Džiaugiamės, kad mūsų ekipai sutiko padėti ir du buvę „Tornado“ KM auklėtiniai – Jonas Šlapikas bei Šarūnas Ajauskas, kuriems tai bus tarsi atsigavimo sezonas ir kitais metais jie galės savo jėgas išbandyti aukštesniame lygyje.

Visiems kitiems komandos nariams tai bus pirmasis sezonas vyrų krepšinyje. Prie ekipos šiemet prisijungė 2001 m. gimimo krepšininkas Gytis Mačionis, kuris žaidė Lietuvos nacionalinėje U16 rinktinėje, taip pat jo bendraamžis Kasparas Lootus iš Estijos.

Lootus taip pat atstovavo savo šaliai nacionalinėje U16 rinktinėje ir  šiemet pasirinko „Tornado“ KM tolimesniam tobulėjimui. Mokykloje treniruojasi dar du moksleiviai legionieriai iš Olandijos, tačiau dėl lygos apribojimų, deja, jų negalime įtraukti į ekipos sudėtį.

„Net sunku pasakyti, kuri komanda stipresnė – pernykštė ar šiuometinė, tačiau dabar komandoje netrūksta talentingo jaunimo, – savo įžvalgomis apie ekipos sudėtį dalijosi vyr. treneris Šarūnas Zablockis. – Sezonui ruoštis stengėmės kuo profesionaliau – iš pradžių pasiruošimo stovykla Ignalinoje, vėliau Kaune, nuo spalio mėnesio į grafiką įtraukėme rytines treniruotes, dalyvavome pasiruošimo turnyre. Manau, kad pasiruošti sezonui laiko tikrai užteko, nors, aišku, kaip visada treneriui atrodo, kad dar yra daug kur padirbėti. Laukiame oficialių rungtynių ir matysime, kaip mums seksis.“

Kadangi ekipa sudaryta iš jaunimo, pagrindinis tikslas ruošti žaidėjus aukšto meistriškumo komandoms, tačiau tiek Kauno r. „Xiaomi – Tornado KM“ vyr. treneris Šarūnas Zablockis, tiek ekipos vadovas ir mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas paslapčia viliasi būti tarp keturių stipriausių RKL B diviziono komandų: „Vaikinai tikrai labai motyvuoti ir sunkiai dirba, o kaip seksis įgyvendinti tikslus, priklausus nuo to, kaip jaunimas spės priprasti prie vyriško krepšinio, ar išvengs traumų. Vis tik reikia tikėti, jog kiekvienose rungtynėse komanda judės į priekį ir žais vis geriau!“.  

„Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas džiaugiasi darbo vaisiais: „Pernai RKL komandoje žaidęs Nedas Kancleris (2000 m.g.) šiemet jau pravėrė Kauno „Žalgirio“ dublerių duris. Žingsnis po žingsnio judame pirmyn ir belieka laukti, kol vis daugiau tornadiečių papildys aukščiausiame lygyje žaidžiančias vyrų komandas“.

 

Rodyti komentarus


Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.