Nuotr.: Facebook.com
  • Maskvos srities „Chimki“ 91:90 palaužė Vitorijos „Baskonia“

• Aleksejus Švedas, Anthony Gillas ir Jamesas Andersonas kartu surinko 58 taškus

• Po šios pergalės „Chimki“ išlieka turnyrinės lentelės viršuje, o baskų ekipa rikiuojasi 14-oje vietoje

Eurolygos šeštajame ture Maskvos srities „Chimki“ (5-1) savų žiūrovų akivaizdoje 91:90 (18:21, 22:27, 21:16, 30:26) palaužė Vitorijos „Baskonia“ (1-5) ekipos pasipriešinimą ir pasiekė antrąją pergalę iš eilės.

„Baskonia“ po dviejų kėlinių dar turėjo 8 taškų persvarą (48:40), tačiau šeimininkai trečiojo ketvirčio pabaigoje spurtavo 10:3 ir išlygino rezultatą (61:61), o rungtynių intriga persikėlė į ketvirtąjį kėlinį.

20
25
100%
3/3
7

Lemiame ketvirtyje ekipos rungtyniavo taškas į tašką, tačiau likus kiek mažiau nei 3 minutėms iki susitikimo pabaigos „Chimki“ pelnė 5 taškus be atsako ir susikrovė 7 taškų persvarą (85:78).

Vis tik „Baskonia“ pasiduoti nusiteikusi nebuvo – Tornikė Šengelija pataikė tritaškį, o likus 16 sekundžių ties tritaškio linija buvo prasižengta prieš Mattą Janningą, kuris realizavo visus tris baudos metimus ir svečių deficitą sumažino iki minimalaus (84:85).

Per likusį laiką tiek viena, tiek kita ekipa tyčia pažeidinėjo taisykles, tačiau toks scenarijus tiko „Chimki“, kuri prie baudų metimų linijos neklydo ir pasiekė penktąją pergalę Eurolygoje.

Šeimininkus į pergalę vedė Aleksejaus Švedo, Anthony Gillo ir Jameso Andersono trijulė, kuri kartu surinko 58 taškus.

Iš jų naudingiausias buvo Gillas, kuris pelnė 20 taškų (2/7 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 7/8 baudos), sugriebė 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

Baskonijos ekipoje taip netrūko komandinio žaidimo, mat net 5 krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausias buvo Mattas Janningas, pelnęs 19 taškų ir surinkęs 16 naudingumo balų.

Svečių neišgelbėjo ne tik puikus tritaškių pataikymas (16/36, 44 proc.), bet ir geresnė rezultatyvių perdavimų statistika (26-19).

Savo ruožtu „Chimki“ geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (41-38), perėmė daugiau kamuolių (10-5) bei mažiau klydo (11-12)

„Chimki“: Aleksejus Švedas (1/8 trit.) ir Anthony Gillas (7 atk. kam.) po 20, Jamesas Andersonas 18 (6/7 dvit., 1/7 trit.).

„Baskonia“: Mattas Janningas 19, Tornikė Šengelija ir Johannesas Voigtmannas po 14.