Pusę komandos per vasarą pakeitęs Kauno „Žalgiris“ žinojo, kad procesas, naujiems žaidėjams prisitaikant prie sistemos, užtruks. Galbūt tik nesitikėjo, kad jis užtruks tiek laiko.
Eurolygos reguliariajame sezone sužaidus ketvirtį rungtynių, „Žalgiris“ tai padarė praktiškai be ketvirčio komandos – trijų tarpsezonio pirkinių.
Dee Bostas dėl traumos praleido pirmąsias penkerias rungtynes, o grįžęs į aikštę iš viso ant parketo išbuvo vos kiek mažiau nei 26 minutes.
Axelis Toupane’as timptelėjo komandą Milane, tačiau atrodo, kad jis vis dar galvoja, jog žaidžia NBA D lygoje.
Brandonas Daviesas žaidė NBA ir neturėtų jaudintis, bet susidaro toks vaizdas, kad Eurolyga jį tiesiog sukausto psichologiškai.
Kaip kitaip paaiškinti momentą, kai Malagoje varžovai du kartus Daviesui nuo galvos nusiėmė kamuolius puolime? „Žalgirio“ centras užsiimdavo poziciją po krepšiu, varžovas būdavo atitvertas, bet net iš antro aukšto „Unicaja“ žaidėjas sugebėdavo pasiimti kamuolį, kai Daviesas tai tik stebėdavo.
Dvikovoje su „Baskonia“ buvo dar liūdnesnis epizodas, kai „Žalgiris“ praktiškai apsigynė 24 sekundes, Rinaldo Malmanio metimas nelietė lanko ir Daviesui tereikėjo pasiimti kamuolį. Vietoje to, Johannesas Voigtmannas aplenkė žalgirietį, sugriebė kamuolį ir pelnė taškus iš po krepšio.
Aikštėje praleisdamas vidutiniškai beveik 15 minučių, Daviesas atkovoja vidutiniškai po 2,3 kamuolio. Aukštaūgiui stovint baudos aikštelėje, tie du kamuoliai per 15 minučių gali nukristi į rankas ir be didesnių pastangų.
Pagal atkovojamus kamuolius „Žalgiris“ Eurolygoje lenkia dvi komandas – Bambergo „Brose“ ir Stambulo „Fenerbahče“. Pernai pagal šį rodiklį kauniečiai buvo per vidurį – septintoje vietoje.
Tiesa, lyginant su praėjusiu sezonu, tarp Davieso ir Augusto Limos galima rasti paralelių. Pernai Lima per pirmas 8 sezono rungtynes aikštėje praleisdavo dar mažiau laiko – šis rodiklis nesiekdavo nė 12 minučių.
Aukštaūgis tuomet irgi atrodydavo pasyvus, o to netoleruodavęs Jasikevičius siųsdavo brazilą ant suolo. Vėliau centras visgi įsibėgėjo ir tapo itin svarbia komandos gynybos dalimi.
Šio sezono pradžioje Daviesas, lyginant su Lima, atrodė kaip milžiniškas žingsnis į priekį. LKL pirmenybėse jis varžovus įveikdavo ir žaisdamas nugara, ir po driblingo veidu į krepšį. Lima niekada tokio puolimo arsenalo nedemonstravo net LKL pirmenybėse.
Visgi atėjus Eurolygos kovoms, Davieso sugebėjimai dingo. Potencialo jis lyg ir turi daugiau nei Lima, tačiau per aštuonerias rungtynes to neparodė.
Jeigu toliau ieškosime paralelių su praeitu sezonu, tai Toupane’as buvo įsigytas kaip pastiprinimas vietoje Renaldo Seibučio. Ant popieriaus jis ir turėtų būti kur kas solidesnis žaidėjas, bet realybėje jis atrodo kaip į „Žalgirio“ žaidimą puolime itin neįsipaišantis krepšininkas.
Mače su „Baskonia“ jis anksti žengė į aikštę, pirmajame kėlinyje nesužaidus nė trijų minučių, ir pasižymėjo šešiais greitais taškais. Visgi kai vienoje iš atakų jis, nė nepaieškojęs geresnių variantų, švystelėjo tolimą dvitaškį dengiamas varžovo, Jasikevičius iš karto jį pasiuntė ant suolo.
Prancūzas per 8 Eurolygos rungtynes aikštėje praleido 120 minučių ir į akis krenta du skaičiai: 0 rezultatyvių perdavimų ir 1 mestas tritaškis. 13 minučių per 4 rungtynes žaidęs Gytis Masiulis turi daugiau rezultatyvių perdavimų (1) ir tiek pat mestų tritaškių nei 9 kartus ilgiau žaidęs Toupane’as.
Toupane’as traukia į greitas atakas ir jose sėkmingai provokuoja pražangas, gynyboje jis gali stabdyti mažiausiai trijų pozicijų krepšininkus, todėl jis gali būti nepamainomas.
Apskritai, žvelgiant į jo fizines savybes, atrodo, kad Toupane’as gali būti „Žalgirio“ lyderis abejose aikštės pusėse. Bet ar jis tai sugebės padaryti, kol kas – labai didelis klaustukas.
Iš trijų „trūkstamų“ žaidėjų jokių priekaištų dėl sezono pradžios nereikėtų sakyti tik Bosto atžvilgiu. Jis dar neturėjo progos įsibėgėti, o geresnio jo žaidimo reikia tikėtis po FIBA langų pertraukos, kai sustos LKL kovos ir „Žalgiris“ turės daugiau laiko treniruotėms.
Praktiškai be trijų svarbių žaidėjų „Žalgiris“ po pirmojo sezono ketvirčio turi 50 proc. pergalių-pralaimėjimų balansą. Kauno klubo treneriams belieka tikėtis, kad antrajame ketvirtyje stringančių žaidėjų mažės.
Paremkite BasketNews ir naršykite be reklamų.