Nenugalimi namie: „Neptūnas“ pasiekė revanšą prieš „Lietkabelį“

2017-12-02 16:20
  • „Neptūnas“ 86:76 įveikė „Lietkabelį“

• Po šio laimėjimo klaipėdiečiai pagal iškovotų pergalių skaičių pasivijo panevėžiečius

• Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Edgaras Želionis, pelnęs 23 taškus

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) centrinėje dvikovoje Klaipėdos „Neptūnas“ (10-3) namie 86:76 (21:13, 19:28, 22:13, 24:22) pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ (10-3) ir „Švyturio“ arenoje išlieka nepralaimėję.

Tai buvo 6-oji klaipėdiečių pergalė iš tiek pat galimų namie ir su Kauno „Žalgirio“ ekipa jie pagal šį rodiklį pirmauja LKL.

Pirmąją šių ekipų tarpusavio dvikovą Panevėžyje „Lietkabelis“ buvo laimėjęs didesne persvara (88:76), todėl išsaugojo antrąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Foto galerija

„Neptūną“ į pergalę vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs ir 23 taškus pelnęs Edgaras Želionis. Jis be to atkovojo 10 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą, o pastarieji du rodikliai – taip pat geriausia šį sezoną.

„Jis yra emocijų žaidėjas, – apie auklėtinį kalbėjo „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis. – Šįryt sužinojome, kad nežais Simas Galdikas, kuris yra apsinuodijęs, todėl Matas Jucikas su Želioniu žinojo, kad žais daugiau“.

„Neptūnas“ pirmojo kėlinio viduryje po penkių iš eilės Mindaugo Girdžiūno taškų susikrovė dviženklę persvarą (17:5). Vis dėlto panevėžiečiai nesutriko, antrojo kėlinio viduryje spurtavo 17:4 ir po taiklių Ado Juškevičiaus baudų patys išsiveržė į priekį 41:40.

Po ilgosios pertraukos rungtynės vyko taškas į tašką, bet trečiojo kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ perėmė iniciatyvą ir spurtavo 10:0 bei į priekį išsiveržė 62:52. Sėkmingą atkarpą pradėjęs Arnas Butkevičius joje pelnė 5 taškus.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelio“ gretose lyderio vaidmens ėmėsi Darjušas Lavrinovičius, kuris pelnė 6 taškus paeiliui ir priartino svečius iki 5 taškų (66:71), tačiau uostamiesčio ekipa į tai atsakė 8 taškais be atsako, atstatė dviženklę persvarą (79:66) bei užtvirtino pergalę, leidusią pasivyti „Lietkabelį“ turnyrinėje LKL lentelėje.

„Lietkabeliui“ tai buvo antroji iš eilės nesėkmė, „Neptūnui“ – trečia iš eilės pergalė.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 23 (7/12 dvit.), Juanas Palaciosas 13, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius (8 atk. kam.) po 12, Tomas Delininkaitis 11.

„Lietkabelis“: Adas Juškevičius 18 (7 atk. kam., 24 naud. bal.), Gary Taltonas 13 (9 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 12, Žanis Peiners 11.