Diena, pakeitusi LKL jėgų balansą: kas dabar laukia „Žalgirio“, „Lietkabelio“, „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“?

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2017-12-11 20:57

Kai prieš porą savaičių, bediskutuojant apie šio sezono LKL favoritus, bičiulis paklausė, kas, mano manymu, šį sezoną bus antra komanda Lietuvoje, atsakiau, kad Klaipėdos „Neptūnas“. Mano pirmas ir svarbiausias argumentas buvo tas, kad šią komandą treniruoja Kazys Maksvytis, o Kazio komandos laimi.

„Neptūnas“ tuomet LKL turnyrinėje lentelėje žengė trečioje vietoje ir, kai po kelių dienų įveikė Panevėžio „Lietkabelį“, dėl savo pasirinkimo aš jaučiausi dar geriau.

Iš „Lietkabelio“ stovyklos jau tada buvo girdėti bambėjimų dėl trenerio Artūro Štalbergo valdymo stiliaus, todėl tokiomis komandomis tikėti sunku. 

„O kaip „Lietuvos rytas“?“ – paklausė bičiulis. Atsakiau, kad tai komanda be veido. Kas jos veidas? Kiek ten legionierių? Sunku patikėti, kad tokia ekipa gali toli žygiuoti atkrintamosiose.

Tada atėjo gruodžio 10-oji ir viskas sugriuvo. Šių metų gruodžio 10-ąją Lietuvos krepšinio lygos jėgų pusiausvyra patyrė bene didžiausią vienos dienos sukrėtimą nuo kokių 2010 metų, kai LKL finalo serijos viduryje Vladimiras Romanovas atleido Darių Maskoliūną ir paliko Kauno „Žalgirį“ be vyriausiojo trenerio. „Žalgiris“ tada išplėšė septintąsias serijos rungtynes, bet Rimo Kurtinaičio treniruojamas „Lietuvos rytas“ vis tiek tapo čempionais. Tai buvo paskutinis vilniečių titulas LKL.

Jeigu kartais nežinote, 2017 m. gruodžio 10-ąją, vykstant rungtynėms tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“, „Lietkabelis“ paskelbė atleidęs trenerį Artūrą Štalbergą, o „Lietuvos rytas“ pranešė pasirašęs ilgalaikes sutartis su Arnu Butkevičiumi ir Mindaugu Girdžiūnu.

Lyg vėluodamas į vakarėlį, pirmadienį į skambių naujienų kambarį įsiveržė ir „Žalgiris“, išsiskyręs su Dee Bostu.

Ko dabar tikėtis iš kiekvienos komandos? Kaip tai keičia LKL jėgų pusiausvyrą? Ir kas dabar turėtų būti vertinama kaip antra ekipa Lietuvoje? Apžvelgiame visų 4 pirmaujančių LKL komandų situacijas.

„Žalgiris“

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Išsiskyrimas su Bostu brendo jau kurį laiką. „Žalgiris“ (ir pirmiausia Šarūnas Jasikevičius) kantriai bandė atrasti amerikietį savo žaidimo schemose, bet ta kantrybė galiausiai išseko. Kai sekmadienį mače su „Lietuvos rytu“ Bostas trečią kartą per pastarąsias kelias savaites atliko tą keistai atrodantį metimą, kai prasiveržus į kairę pusę atakuojama dešine ranka, tapo akivaizdu, kad Šaro treniruojamame „Žalgiryje“ jam vietos nėra. Tokie prasti sprendimai Jasikevičiaus tiesiog yra netoleruojami, juolab, kai jie kartojasi.

Per paskutines kelias rungtynes Jasikevičius jį į aikštę leisdavo anksčiau nei Paulių Valinską, nors buvo akivaizdu, kad Bostas niekuo nėra geresnis. Gaudamas kelias progas pasirodyti, amerikietis taip ir neatsiskleidė. Karjerą Kaune jis baigė per šešerias Eurolygos rungtynes iš viso pelnęs 13 taškų ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

BasketNews.lt“ žiniomis, „Žalgiris“ dabar neskubės ieškoti naujo įžaidėjo. Taip, Vasilije Micičius vis dar per daug banguoja, o Valinskas taip pat dar nėra užtikrintas sprendimas šiai pozicijai, tačiau „Žalgiris“ neturi prabangos skubėti imti bet ką ir vėl nudegti. Tiesiog Micičius ir Valinskas turės pasitempti.

„Žalgirio“ neskubėjimui įtakos gali turėti ir slapta viltis dėl Mindaugo Kuzminsko. Kuo ilgiau jis nesudarys kontrakto su NBA klubu, tuo labiau augs viltis išvysti jį Europoje. Kuzia nusiteikęs NBA klubų pasiūlymų laukti iki sausio vidurio, taigi artimiausiu metu žinių nesitikėkite, bet… Kas gali žinoti vėliau?

„Lietkabelis“

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Štalbergs tikrai nebuvo atleistas dėl pralaimėjimų serijos. Pralaimėti „Žalgiriui“ ar „Neptūnui“ nėra jokia gėda. Taip, nesėkmė Prienuose buvo netikėta, tačiau kas yra apsaugotas nuo netikėtų pralaimėjimų?

Tiesa ta, kad įtampa tarp trenerio, kai kurių klubo žaidėjų ir vadovų pastaruoju metu vis didėjo. Jeigu šios trys pusės nežiūri bendra kryptimi, kažkokių didelių ateities planų negali braižyti.

Kas pakeis Štalbergą? „BasketNews.lt“ žiniomis, abejotina, kad tai bus Dainius Adomaitis. Nors su juo buvo kalbėta dar vasarą, dabar „Lietkabelis“ nesiūlo tiek pinigų, kiek norėtų uždirbti Lietuvos rinktinės treneris.

Būtų logiška, jeigu „Lietkabelis“ bandytų pasinaudoti chaosu Klaipėdoje ir siektų pervilioti Kazį Maksvytį, tačiau šis variantas nėra labai realus. Kas dar lieka? Krepšinio užkulisiuose girdėti Gintaro Krapiko pavardė, tačiau realiausias variantas visgi yra užsienietis treneris.

„Lietkabelis“ negali jaustis labai užtikrintas ne tik dėl to, kad neturi trenerio, bet ir dėl to, kad artimiausią mėnesį komandą gali palikti Adas Juškevičius. Jo sutartyje yra numatytas mėnesio „langas“, per kurį kontraktas gali būti išpirktas. 

Juškevičius domina kelias užsienio komandas ir, pasitaikius solidžiam pasiūlymui, gali juo susigundyti.

„Neptūnas“

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuo ko pradėti čia? Klaipėdoje yra tiek istorijų, kad apie kiekvieną pastarąjį sezoną būtų galima parašyti po knygą.

Buvęs komandos direktorius Osvaldas Kurauskas ir jo dešinioji ranka Viktoras Usovas laimėjo pirmosios instancijos teismą prieš „Neptūną“ dėl neteisėto atleidimo iš klubo, tačiau pirštus į šiuos du vyrus dabar bestų kiekvienas situaciją „Neptūne“ žinantis žmogus, paklaustas, kas kaltas dėl dabartinių skolų.

Kai praėjusio sezono viduryje Kurauskas ir Usovas buvo atleisti, direktoriaus vietą perėmęs Algimantas Ercius rado 1,5 mln. eurų skolą, abejotinus įsipareigojimus už BMW automobilius, gausybę kitų sunkiai paaiškinamų sutarčių, nesuvokiamą buhalteriją ir… kompiuterius su ištrintais kietaisiais diskais.

Maža to, kad atgautų BMW automobilius iš klube jau nedirbančių Kurausko ir Usovo, „Neptūno“ atstovai turėjo kreiptis į policiją.

Pasikeitimai direktoriaus poste tarsi rodė, kad „Neptūnas“ valosi. Tuometinis klubo valdybos pirmininkas Vytautas Lygnugaris, inicijavęs Kurausko atleidimą, žadėjo, kad pagaliau bus apjungtos dvi komandai vadovavusios valdybos. „Neptūne“ dėl įtakos stumdosi dvi suinteresuotųjų grupės – klubo steigėjai ir rėmėjai. Pirmieji neskiria paramos, tačiau skiria direktorių. Antrieji neturi jokios didesnės įtakos klubo valdyme, bet skiria pinigus.

Šios grupės turi atskiras valdybas, kitokius požiūrius į įvairius klausimus ir nuolat trukdo viena kitai, užuot padėjusi. Lygnugario pažadas dėl valdybų sujungimo kol kas neišsipildė, o jis pats pasitraukė iš šių pareigų.

Kaip viskas blogai, atspindi tai, kad steigėjų pusei priskiriamas Artūras Jokubauskas vietoje Erciaus į direktoriaus vietą paskyrė Artūrą Žalį, tačiau šis šiandien išplatino viešą laišką, kuriame kaltina Jakubauską trukdant rėmėjams perimti klubo valdymą.

Rėmėjai klubui net pateikė ultimatumą, kad iki rytojaus turi būti keičiama valdymo struktūra. Norima, kad didžiausi klubo rėmėjai taptų jo dalininkais, panašiai, kaip tai buvo padaryta Vilniaus „Lietuvos ryte“.

Kuo visa tai baigsis? Kas žino. Bet kuriuo atveju, tokia betvarkė buvo tobulos sąlygos veikti kitiems klubams. „Lietuvos rytas“ tai suuodė ir ant stalo tėškė kozirį.

Jeigu tikri klaipėdiečiai ir šio klubo veidais tapę Mindaugas Girdžiūnas bei Arnas Butkevičius neapsikentė situacijos „Neptūne“, tai byloja, kaip prastai dirba dabar klube esantys žmonės ir kokie ryškūs dviejų suinteresuotų grupių nesutarimai.

„Lietuvos rytas“

Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Kas galėjo pagalvoti? Dar prieš mėnesį „Lietuvos rytas“ skendo savo paties skandaluose, kai Linas Kleiza veržėsi į teisėjų darbo kambarį „Siemens“ arenoje, o Antanas Guoga viešai apkaltino Darių Gudelį esą nuslepiant sutartis su rėmėjais.

Tada Rokas Giedraitis buvo vienintelis klubo žaidėjas, iškviestas į Lietuvos rinktinę, kai „Lietkabelis“ ir „Neptūnas“ tokių turėjo po 3. Ir jeigu Klaipėdos bei Panevėžio atstovai rinktinėje žibėjo, tai Giedraitis žaidė mažiausiai, o treneris Adomaitis pareiškė, kad šiam krepšininkui reikia pagerinti gynybą.

Taip, Martynas Echodas buvo šviesus spindesys sezono pradžioje, tačiau jis dar negalėjo būti komandos veidas. Karjerą baigiantis Mindaugas Lukauskis – taip pat. Klubo kapitonu sezono pradžioje buvo paskirtas Artūras Jomantas, bet jis taip pat negali būti piešiamas kaip klubo veidas ir ateitis.

Kai kurie legionieriai „Lietuvos ryte“ taip pat tokie, kad po kelių metų jų niekas neprisimins. Po šimts, net Rimo Kurtinaičio kėdė, anot Vaido Čeponio, vienu metu buvo sudrebėjusi.

Atrodė, kad situacija Vilniuje neina geryn, bet viskas pradėjo keistis. Guoga pardavė savo dalį klube ir paliko krepšinį taip pat greitai, kaip į jį įsiveržė. Atsisveikinta su abiem Carteriais. Į rikiuotę grįžo Benas Madgenas. Europos taurėje laimėtos trejos rungtynės iš eilės, kai per pirmus 4 mačus buvo laimėta vos sykį.

Galiausiai Kaune nugalėtas „Žalgiris“. Ir – lyg to būtų maža – uoga ant torto. Vienas efektyviausiai žaidžiančių lietuvių, Arnas Butkevičius bei sirgalių mylimas Mindaugas Girdžiūnas keliasi į Vilnių.

Du žaidėjai, kurie gali būti komandos veidais. Krepšininkai, kurie gali išvesti komandą į LKL finalą. Žmonės, kuriuos gali pateikti kaip pavyzdį už aikštės ribų.

„Lietuvos rytas“ stojasi ant kojų. Jeigu kas paklaustų dabar, atsakyčiau, kad tai – ryškiausi favoritai pavasarį mesti iššūkį „Žalgiriui“ LKL finale.Komentarai:


Nemoku
Yra dar skaitanciu sito krepsinio analfabeto, sulindusio zaliai baltiems i anusa, straipsnius?
2017-12-12
-4
Atsakyti
zalgiris
Butu puiki dovana zalgiriui kaledoms mindaugas kuzminskas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-12
-5
Atsakyti
Oficialu pranešama kad LRytas pasirašė sutartį su atletišku fiziškai galingu aukštaūgiu amerikiečiu Josh Owens galinčiu žaisti tiek centro tiek sunkaus krašto pozicijoje, iki šiol žaidėjas žaidė Turkijos lygoje Bursos Tofas komandoje, vizitinė žaidimo kortelė Josho Owenso yra galingi dėjimai po alley up perdavimu, žaidėjas yra atletiškas šoklus fiziškai galingas ir labai mėgstantis dėti su mėsomis krauti iš viršaus per varžova yra video youtube. Pasak LRyto trenerio Rimo Kurtinaičio komandai kaip tik tokio atletiško šoklaus galingo žaidėjo po krepšiu ir trūko, Josh Owens labai sustiprino LRyto priekine linija kuri ir taip po traumos gryžus E.Mockevičiui atrodys įspudingai.
2017-12-12
+1
Atsakyti
dalu
Manau bus tokios pozicijos:

Auksa laimes Vytautas,sidabra zalgiris,bronza Lietkabalis
2017-12-12
-1
Atsakyti
Anonimas
Idomu. Kas atsakys uz ta smeizta? Nei žodelio "galimai" leidziančio šmeižti nei informacijos šaltinio rašant apie Neptūną. Gal ponulis žurnalistas arba informacijos šaltinis A. Ercius kaip matosi iš konteksto gali dokumentus iš policijos patvirtinančius pristatyti? O didvyrio Erciaus iš tiesų labai gaila, tiek rėmėjų surado, skolą sumažino, o ar ne vienkartine savivaldybes parama tai kartais buvo padaryta?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-12
-5
Atsakyti
Jou
Tai Miklovai pirmu sakiniu pats prisipazinai kad nieko nesupranti krepsinyje ir tavo str tikros lempos buna

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-12
-12
Atsakyti
Anonimas
Niekas cia daug nepasikeite bukim realistai zalgiris paims kazka gero kaip bebutu, aisku neptuna metam is kovos su rytu ir lietkabeliu, bet del finalo lkl zalgiris kito kalibro ekipa rytas nelabai kuom ir sustiprejo butkevicius duos naufos del girdziuno jis nlb kuom nuo carterio atleisto skiriasi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-12
-4
Atsakyti
tld
kaip galima buvo sakyti kad pagrindiniai favoritai zaisti finale bus neptunas?:DD nupirkti kisielius su zelioniu, forma prarades nors dabar atsigaves palaciosas ir del butkeviciaus tokio puikaus zaidimo taip aisku nebuvo, kad ir kaip bebutu jai ir nebutu pereja butke su girdziunu, pagrindiniai favoritai zaisti finale su zalgiriu butu Vilnius.
2017-12-12
+1
Atsakyti
Go to my place
Rice per zingsny zalgiry liko formalumai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-11
+9
Atsakyti
sJ
Euforija...lkl jegos..kokios dar jegos. Viena jega akivaizdi ir ji zalios spalvos

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-11
+5
Atsakyti
To poltergeistas
Ir ka tas vienas geras zaidejas los eurolygoj pries 5. Nu bet pas tave logika tai auksciausiam lygy

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-11
-3
Atsakyti
yla
Su Bostu atsisveikino, o dabar Žalgiriui dar reikia atsikratyt Tumanu ir Kavaliausku...
2017-12-11
-13
Atsakyti
to nevykeliai
Nesvaik tu rimciausia jega:D Fuksu laimejote per 3 metus ir jau pasidarete rimciausia jega. Tavo raudona q..va Zalgiris zagino ir zagins nes jus galite tik issisokti, bet ne laimeti serija.
2017-12-11
-14
Atsakyti
Rytas puikiai sužaidė pokerio partija . Protingai pasinaudojo juodojo penktadienio išpardavimo nuolaidomis nusipirko 1+1=2 Žaidėjus . Galima nemėgti nekęsti ryto bet akivaizdu naujoji ryto administracija galvoji net tik šiam sezonui bet ir 3 į priekį o tai daro įspūdį

Labai skaudu ir liūdna dėl Neptūno . Miestas kuriame šitiek daug tarptautinio kapitalo įmanių uoste. Gėda visai administracijai kuri nesugebėjo prisivilioti rėmėjų . Pagarbos vertas pavyzdys Motiejūnas kuris pats nulenkęs galvą vaikščiodavo ieškodavo rėmėjų ir jam pavykdavo . Klaipėdos bachurai pernelyg dideli ponai ? Laukė savivaldybės injekcijos ?

Kabelis tai projektas nieko rimto ir negalėjo būti viskas stojasi į savo vietas . Buvau tikras kas iki naujųjų Juškevičius arba Peinars paliks komanda o čia treneriuks woow. Galbūt kiek paskubėta ? Krapikas nieko vertas būti treneriu negi specialistas iš užsienio? Maksvytis tikrai nebus jeigu žmogus save gerbia .

Žalgirs tai mane stebina prisiperka atrarušių niekam nežinomų žaidėjų ir tikisi kad sužibės . Ar negeriau vienas brangus bet solidus patikimas žaidėjas?
2017-12-11
+4
Atsakyti
o varge
džirdžiūnas komandos veidas? toks debilavotas?

nors ką gi—kankūnas juk irgi toks pat. ir ras pirdūnas šūdevičius.

o kvietė iš neptūno ir lietkabelio (blet durnesnio pavadinimo nesugalvosi) juos todėl kad kiti tiesiog ne lietuviai (nors žagintojai irgi lenkai, ne lietuviai) arba dar blogesni užnvisokius juškevičius
2017-12-11
+8
Atsakyti
Sudinas rasinys kaip visada is sito veikejo, kuris rasydamas neaisku kuo remiasi, matyt, savo emocijomis. Paziuresim, kaip tie "favoritai i finala pries Zalgiri" gruodzio 23 irodines sito artisto sapaliones Panevezyje, kuriame nera laimeje nuo neatmenamu laiku.
2017-12-11
-4
Atsakyti
ka
rytas kiekvieniais metais superka geriausius zaidejus is dvieju, triju pagrindiniu konkurentu. cia nieko nuostabaus. idomu tik tas, kad visi kas nueina i ryta sugriuna ir sprogsta burbulas. pasiziurekit nuo gudaicio laiku. fisi kas perejo i ryta visi krito ir bego. rytas tik tokiu perpirkimu ir laikosi antras arba trecias. kur ryto zvaigzdes, kurios turejo but veidas? gudaitis,gailius,orelikas,adas,gecevicius cia tik mazuma veido kuris pabego.
2017-12-11
-5
Atsakyti
Miklovai
Tu cia beveidis zurnalistas esi, zalgiriui i subine inykes

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-11
+7
Atsakyti
Nieko naujo ar įdomaus nepasakė. Taip pat E.Mockevičių pamiršo.
2017-12-11
-3
Atsakyti
nevykeliai
Butent Rytas dabar yra rimciausia jega lkl ' e na ir su dreifuojanciu zalios k... skuduru zalgiriu aisku !!! :))) :DDD na bet nieko pavasaris nera taip jau toli ateis galutinis krachas zalio s.. o kai grizes i lkl finala Lietuvos Rytas ji nugales 4-2 :) :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-12-11
-1
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 28

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.