„Akvilės“ lygos turo apžvalga: namuose žaidusių klubų pergalės ir Visockaitės rekordas

2017-12-18 12:31

Vienuoliktame „Akvilės“ lygos ture sužaistos penkerios rungtynės, kuriose visas pergales pasiekė namuose rungtyniavusios komandos.

Tradicinėje „Akvilės“ lygos turo apžvalgoje – apie besitęsiančią Vilniaus BC „Tiketos“ pergalių seriją, Kauno komandos kaktomušas, galingą „Kibirkšties-VKM“ spurtą ir puikų Simonos Visockaitės žaidimą.

Starto penketas. KK „Patriočių“ komandoje rungtynėse su Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ ekipa net 61 iš 63 taškų surinko starto penketo krepšininkės. Nuo suolo pakilo trys žaidėjos, kurios iš 200 žaidėjoms skirtų minučių rungtyniavo 27 minutes. Daugiausiai taškų surinko Gražina Jočytė (16), Jurgita Šegždaitė (15) ir Ramunė Eskertaitė (13). Palyginimui, „Kibirkšties-VKM“ komandoje starto penketo žaidėjos surinko 47 taškus, o atsarginės pelnė 25.

GM: 8

Spurtas. Trečiajame kėlinyje, sužaidus 3 minutes, KK „Patriotės“ pirmavo 44:35, tačiau tuomet galingai į priekį šovė „Kibirkšties-VKM“ krepšininkės. Iš pradžių jos pelnė  10 taškų be atsako ir persvėrė rezultatą (45:44), o netrukus pridėjo dar vieną sėkmingą atkarpą 7:0 ir po trijų kėlinių buvo priekyje 52:45. Galiausiai jos laimėjo 72:63.

Pasižymėjo. Kauno „LSU-Kaunas“ savo aikštėje 78:47 sutriuškino kitą to paties miesto ekipą KTU, o šiose rungtynėse taškus pelnė beveik visos krepšininkės. „LSU-Kauno“ gretose pasižymėjo visus 12 žaidėjų, o KTU komandoje iš 11 rungtyniavusių krepšininkių taškų nepelnė vienintelė Diana Djackova, kuri aikštėje buvo vos 2 minutes.

Trečioji. Trečiąją pergalę „Akvilės“ lygoje iškovojo Vilniaus „VK-Kamanė“. Ji savo žiūrovų akivaizdoje 59:43 įveikė Vilniaus DPV krepšininkes. Nugalėtojas į pergalę vedė buvusi DPV žaidėja Olga Fomina (14 taškų ir 8 atk. kam.) bei 13 taškų pelniusi Šarūnė Valytė.

Viena. Vilniaus DPV komanda iš viso pelnė 43 taškus, o 20 iš jų surinko viena Aida Jasinauskaitė (4/9 dvit., 2/8 trit., 6/9 baudos). Tai buvo vienintelė krepšininkė komandoje, kuri surinko dviženklį taškų skaičių. Šioje ekipoje taip pat pasižymėjo visos rungtyniavusios krepšininkės.

Rekordas. Kauno KM „Aisčių“ ekipą į priekį vėl vedė nesustabdomai po krepšiu rungtyniaujanti Simona Visockaitė. Šįkart mače su Kauno KTU vidurio puolėja surinko 17 taškų (6/14 dvit., 5/8 baudos), sugriebė 21 kamuolį, blokavo 4 metimus bei surinko 34 naudingumo balus. Visockaitė užfiksavo „Akvilės“ lygos sezono atkovotų kamuolių rekordą (21). Iki lygos visų laikų rekordo aukštaūgei pritrūko 3 kamuolių.

Visockaitė rungtyniavo visas 40 minučių, o šį sezoną pagal minučių skaičių ji užima pirmąją vietą (vid. po 37).

Nepasigailėjo. Vilniaus BC „Tiketa“ paskutinėse šių metų rungtynėse 79:34 nušlavė Vilniaus „Svają“ ir prieš Naujuosius metus gali džiaugtis iškovojus visas 10 pergalių. „Tiketos“ komandoje geriausiai žaidė 19 taškų pelniusi (5/9 dvit., 2/3 trit., 3/5 baudos), 5 kamuolius atkovojusi ir 4 perėmusi, 4 perdavimus atlikusi ir 28 naudingumo balus surinkusi Marija Fonseca Martinez iš Ispanijos.

Arti pirmosios vietos. 10-ąjį kartą laimėjusi BC „Tiketa“ yra arti pirmosios vietos užsitikrinimo A grupėje. Nuo artimiausios varžovės „Kibirkšties-VKM“ ji turi 2 pergalių atotrūkį, o iki pirmojo etapo pabaigos lieka dvejos rungtynės. „Tiketa“ į antrąją vietą nukris tik tuo atveju, jeigu „Kibirkštis“ laimės abejas rungtynes, o „Tiketa“ ne tik abu kartus suklups, bet ir „Kibirkšties“ komandai nusileis 3 taškų skirtumu.

Pertrauka. „Akvilės“ lygoje skelbiama švenčių pertrauka, o pirmenybių kovos sugrįš jau po Naujųjų metų.