• „Panathinaikos“ 84:75 įveikė „Barceloną“ ir iškovojo 9-ąją pergalę namuose
  • Pagal pergales namie „Pao“ užima pirmąją vietą Eurolygoje
  • Lukas Lekavičius žaidė kiek mažiau nei 4 min. ir pasižymėjo viena pražanga
  • „Pao“ į priekį vedė dvigubą dublį surinkęs Nickas Calathesas – 17 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų

Lukas Lekavičius žaidė tik keturias minutes ir nė nepasirodė aikštėje antroje rungtynių pusėje, tačiau Atėnų „Panathinaikos“ (12-5) ir be ryškesnės lietuvio pagalbos namuose 84:75 (17:19, 19:15, 18:14, 30:27) parbloškė „Barceloną“ (6-11).

17
31
12
5

„Panathinaikos“ laimėjo visas 9 šio sezono Eurolygos rungtynes savo aikštėje. Pagal šį rodiklį arčiausiai graikų yra po 7 pergales namie užfiksavusios Maskvos CSKA, Pirėjo „Olympiakos“ ir Tel Avivo „Maccabi“.

Lukas aikštėje pasirodė nuo antrojo kėlinio pradžios, tačiau per 3 minutes ir 36 sekundes pasižymėjo tik vieną kartą prasižengdamas. Po tokio pasirodymo Xavi Pascualis įžaidėją pasodino ant suolo bei nuo jo nebepakėlė.

Lekavičiaus konkurentas ir pagrindinis „Panathinaikos“ įžaidėjas Nickas Calathes rungtyniavo 33 minučių, per kurias surinko dvigubą dublį – 17 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų. Graikas taip pat atkovojo 3 ir perėmė 5 kamuolius bei surinko 31 naudingumo balą.

Rungtynių likimas sprendėsi lemiamu metu. Ketvirtajame kėlinyje sužaidus kelias minutes Atėnų klubas turėjo tik 4 taškų pranašumą (58:54), tačiau tuomet spurtavo 9:2 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (67:56).

Likus dviem minutėms Juanas Carlosas Navarro sumetė baudas ir „Barcelonos“ deficitą sumažino iki 8 taškų, tačiau tuomet Nikos Pappas smeigė tritaškį, Chrisas Singletonas pridėjo dėjimą (78:65) ir nugalėtojas tapo aiškus.

Pirmajame rate „Barca“ namuose graikus sutriuškino 98:71.

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas (8/10 dvit., 12 rez. per., 5 per. kam., 31 naud. bal.) ir Jamesas Gistas (6 atk. kam., 27 naud. bal.) po 17, Nikos Pappas 15, Chrisas Singletonas 14.

„Barcelona“: Thomasas Heurtelis 18 (2/2 trit.), Ante Tomičius 12 (6/6 dvit., 0/4 baudos), Adrienas Moermanas 11 (6 atk. kam.).