„Žalgirio“ žaidėjų įvertinimai: įspūdingas White'as bei neatpažįstamas Jankūnas

Rytis Vyšniauskas
BasketNews.lt
2018-01-17 06:30

Kauno „Žalgiris“ išvykoje nerado jokių priešnuodžių prieš Bambergo „Brose“ ekipos aukštaūgių duetą bei rezultatu 86:93 pripažino varžovų pranašumą. Augustine'as Rubitas surinko 22 taškus bei atkovojo 7 kamuolius, tuo metu Dejano Musli sąskaitoje 14 taškų bei 6 atkovoti kamuoliai.

Foto galerija

Komandos pasirodymu nusivylęs Šarūnas Jasikevičius po mačo teigė, kad seniai taip nebuvo nusivylęs savo auklėtiniais bei antrajame Eurolygos rate neatpažįsta komandos.

Tai buvo 7-asis žalgiriečių pralaimėjimas per 18 mačų. Nepaisant šio pralaimėjimo, „Žalgiris“ išlieka šeštoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Krepšinio komentatorius Rytis Vyšniauskas įvertino „Žalgirio“ krepšininkų pasirodymus dvikovoje su „Brose“.

Žaidėjas

Pažymys

Statistika

Brandonas Daviesas

4

12 MIN |10 PTS |2 RBS |4/6 FG

Amerikietis surengė rezultatyvų pasirodymą, tačiau padarė daug klaidų gynyboje. Jau nuo pirmųjų minučių Brandonas Daviesas buvo beginklis prieš varžovų milžiną Dejaną Muslį.

Kevinas Pangosas

7

30 MIN |9 PTS |10 AST |4/11 FG

Atsižvelgiant į tai, kokį dėmesį gynyboje Kevinui Pangosui skyrė Vokietijos čempionai, jo pasirodymas puolime nebuvo blogas. Kanadietis iškišo 10 rezultatyvių perdavimų nors ir pačiam atakas užbaigti sekėsi sunkiai. Jam teko iš peties padirbėti ir bandant stabdyti varžovų atakų lyderį Ricky Hickmaną.

Axelis Toupane'as

5

9 MIN |4 PTS |2 RBS |1/3 FG

Axelis Toupane'as neblogai pradėjo rungtynes starto penkete. Prancūzas turėjo gerą momentą greitajame puolime, pataikė ir iš toliau. Šįkart buvo tikimybė išvysti Toupane'ą ir antroje rungtynių pusėje, bet rotacijoje jis figūravo tik minimaliai.

Paulius Jankūnas

3

11 MIN |4 PTS |2 RBS |2/5 FG

Liūdna, bet blogų dienų pasitaiko ir geriausiems. Paulius Jankūnas prisirinko neprotingų pražangų ir pats supranta savo klaidas. Jam tai buvo blogiausios rungtynės šį sezoną.

Artūras Milaknis

9

27 MIN |18 PTS |2 RBS |6/9 FG

Artūras Milaknis sužibėjo rankos taiklumu. Bambergo krepšininkai ne kartą klydo gynyboje ir leido gynėjui atakuoti netrukdomam, tačiau Milaknis pataikė ir keletą sunkių metimų. Jo tritaškiai laikė „Žalgirį“ rungtynėse.

Vasilije Micičius

7

22 MIN |12 PTS |4 AST |4/9 FG

Vasilije Micičius žaidė drąsiai ir ypač pirmoje rungtynių pusėje atrodė pasirengęs vesti komandą. Serbo sprendimai puolime buvo užtikrinti, pavyko pataikyti ir iš tolimesnių distancijų. Vis tik po ilgosios pertraukos gynėjas nebebuvo toks pastebimas, tačiau buvo reikalingas aikštelėje ir dėl gynybos.

Aaronas White'as

9

27 MIN |23 PTS |8 RBS |8/14 FG

Ketvirtajame kėlinyje žaisdami per Aaroną White'ą vidurio puolėjo pozicijoje, žalgiriečiai vos neišplėšė pergalės. White'as labai gerai išnaudojo pranašumus puolime, bet ir iki paskutinės rungtynių atkarpos jis buvo naudingas. Jankūno pražangų situacija reikalavo gero amerikiečio žaidimo ir jis nenuvylė. Kaip visada netrūko ir įspūdingų dėjimų iš viršaus. Tiesa, vis labiau ryškėja tai, jog White'as nėra patikimas metikas iš toli ir varžovai vis drąsiau rizikuoja palikdami jį prie tritaškio linijos.

Antanas Kavaliauskas

3

13 MIN |2 PTS |2 RBS |1/2 FG

Vokietijos čempionų priekinės linijos tandemas Musli ir Rubitas totaliai pranoko kauniečių aukštaūgius. Antanui Kavaliauskui irgi nepavyko pasipriešinti centrui iš Serbijos. Jasikevičius pabandė visus tris centrus ir nė vienas neatnešė gero rezultato, o žaisti žemu penketu prieš 213cm ūgio varžovą taip pat buvo keblu.

Beno Udrihas

2

10 MIN |2 PTS | 1 AST |1/2 FT

Labai silpnai pasirodė ir įžaidėjas Beno Udrihas. Slovėnas pasikarščiavo ir užsidirbo techninę pražangą, o antroje rungtynių pusėje oponentai išryškino silpną Udriho gynybą vienas prieš vieną. Po kelių labai blogų gynybos epizodų Jasikevičius neturėjo kito kelio kaip tik pasodinti veteraną ant suolo.

Edgaras Ulanovas

5

30 MIN |2 PTS | 4 AST |1/1 FG

Edgaras Ulanovas turėjo daug užduočių gynyboje ir prieš varžovų puolėjus, ir prieš gynėjus, todėl žaidė net 30 minučių. Per pirmuosius du kėlinius jam pavyko atiduoti ir keturis rezultatyvius perdavimus. Tačiau, kad ir kiek darbo Ulanovas turėtų gynyboje keista matyti, kai vidutiniškai po 8 taškus renkantis ir taikliausiai komandoje metantis puolėjas mačą baigia su vos vienu metimu į krepšį. Iš dalies, tai ir Vokietijos komandos gynybos nuopelnas, tačiau manau, kad Ulanovui nebuvo sukurta pakankamai situacijų puolime.

Martynas Sajus

3

6 MIN |0 PTS | 1 RBS

Martynas Sajus su Dejanu Musli pasistumdė tikrai ne prasčiau nei Daviesas, ar Kavaliauskas. Tačiau padarė ir nereikalingų pražangų. Ilgai laikyti aikštelėje Sajaus treneris negali, nes tada kenčia puolimas, nors pats sprendimas išbandyti visus tris centrus atrodė logiškas.