„Žalgirio“ žaidėjų įvertinimai: iššovęs Toupane'as bei maitintojas Pangosas

Rytis Vyšniauskas
BasketNews.lt
2018-01-19 06:23

Kauno „Žalgiris“ atsitiesė po pralaimėjimo Bamberge bei savų žiūrovų akivaizdoje 86:82 įveikė Valensijos „Basket“ ekipą. Tai buvo jau šeštoji kauniečių pergalė „Žalgirio“ arenoje iš eilės. Po šios pergalės Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai su 12 pergalių ir 7 pralaimėjimais rikiuojasi 6-oje turnyrinės lentelės vietoje.

Labiausiai prie gero komandos žaidimo prisidėjo įžaidėjas Kevinas Pangosas, pelnęs 11 taškų, atlikęs net 15 rezultatyvių perdavimų bei nė karto nesuklydęs. 15 rezultatyvių perdavimų – trečias geriausias rezultatas Eurolygos istorijoje.

Geriausią sezono mačą sužaidė Axelis Toupane'as, kuris galvos skausmu varžovams tapo nuo pirmųjų dvikovos minučių. Rungtynes prancūzas baigė savo sąskaitoje turėdamas 18 taškų, o tai yra geriausias krepšininko rezultatas šį sezoną Eurolygoje.

Foto galerija

Krepšinio komentatorius Rytis Vyšniauskas įvertino „Žalgirio“ krepšininkų pasirodymus rungtynėse su „Basket“.

Žaidėjas

Pažymys

Statistika

Brandonas Daviesas

6

10 MIN |8 PTS |5 RBS |3/3 FG

Norisi pagirti Brandoną Daviesą už fantastišką rungtynių pradžią. Jis atstovėjo tris dvikovas gynyboje prieš Bojaną Dubljevičių, o puolime jautėsi užtikrintumas. Puikus perdavimas Jankūnui bei paties amerikiečio taiklūs metimai. Deja, vėliau Daviesą prigesino pražangos. Vidurio puolėjas pasidavė emocijoms ir užsidirbo nereikalingą techninę, dėl kurios jam rungtynės baigėsi dar trečiojo kėlinio viduryje.

Kevinas Pangosas

10

28 MIN |11 PTS |15 AST |4/13 FG

Reikia pripažinti, kad Kevinui Pangosui žiauriai nekrito, tačiau po tokių rungtynių jį galima vadinti „Žalgirio“ maitintoju. Kanadietis surasdamas komandos draugus gerose pozicijose pagerino karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą ir užfiksavo įspūdingą dvigubą dublį.

Axelis Toupane'as

9

24 MIN |18 PTS |3 RBS |8/12 FG

Aukšto įvertinimo nusipelnė ir Axelis Toupane'as. Rungtynių pradžioje muziką, kiek netikėtai, užsakinėjo būtent jis. Energingai ir tvirtai startavęs prancūzas savo greitu žaidimu vos nepasiuntė į pensiją Fernando San Emeterio. Toupane'as užfiksavo karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje ir uždavė gerą toną rungtynėms. Būtina paminėti ir puikią puolėjo gynybą, apsunkinusią Samo Van Rossomo gyvenimą. Vienintelis akmenėlis Toupane'o darže – pražangos. Jis prisirinko per daug nereikalingų pražangų. Taip pat nesinori kritikuoti krepšininko po gerų rungtynių, bet Toupane'as turėtų labiau jausti tritaškio liniją, kurią nuolat mina atakuodamas iš aikštelės kraštų.

Paulius Jankūnas

8

26 MIN |11 PTS |5 RBS |5/8 FG

Neturėjau jokių abejonių, kad Paulius Jankūnas nežais dvejų prastų rungtynių iš eilės. Pamiršęs blankų pasirodymą Bamberge, komandos kapitonas vėl pademonstravo sau įprastą, solidų žaidimą.

Artūras Milaknis

8

21 MIN |12 PTS |1 RBS |4/6 FG

Artūras Milaknis pakreipia rungtynes į žalgiriečių pusę ir tai jau tampa konstanta. Vos įėjęs į aikštelę, jis varė svečius į neviltį tolimais metimais, o labai svarbų tritaškį Milas įsūdė ir ketvirtojo kėlinio antroje pusėje. Tiesa, Milakniui keliskart nepavyko gynyboje susitvarkyti su Fernando San Emeterio, kai Valensijos krepšininkai naikino kauniečių pranašumą.

Vasilije Micičius

5

13 MIN |3 PTS |2 AST |1/3 FG

Rungtynes pradėjęs fantastišku tritaškiu, Vasilije Micičius šįkart nežaidė daug minučių ir pagrindinio kūrėjo vaidmuo buvo paliktas Pangosui. Serbo rungtynės – be riebių minusių, bet ir be ryškių pliusų.

Aaronas White'as

9

24 MIN |11 PTS |8 RBS |3/8 FG

Aarono White'o begalinis noras sučiupti lemiamą kamuolį leido Lietuvos čempionams išvengti komplikacijų mačo pabaigoje. Amerikietis yra tikras karys aikštelėje, kuris mėgaujasi atkovotais kamuoliais ir galingais dėjimais iš viršaus. Šį sezoną White'as palieka labai profesionalaus krepšininko įspūdį, su kuriuo treneriui dirbti turėtų būti itin paprasta. Kovingumas ir energija, kuriais spinduliuoja krašto puolėjas, jį neišvengiamai paverčia sirgalių numylėtiniu.

Antanas Kavaliauskas

4

12 MIN |2 PTS |2 RBS |1/2 FG

Žinau, kad daugelis aistruolių pliekia Antaną Kavaliauską už nepataikytą metimą iš po krepšio, kvailą pražangą ar neatkovotą kamuolį, bet aš matau ir pozityvo. Vakar Kavaliausko gynyba antroje rungtynių pusėje ne kartą gelbėjo komandą. Vidurio puolėjas po susikeitimų efektingai pasaugodavo Van Rossomą ir kitus varžovų gynėjus.

Beno Udrihas

3

10 MIN |0 PTS | 0 AST |1/2 FG

Beno Udriho užduotis buvo aikštelėje laikinai pavaduoti Pangosą. Slovėnui nepavyko puolimui pridėti papildomų kozirių ir Udrihas rungtynes baigė su -4 naudingumo balais. Kadangi aikštelėje jis būdavo prie savo bendraamžio Rafa Martinezo, daug problemų gynyboje nekilo ir Šaras galėjo veteraną laikyti ant parketo.

Edgaras Ulanovas

9

28 MIN |10 PTS |7 RBS| 3 AST |3/9 FG

Svarbiausias ginklas rungtynių pabaigoje puolant buvo Edgaro Ulanovo žaidimas nugara į krepšį. Varžovai bandė dvigubinti gynybą ir situacijas puikiai skaitęs Ulanovas dalijo savalaikius perdavimus. Jis taip pat atkovojo kamuolį puolime ir jį staigiai atidavė laisvam Milakniui. Paliktas vienas prieš vieną, lengvasis puolėjas sugebėjo įveikti Willą Thomasą ir pataikė technišką puskablį dešine ranka. Prie viso to, Ulanovas eilinį kartą gerai pasirodė ir gindamasis.

Martynas Sajus ir Gytis Masiulis

-

Kartu sudėjus mažiau nei dvi minutes ant parketo praleidusius žalgiriečius palieku be įvertinimo.