Domantas Sabonis: apie pasiteisinusį vasaros sprendimą, norą žaisti rinktinėje ir draugystę su Oladipo

Vilius Stalgaitis
„BaskeNews.lt“ iš Los Andželo (JAV)
2018-01-22 11:40
Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

„Ir tau jis yra panašus į Julianą Draxlerį?“ – Indianos „Pacers“ rūbinėje manęs apie Domantą Sabonį šaltu veidu paklausė Bojanas Bogdanovičius. Juokais lietuvį su Vokietijos futbolo žvaigžde sulyginęs „Pacers“ puolėjas omenyje turėjo vizualinį panašumą, tačiau kaip ir vokiečio saugo, taip ir Sabonio akcijos kyla.

Sausio 19-osios vakarą Los Andžele rungtynėse su „Lakers“ Sabonis vėl rungtyniavo solidžiai – pelnė 15 taškų (6/9 dvit., 0/1 trit., 3/5 baud. met.) ir atkovojo 14 kamuolių. Galingas pasirodymas saulėtoje Kalifornijoje buvo tarsi iliustracija, koks šį sezoną solidus yra „Pacers“ puolėjas.

Indianapolyje Sabonis vidutiniškai renka po 12,4 taško, atkovoja po 8,5 kamuolio ir atlieka po 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Visi šie rodikliai yra geresni už tuos, kuriuos pernai aukštaūgis demonstravo Oklahomos „Thunder“ gretose (5,8 tšk., 3,5 atk. kam., 1 rez. perd.).

Domantas Sabonis

Domantas  Sabonis
Domantas  Sabonis
MIN: 25.32
PTS: 12.29 (58.47%)
REB: 8.33
AS: 2.07
ST: 0.4
BS: 0.49
TO: 2
GM: 45

„Praėjusią vasarą daug dėl to dirbau“, – Los Andžele bendraudamas su tinklalapiu „BasketNews.lt“ šypteldamas tarė Sabonis.

Tiesa, kad galėtų gerinti individualius įgūdžius, Sabonis privalėjo priimti sprendimą, kuris nebuvo planuotas.

Nebuvo planuotas ir papildomas laikas asmeninėms treniruotėms, tačiau vasarą nutiko tai, ko NBA žaidėjas dažniausiai negali įtraukti į savo planus. Sabonis buvo įtrauktas į grandiozinius mainus, po kurių „Thunder“ vadovai jam ir komandos draugui Victorui Oladipo įteikė bilietus, kuriame buvo nurodyta Indianapolio kryptis.

Taip jau susiklostė, kad lietuvį gavusi „Pacers“ jo norėjo ne tik rugsėjo mėnesį, kuomet sezonas kabo ant nosies. Viso to auka – Lietuvos rinktinė, kurios stovyklą Saboniui netikėtai teko praleisti.

„Su Lietuvos rinktine noriu rungtyniauti kiekvieną vasarą, bet buvo toks sprendimas, su komanda pasitarėme, kad nevažiuosiu. Dabar, kaip matome, viskas išėjo į gerą. 

Norėjau žaisti rinktinėje, viskas buvo suplanuota, bilietai nupirkti. Iškeitė mane… Aš irgi nežinojau, kad taip nutiks. Aišku, kad dėl to buvo didelis nusivylimas, norėjau žaisti. Baigėsi kaip baigėsi, visi norėjo, kad būtų geriau. Bus dar daug tų vasarų“, – kalbėdamas rūbinėje, pečiais traukė Sabonis.

Nors ir nebūdamas su rinktine, jis kartu su atvykusiomis mama ir seserimi Indianapolyje atidžiai stebėjo visas Europos čempionato kovas. 

Lithuania basketball“, – taip Sabonis įvardijo stilių, kurį Senojo žemyno pirmenybėse propagavo lietuviai. „Pacers“ puolėjas neranda žodžių paprašytas įvardinti Dainiaus Adomaičio treniruojamos komandos žaidimą, tačiau pasiunčia aiškią žinutę – jis trykšta noru vasarą padėti nacionalinei ekipai tiek birželį, tiek ir rugsėjį vyksiančiuose FIBA languose.

„Norėsiu žaisti. Jie (langai – aut.) yra du? Birželį ir rugsėjį? Bandysiu žaisti. Atskris pakalbėti treneris su komanda. Pažiūrėsime, ką jie nutars. Jei leis žaisti – aišku, kad žaisiu.

Bet kol kas per sezoną apie rinktinę nenoriu kalbėti. Mano dėmesys yra komandai. Kai baigsis sezonas, tada pakalbėsime“, – svarstė Sabonis.

Interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ Sabonis taip pat pasidalijo mintimis apie „Pacers“ galimybes šį sezoną, norą likti Indianapolyje kuo ilgiau, draugystę su Victoru Oladipo ir brolių Ballų karštligę.

– Rytuose „Pacers“ kol kas rikiuojasi šeštoje vietoje. Kaip galima įvertinti šio sezono komandos žaidimą?
– Mūsų sezonas kol kas einasi tikrai gerai, su komanda esame susižaidę. Kol kas bandome laimėti kuo daugiau rungtynių. Bandysime kiekvienose rungtynėse žaisti taip, kad būtume situacijose kovoti dėl pergalės. Kol kas tai mėginame daryti ir laimime rungtynes.

– Statistiškai sezonas jums yra neabejotinai geresnis nei pernai. Kas pasikeitė per metus? 
– Šią vasarą daug dirbau ties savo žaidimu, o ir „Pacers“ sistema man labiau tinka. Daugiau žaidžiu penktu numeriu. Taip pat daug reiškia ir tai, kad dabar žaidžiu antrus metus. Pirmaisiais metais gavau daug minučių. Dabar jau antras sezonas, taigi viskas nėra nauja. Vasarą tobulinau viską, ką galėjau: metimą, driblingą, žaidimą nugara į krepšį. Geriname tuos dalykus, kuriuos aš išnaudoju situacijose rungtynių metu. Dabar turiu kitą poziciją, kitokią situaciją ir kitokią rolę. Kol kas man sekasi geriau.

– Praėjusį sezoną „Thunder“ treneris Billy Donovanas jus labiau naudojo atsitraukusį prie tritaškio. Šįmet Nate’as McMillanas jus naudoja centro pozicijoje. Kuris vaidmuo jums pačiam yra priimtinesnis?
– Priklauso nuo to, kaip treneris nori, kad rungtyniaučiau – ketvirtu ar penktu numeriu. Bet aš visą gyvenimą žaidžiau penktu numeriu. Dabar šioje pozicijoje ir vėl žaidžiu, sekasi gerai, o treneris nori duoti kuo daugiau minučių. Man nelabai yra skirtumas, ar žaisti startiniame penkete. Man tas pats, išeini ir nori laimėti. Mėgini daryti, ką gali, kad komanda laimėtų. Nėra didelio skirtumo

– O kuo skiriasi gyvenimas Oklahomoje ir Indianoje?
– Indianapolis yra didesnis miestas, ten yra daugiau veiklos. Bet finale vis tiek neturi daug laiko – keliauji, miegi, valgai, treniruojiesi. Kol kas Indianapolyje esu viskuo patenkintas. Noriu kuo ilgiau čia žaisti. 

– Praėjusią vasarą į Oklahomą atvykote kartu su Victoru Oladipo. Galiausiai kartu su juo buvote iškeisti ir į Indianapolį. Koks tarp jūsų yra ryšys?
– Man atrodo, mes visada būsime kartu (juokiasi – aut.). Mes abu su Victoru taip kalbame. Esame geri draugai. Man patinka su juo žaisti, jam patinka žaisti su manimi. Bandome išnaudoti šią situaciją aikštelėje.

– Kiek jums asmeniškai palengvina situaciją tai, kad, kad į „Pacers“ persikėlėte kartu?
– Atvykti su Victoru čia daug padeda. Man buvo daug lengviau, kad atėjau čia su juo, juk jis visa tai jau praėjo kelis kartus. Man buvo daug lengviau.

– Pats Oladipo šį sezoną atrodo kaip pirmo ryškumo žvaigždė, nors Oklahomoje jis nebuvo taip vertinamas. Jūsų nestebina toks komandos draugo šuolis?
– Manęs tai nestebino. Žinojau, kad jis tai gali daryti visada. Pernai jis turėjo kitą vaidmenį. Jis buvo kaip ir aš, o dabar jis gali daugiau padaryti komandai ir padėti. 

– Tikitės jį pamatyti „Visų žvaigždžių“ savaitgalio metu?
– Jis turėtų ten būti. Jeigu ne, bus šokas (juokiasi – aut.).

– O pats ar norėtumėte išmėginti jėgas naujokų ir antramečių rungtynėse?
– Norėčiau eiti ir žaisti už Lietuvą, bet tai nuo manęs nepriklauso. Jei eičiau, tai būtų labai faina, įdomu, garbė, žaisti su Lietuvos vėliava… Bet jeigu ne, gausiu pailsėti (juokiasi). Norėčiau čia grįžti („Visų žvaigždžių“ savaitgalis šįmet vyks Los Andžele, kur ir kalbėjomės su Saboniu – aut.), bet bus kaip bus.

– Lietuvoje pastarąjį mėnesį siaučia brolių Ballų karštinė, kuri ne mažiau triukšmingai reiškiasi ir JAV. Jūsų, kaip lietuvio, komandos draugai klausinėjo apie Lietuvą ir šią situaciją?
– Visi klausia, kur jie žaidžia – pirmoje ar antroje lygoje. Bet jie žaidžia „Big Baller Brand Challange“. Kol kas komandos draugai to nesupranta. Aš jiems sakiau: „Ne, jie žaidžia prieš vaikus ir turi tik kelias rungtynes“. Jiems reikia tai paaiškinti. Aš pats to nelabai seku. JAV jie yra įžymūs, bet mums… Kiti vaikai. 

– Apskritai, komandos draugai labai domisi šia situacija?
– Turime T.J Leafą ir Ike Anigbogu, jie su Lonzo žaidė UCLA, tai kartais bandome paklausti, kas ten vyksta. Jie (Ballai – aut.) žiūrėjo, kur jiems geriau žaisti, ir išsirinko geriausią šalį. Sėkmės jiems, kad viskas gerai eitų. Komentarai:

...
aisku tai kad pacers tik islose atsikrate George ir gave oladipo su sabu
2018-01-22
-1
Atsakyti
sabas biski stringa kalbedamas lietuviskai..
primirso jau....
2018-01-22
-3
Atsakyti
antanas
Tam triperiui i voiskus reik eit tarnaut nes db atrodo kaip palieges sutrauka.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-01-22
Atsakyti
Viskas su juo labai gerai. Atsidūrė tinkamoje vietoje kur labai gerai išnaudojamas esu įsitikęs po 2-3 sezonus Sabas bus dominuojantis C/Pf visoje lygoje. Oladipo žvaigždė?? labas rytas iškeltas komandos ir tiek toli gražu dar nieko neįrodė kad būtu vadinamas žvaigždė. Labai jau ausį riežę didžiulis akcentas aišku suprantama gimė jav visą gyvenimą gyveno Ispanijoje gal net mąsto ispaniškai
2018-01-22
+1
Atsakyti
To daxler
Kita vertus žurnalistas labai panašus į Sabonį :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-01-22
-2
Atsakyti
to fiba
I tuos tikruosius turnyrus dar reikia patekti, o be tu geriausiu zaideju, tokiu kaip Sabonis, gali nepatekt. Cia kad laimejo gan lengvai tas dvi pirmasias rungtynes nieko nereiskia, tikiu, kad ir vasari nesunkiai laimes pries ta Kosova ir Vengrija namie, bet kai birzeli reikes zaist isvykoj prie Lenkija tai jau bus kitas reikalas. O kur dar kiti etapai, kur varzovai stipresni bus ;)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-01-22
Atsakyti
Fiba
Jokių žaidimų per langus. Žvaigždės, kurios turi potencialą, turi dirbti individualiai ir tobulėti. Rinktinei lai atstovauja tikrųjų turnyrų metu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-01-22
-1
Atsakyti
daxler
speju buvo pasiklysta vertime, nes nes žurnalistas į Daxlerį tikrai panašus, bet ne Sabonis
2018-01-22
+6
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.