Skolose skendinčio „Nevėžio” gelbėjimosi schemoje – fiktyvus labdaros fondas?

2018-02-13 12:50
Nerijus Povilaitis, „Rinkos aikštė“
Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

„Rinkos aikštei“ paviešinus schemą, kaip pasitelkiant tarpinę įstaigą – matyt, specialiai įsteigtą labdaros fondą, paramos pinigai keliauja į skolose skendintį privatų krepšinio klubą, sujudo rajono tarybos nariai. Rajono tarybos Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdžio metu svarstant 2018 metų biudžetą, imta rimtai diskutuoti, ar dalyvavimas šioje krepšinio rėmimo schemoje, nesikerta su įstatymais, o savivaldybė neužsiima nusikalstama veikla.

Šį sezoną metami tritaškiai

41%
9,3
Pataiko: 9,3
Taiklumas: 41,1%
Vieta lygoje: 2
Geriausias pasiekimas: 14
Blogiausias pasiekimas: 4
Daugiausia pataiko: Valery Likhodey

Klubo skolos „Sodrai“ vis didėja

Skirti pinigus prasiskolinusiam Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubui, ar ne? Jeigu skirti, tai kiek ir kam juos pervesti – Lietuvos krepšinio lygos (LKL) licenciją turinčiai viešajai įstaigai „Veržlusis Nevėžis“, ar ją aptarnaujančiam tarpininkui, taip pat viešosios įstaigos statusą turinčiam labdaros ir paramos fondui „Krepšinio angelai“?

Bėda ta, jog mokesčių mokėtojų pinigais gausiai finansuojamas privatus krepšinio klubas vis giliau grimzta į skolų liūną. Neatsiskaitoma su kreditoriais, pažadėtų atlyginimų nesulaukia buvę žaidėjai. „Veržliojo Nevėžio“ skola „Sodrai“ – itin įspūdinga, vasario 2 dieną ji siekė net 26 tūkst. 539 eurus.

Ką tai reiškia? Ogi liūdną faktą, jog viešosios įstaigos, kurios vardu veikia klubas, sąskaitos blokuojamos – „įstatyti“ inkasiniai pavedimai. Vos tik į jas patenka pinigai, bent 1 euras, lėšos iš karto nukreipiamos į „Sodros“ sąskaitas įsiskolinimui padengti. Šį faktą patvirtino naujasis klubo generalinis direktorius Algimantas Ercius. 

„Rinkos aikštės“ gautais duomenimis, 2017 metų lapkričio 22 dieną „Veržliojo Nevėžio“ skolos kreditoriams siekė 346 tūkst. 745 eurus.

Šioje kritinėje situacijoje labdaros ir paramos fondui „Krepšinio angelai“ tenka itin svarbus vaidmuo – tarsi specialiai tam sukurto tarpininko šešėliniame versle perimti pinigus ir apsaugoti juos nuo kreditorių – „Sodros“, iki šiol atlyginimų nesulaukiančių buvusių žaidėjų.

Paramos lėšos atitektų kreditoriams

„Rinkos aikštei“ paviešinus abejotiną schemą, kaip mokesčių mokėtojų pinigais, apeinant kreditorius, maitinamas į skolų liūną vis giliau grimztantis krepšinio klubas, sujudo ir rajono politikai.

„Mums reikia oficialiai pripažinti, kad apgaudinėjame patys save, apgaudinėjame mokesčių mokėtojus. Finansavimas turėtų eiti ne „Krepšinio angelams“, o „Nevėžio“ sporto klubui“, – posėdžiaujant Ekonomikos ir biudžeto komitetui sakė savivaldybės Tarybos narys, buvęs ilgametis rajono vadovas Viktoras Muntianas.

Politikas patikslino, jog šiuo metu finansavimas rajono biudžeto lėšomis buvo skiriamas ne klubą valdančiai viešajai įstaigai, o „kažkokiam“ fondui. Komiteto nariai galiausiai išsiaiškino, jog „Krepšinio angelai“ aptarnauja „Veržlųjį Nevėžį“, o šis – sporto klubą.

„Fondas atsirado tada, kai kreditoriai ėmė reikšti finansines pretenzijas klubui. Va tada ir atsirado fondas tam, kad pabėgtų nuo teisėtų reikalavimų. Tad skirdami finansavimą „Krepšinio angelams“ mes tampame bendrininkais“, – konstatavo Muntianas.

Vienintelis kelias – atsikratyti skolų šleifo

„Mes esame tarybos nariai, yra ir administracija, kuri neša atsakomybę už šių pinigų panaudojimą. Supraskite teisingai, reikia jiems pasakyti, kad sutvarkytų visą šią juridinę bazę, nes vieną gražią dieną mums bus negerai“, – piktinosi rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Gaidamavičius.

Jis minėjo, kad galiausiai pribrendo situacija, kai tiesiog būtina priimti kardinalius sprendimus. Pasak Gaidamavičiaus, šiame procese turėtų dalyvauti ne tik „Nevėžio“ klubo vadovybė ir kreditoriai, bet ir rajono meras, savivaldybės administracijos direktorius.

O rajono tarybos narys Darius Petrauskas piktinosi susidariusia situacija: „Bendravau su naujuoju „Veržliojo Nevėžio“ direktoriumi. Galiu pasakyti tiek, direktoriumi gali būti bet kas, o jeigu nėra rėmėjų, nėra ir ateities. O dabar laukiama biudžeto pinigų, tik duok tuos pinigus ir kovo 1 dienai vėl nieko neturės.“

Tikisi išsikapstyti iš skolų

Naujasis viešosios įstaigos „Veržlusis Nevėžis“ vadovas Ercius neslepia – klubą iš tiesų slegia skolos, „Sodra“ sąskaitoms „įstatė“ inkasinius pavedimus, tad visos gaunamos lėšos automatiškai pervedamos į jos sąskaitas įsiskolinimams padengti.

„Yra ir senų skolų, kurias reikia grąžinti, niekur nuo jų nepabėgsi. Turime sudarę planą, kaip įsiskolinimus sumažinti, jo ir laikomės“, – „Rinkos aikštei“ sakė Ercius.

Klubo vadovas tikino, jog skolos „Sodrai“ susidaro dėl to, jog sportininkams sumokėjus atlyginimus už kelis mėnesius atitinkamai išauga ir socialinio draudimo fondui mokėtina suma. Ercius patikslino, jog „Nevėžio“ krepšininkų su jo vadovaujama viešąja įstaiga nesieja darbo santykiai, o yra pasirašytos sportinės veiklos sutartys.

„O tas modelis, jog „Krepšinio angelai“ aptarnauja „Veržlųjį Nevėžį“, nemanau, kad yra labai blogas. Juo labiau kad atėjęs vadovauti klubui jį radau. Kita vertus, viską labai paprasta sugriauti, o atstatyti – žymiai sunkiau. Jeigu yra susitarimas ir su kreditoriais, ir su valstybės institucijomis, norima visa tai išsaugoti, o ne padaryti taip, kad nebeliktų komandos“, – „Rinkos aikštei“ sakė viešosios įstaigos „Veržlusis Nevėžis“ vadovas A. Ercius.

Rodyti komentarus

Komentarai

2018-02-14 01:45
Anonimas
Speju Brazauskas pasakys - pirma karta girdziu, reikes pasidomet kokia situacija :DDD

Atsakyti
2018-02-14 01:31
Anonimas
Erciaus geras komentaras - viska sugriaut paprasta, o atstatyt sunku :) Suprask mazdaug toliau taip ir vaziuojam, px tos skolos :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
2018-02-14 01:13
Topazas
Aplink Nevėžį vien bukagalviai. Pradedant meru ir klubo prezidentu, kurie patys krepšinyje nieko nesupranta ir visus sprendimus klube atidavę kelis kartus bankrutavusiam prekiautojui baldais, baigiant šiuo veikėju, kuris įtakojamas vieno lietuvio krepšinio vadybininko iš Ukrainos, “galimai” suka makles lažybų kontorose. Ponia Marijošienė yra būtent šio misterio bankroto statytinė. Gal ji labai tinkama valdyti pinigus dėl bukumo, o gal dėl karštumo?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
2018-02-13 23:39
lkl (+0.15)
nu jei prades byreti komanda,tai neptunas ar kabelis turetu griebti malduna.tikrai geras aukstas zaidejas.

Atsakyti
2018-02-13 23:15
marijosene
kol marijosiene tam klube sedes, tol niekada nieko gero nebus. kur jin dirbo, ten bankrotas patarciau pasidometi. patarciau pasidometi koki isilavinima zmogus turi.jokio.

Atsakyti
2018-02-13 21:34
Anonimas
primena zalgiri :D

Atsakyti
2018-02-13 21:04
kaunas
bet visi kazkodel labai greitai pamirso, kaip buvo su dalim zalgirio skolu ir keliom “imonem”, kaip zalgirio atena pastatyta uz musu pinigus atiduota privaciam klubui...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
2018-02-13 20:55
Aramis
Dzukija? Nejuokink su savo nesamonem. Ka dzukai daug skolu turi? Ar kalti kad neptuna pazemino?

Atsakyti
2018-02-13 20:07
Anonimas
nu yra tu skolu pas visus.dar vysas ratas liko.tuoj dar islys sraipsniuku apie kitas komandas.

o seip seis metais gerai lkl reprezentavo FIBA turnireli. pritruko vienos pergales.

O gal ir gerai kad nepaejo nes dar i skolas giliau bristu.

osep tai nereik kniaukt.

kokia salys taip ir vysi sukas.

Atsakyti
2018-02-13 19:12
Jo
Kuom čia Ercius tai Marijošienė garantavo kad 100 %Su visais atsiskaitys ji sakė kad jokios problemos tą gulintį manekenė garantavo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
2018-02-13 18:38
Klaidomis (-2.01)
Tokias parazituojančias komandas kaip Dzūkija, Nevėžis, Prienai būtinai reikia be jokio gailesčio mesti lauk iš LKL. Eilę metų vis tapati problema !! Čia jau tendencija ir pyktybiškas taisyklių ignoravimas. Niekaip nesuprantu kuo užsiima LKL prezidiumas. Tik gražiai nusifotografuoti per renginius ir pompastiška kalba pasakyti? Tegul būna mažiau klubų bet 10 finansiškai stiprių klubų kurie sezono eigoje nesubyrės

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
2018-02-13 18:09
Alioprezidente
Vel nevezio bairiai:D kiek galima leisti sitam supuvusiam klubui dalyvauti lygoj?vadovybe tragiska.ligoti melagiai su Marijosiene priesaky.labai tikiuosi siemet jie iskris ir bus uzrauktas sitas- geda lietuvos krepsiniui darantis "klubas"

Atsakyti
2018-02-13 15:52
Kriukas (0)
Ekspertui, ir kitiems - jo, ta Nevezio organiacija pasigailetina, tas taip, bet kad vengrams pralosia- ar jus raukiat , kokios ten sudetys, biudzetai ir zaidimas , po 3-5 neblogo lygio amerikonus, juk ir turkus Kairio komanda irgi tvarko, ir isejo i antra etapa, da neaisku kaip su Utena sulos

Atsakyti
2018-02-13 15:36
antanas
Cha cha cha. Jobani ubagai!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
2018-02-13 15:35
Kėdainių Nėvežis
kur Ercius, ten ir skolos :D

o jau tuose Kedainiuose tokie visi buki vadybininkai, kad negaliu. Nekaip nesugeba Kedainiuose ir aplink esanciuose imonese rasti finansu... tiesiog awesome... vien savivaldybe man rodos apie 100k duoda...

tiesiog duokit ponui Motiejūnui sutvarkyti ir bus eurocupo lygio komanda... nes šiemet sudėtis tikrai verta dėmėesio, tik treneris visiškai nenusisekęs, jei per spaudos konferencija nesamones vepliana...

Atsakyti
2018-02-13 14:05
ekspertas
ir va nieko keisto, kad pralosia 3 kartus vengram ir daro lietuvos krepšiniui geda

Atsakyti
2018-02-13 13:53
karo veteranas
Kėdainių fronte - nieko naujo...

Atsakyti
2018-02-13 13:52
duobe
Ir taip metai iš metu Kedainiuose . Makles machinacijos ir t.t. Manau LKL laikas daryti išvadas si šituo klubu. Eile metu žaidejai skundžiasi kad laiku nemokamas atlyginimas ir viskas taip tęsesi ir tęsesi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
2018-02-13 13:35
Anonimas
Laikas i nkl. Tada galpradetu mastyt, ka daro. Vienintelio, ko gaila butu, tai jaukios arenos. Su svyturio arena man jos smagiausios. Aisku po Zalgirio arenos.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
2018-02-13 13:17
Anonimas
jus man pasakykit kaip sitas klubas ketina isbrist is skolu? to padaryt praktiskai nebeimanoma, nebent kedainiuose prades snigt pinigais arba kaledu senelis atnes pora simtu tukstanciu. viskas, reikia raukt ta projekta. nevezis neidomus niekam iskaitant pacius kedainiecius ziurint pagal lankomuma. aferu lizdas belekoks, visi prisikiso pinigines euru. cia kaip kokia idarbinimo agentura kur zmones apgavineja, o savivaldybe viska palaimina pervsdama pinigus i paramos fonda.

Atsakyti
1 2  »

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas