Beveik tobulai atakavęs Sebežiovas – Mezon NKL aštuntfinalio starto MVP

2018-03-14 11:34

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs ir „Tauragės“ komandą į pergalę atkrintamųjų starte atvedęs Tadas Sebežiovas – pirmojo aštuntfinalio turo naudingiausias Mezon NKL žaidėjas.

Krepšininkas pirmose aštuntfinalio serijos rungtynėse Molėtuose per 26 minutes pelnė 25 taškus (5/5 dvit., 3/4 trit., 6/6 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų, perėmė du kamuolius ir surinko 34 naudingumo balus.

Sebežiovo vedami tauragiškiai svečiuose 86:72 nugalėjo „Ežerūną“ ir serijoje iki trijų pergalių dabar pirmauja 1-0.

Puikiai aštuntfinalio seriją pradėjo ir „Telšių“ puolėjas Deividas Keburys, kuris per 32 minutes pelnė 27 taškus (8/9 dvit., 2/6 trit., 5/7 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų.

Tiesa, jo vedamiems telšiškiams triumfuoti nepasisekė – Povilo Šakinio auklėtiniai „Jonavai“ nusileido 83:96 ir dabar serijoje atsilieka 0-1.

Savaitės penketuke vietos atsirado ir dar vienam solidžiam pasirodymui. Jaunasis žalgirietis Matas Jogėla susitikime su Kauno KTU komanda pelnė 20 taškų (3/5 dvit., 4/5 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, dukart atliko rezultatyvų perdavimą ir susitikimą baigė su 28 naudingumo balais. Jo komanda KTU klubą sutriuškino net 102:60.

Jaunasis Mažeikių „Erelių“ gynėjas Tadas Pažėra puikiai pakilo nuo atsarginių suolo, pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 0/2 trit., 7/8 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus, bet jo atstovaujami mažeikiškiai svečiuose 75:93 nusileido Vilniaus „Perlui“, dabar serijoje atsilikdami 0-1.

Naudingiausiųjų penketuką užbaigia šios savaitės MVP komandos bendražygis Rytis Pipiras. „Tauragės“ puolėjas per 34 minutes pelnė 18 taškų (5/10 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

Tinklalapis „nklyga.lt“ trumpai apžvelgia ir svarbiausius antradienį vykusių rungtynių įvykius.

KLAIDOS. Mažeikių „Ereliai“ entuziastingai pradėjo aštuntfinalį, deklaruodami, kad reguliariojo sezono negandos jiems liko už nugarų, tačiau Vilniuje Arvydo Straupio auklėtiniai vėl nurijo karčią piliulę. „Ereliai“ sostinėje suklydo net 25 kartus, o nesėkmingai puolimą organizavę svečiai pralaimėjo 75:93. Tuo metu triumfavusio „Perlo“ pusėje – 11 klaidų.

SOLIDUS SKIRTUMAS. Kauno „Žalgirio“ jaunimo talentas antradienio vakarą Kauno derbyje gerokai pranoko Kauno KTU vyrukų kovingumą. Jaunieji žalgiriečiai aštuntfinalio seriją atidarė tarsi tikras viesulas ir varžovus namie nušlavė 102:60.

FAKTORIUS? Tomo Masiulio auklėtiniams pirmose serijos rungtynėse padėjo ir Martynas Sajus, o pastarasis tapo vienu svarbiausių tokios pergalės veiksnių. Aukštaūgis per 24 minutes spėjo pelnyti 19 taškų (8/10 dvit., 3/4 baud. met.), taip pat atkovojo 4 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus. Sajui esant aikštelėje, „Žalgiris-2“ pelnė net 41 tašku daugiau nei patys praleido.

PRIEŽASTIS. „Telšiai“ atkrintamąsias pradėjo skaudžia nesėkme kovoje su „Jonava“ (83:96), o P. Šakiniui skaudaus pralaimėjimo priežasčių toli ieškoti veikiausiai neteks. Jo auklėtiniai rungtynėse atkovojo 26 kamuolius, kuomet „Jonava“ – net 48. Jonaviečiai po varžovų krepšiu puolime nusiėmė 18 kamuolių, kuomet „Telšiai“ – 5.

TRŪKO AGRESIJOS? Molėtų „Ežerūno“ krepšininkai namų rungtynėse su „Taurage“ buvo itin reti svečiai prie baudų metimų linijos, nuo šios atžymos atakuodami viso labo 3 kartus. Tuo metu tauragiškiai metė 23 kartus, pataikydami 18 baudų.