Rezultatyviausiai žaidęs Valančiūnas inicijavo svarbų spurtą ir pateko į NBA metraščius

2018-03-28 06:27
  • „Raptors“ savo aikštėje 114:110 įveikė „Nuggets“

• Valančiūnas pelnė 15 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir blokavo 4 metimus

• JV kartu su DeRozanu ir VanVleetu buvo rezultatyviausi „Raptors“ nariai

• Valančiūnas kartu su Lowry ir Ibaka blokavo po 4 metimus ir pateko į NBA istoriją

• JV antrajame kėlinyje surengė „Raptors“ spurtą, kuomet pelnė 8 taškus

Jonas Valančiūnas prisidėjo prie svarbaus Toronto „Raptors“ (55-20) spurto ir buvo tarp trijų rezultatyviausių komandos krepšininkų, o jo ginama ekipa savo aikštėje 114:110 (25:23, 33:35, 24:27, 32:25) nugalėjo trijų lietuvių atstovaujamą Denverio „Nuggets“ (40-35).

Valančiūnas per 23 žaidimo minutes įmetė 15 taškų (6/9 dvit., 0/1 trit., 3/4 baudos), atkovojo 7 kamuolius, blokavo 4 metimus, dukart prasižengė, tiek pat kartų suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

JV dviženklę taškų ribą pasiekė ketvirtose rungtynėse paeiliui, o per šią atkarpą vidutiniškai renka po 17,3 taško.

Foto galerija

Valančiūnas pateko ir į NBA metraščius. Jis kartu su kitais dviem startinio penketo krepšininkais Serge’u Ibaka ir Kyle’u Lowry blokavo po 4 metimus, o prieš tai vienose rungtynėse trys startinio penketo nariai tiek metimų blokavo 2004 metais, kuomet tai užfiksavo Detroito „Pistons“ trio Tayshaunas Prince’as, Benas Wallace’as ir Rasheedas Wallace’as.

Lietuvis kartu su DeMaru DeRozanu ir Fredu VanVleetu buvo rezultatyviausi Toronto komandoje. Iš viso „Raptors“ ekipoje dviženklę taškų ribą pasiekė 7 krepšininkai.

Antrajame kėlinyje Kanados komanda vienu metu atsiliko 8 taškais (39:47), o tai buvo didžiausias „Raptors“ deficitas rungtynėse. Visgi tuomet Valančiūnas per pustrečios minutės pelnė 8 taškus ir rezultatas buvo išlygintas.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Raptors“ surengė spurtą 13:2 ir išsiveržė į priekį 95:92. Netrukus Toronto krepšininkai surengė dar vieną sėkmingą atkarpą ir iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei minutei turėjo dviženklį pranašumą (111:101), kurio svečiai panaikinti nesugebėjo.

„Nuggets“ komandoje dirba trys lietuviai: Artūras Karnišovas, Martynas Pocius ir Tomas Balčėtis.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas (6/9 dvit., 7 atk. kam., 4 bl.), DeMaras DeRozanas (8 rez. perd.) ir Fredas VanVleetas po 15, Serge’as Ibaka 13, Pascalis Siakamas ir Jakobas Poeltlas po 12, Kyle’as Lowry 11 (8 rez. perd.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 29 (16 atk. kam., 8 rez. perd.), Paulas Millsapas 20, Jamalas Murray 15, Trey Lylesas 13, Willas Bartonas 10.