Sargiūnas aidint sirenai „Žalgirio“ dubleriams išplėšė kelialapį į finalo ketvertą

2018-04-03 20:23
Nuotr.: M.Baranauskas

Ant prarajos ribos buvęs Kauno „Žalgiris-2“ į finalinį ketvertą Jonavoje žengė pačiu dramatiškiausiu būdu. Ignas Sargiūnas prieš pat finalinę sireną pataikė metimą ir jo vedami jaunieji kauniečiai išvykoje 77:75 (21:23, 17:21, 8:11, 31:20) palaužė „Šilutę“ ir seriją laimėjo 3-2.

Žalgiriečiai žengė į pusfinalį, kur kovos su reguliariojo sezono nugalėtojais, Šakių „Vyčio“ krepšininkais. Kitame pusfinalyje susitiks Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“.

Tomo Masiulio auklėtiniai ketvirtfinalio serijoje atsiliko 1-2, tačiau laimėjo ketvirtąją dvikovą namie ir išplėšė lemiamas rungtynes. Jose žalgiriečiai didžiąją dalį buvo besivejančiųjų vaidmenyje, bet išsikapstė ketvirtajame kėlinyje, kuriame Matas Jogėla pelnė 15 taškų.

18
39
19
5

Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Ignas Sargiūnas pelnė 2 taškus ir padidino svečių persvarą (73:70), tačiau Taurantas Tamošiūnas iš karto į tai atsakė tritaškiu ir rezultatą išlygino (73:73).

Komandos dar kartą apsikeitė taškais (75:75), o mačo didvyriu tapo I. Sargiūnas, kuris iki rungtynių pabaigos likus sekundei atliko reidą krepšio link bei pelnė 2 taškus ir išplėšė pergalę jauniesiems žalgiriečiams.

Šilutė“ trečiojo kėlinio pabaigoje pirmavo 55:46, vis tik žalgiriečiai lemiame kėlinyje grįžo į rungtynes. M. Jogėla surinko 5 taškus iš eilės, o Martynas Arlauskas lanką sudrebino itin galingu dėjimu ir kauniečių deficitas siekė 2 taškus (57:59).

„Šilutė“ sužaidė kiek sėkmingesnę atkarpą ir įgijo 5 taškų pranašumą (68:63), tačiau vienos atakos metu kauniečiai surinko 5 taškus. M. Jogėla smeigė tritaškį, o tuo pat metu buvo prasižengta kitoje aikštelės dalyje ir Gytis Masiulis gavo teisę mesti 2 baudų metimus, kuriuos jis ir realizavo.

Svarbiausiu momentu užsikūręs Jogėla vien per ketvirtąjį kėlinį surinko 15 taškų, o iš viso jų pelnė 22 (5/6 dvitaškių, 4/7 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir surinko 20 naudingumo balų.

Tuo metu Gytis Masiulis kauniečius tempė pirmoje mačo dalyje. Puolėjas pelnė 18 taškų (5/9 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 8/8 baudų metimų), atkovojo 19 kamuolių, blokavo 5 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 39 naudingumo balus.

„Šilutė“: Taurantas Tamošiūnas 21, Modestas Žaunieriūnas 14, Calebas Oetjenas 11.

„Žalgiris-2“: Matas Jogėla 24, Gytis Masiulis 18 (19 atk. kam.), Martynas Sajus 12, Ignas Sargiūnas 10.