„Pieno žvaigždės“ pirmą kartą istorijoje iškovojo BBL titulą

2018-04-05 19:46

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ antrus metus iš eilės kovėsi Baltijos krepšinio lygos (BBL) finale ir antrasis kartas pasvaliečiams buvo sėkmingas.

Gedimino Petrausko auklėtiniai antrose finalo rungtynėse namie 76:68 (25:18, 18:24, 22:12, 11:14) nugalėjo Jūrmalos klubą ir užsitikrino pirmąjį BBL trofėjų klubo istorijoje.

Naudingiausiu rungtynių žaidėjų buvo pripažintas Jahennsas Manigat, per 29 minutes pelnęs 15 taškų (4/8 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 22 naudingumo balus.

Foto galerija

Šiose rungtynėse pasvaliečiams buvo svarbu nepralaimėti bent jau 18 taškų persvara, kadangi pirmosios rungtynės baigėsi „Pieno žvaigždžių“ pergale 98:80.

Tiesa, šiame susitikime, kaip ir praėjusią savaitę Latvijoje, „Pieno žvaigždėms“ reikalai nesiklojo itin lengvai, ypač pirmoje rungtynių dalyje, mat pasibaigus antrajam kėliniui šeimininkai šįkart turėjo tik minimalią persvarą (43:42).

Vis tik trečiajame kėlinyje Petrausko auklėtiniai jungė aukštesnę pavarą. Pilnos Pasvalio arenos audringai palaikomos „Pieno žvaigždės“ po pertraukos laimėjo atkarpą 13:3 ir šovė į priekį (55:45).

Tai reiškė, kad Latvijos atstovams perimti rungtynių kontrolę, panaikinti šių ir praėjusių rungtynių deficitą tapo pernelyg didele užuotimi. Aukštaitijos komanda išlaikė mačo vadžias savo rankose ir iškovojo pergalę bei šventė pirmąjį sezono titulą.

Pasvalio klubui tai yra pirmasis trofėjus po 2011-ųjų, kuomet aukštaičiai triumfavo NKL čempionate.

Finalinėse rungtynėse komandai padėti negalėjo Trevonas Hughesas ir Steponas Babrauskas.

„Pieno žvaigždės“: Artūrs Ausejs 19, Jahenns Manigat 15, Viačeslavas Bobrovas 13, Tomas Lekūnas 8, Lisas Shoshi 6.

„Jurmala“: Ervins Jonats 15, Andrejs Šelakovs ir Edgars Jeromanovs po 11... Denisas Krestininas 5.