Be gailesčio: „Žalgiris“ namie įspūdinga persvara sutrypė bejėgį „Neptūną“

2018-04-10 18:00
  • „Žalgiris“ namie 94:47 susitvarkė su „Neptūnu“

• Klaipėdiečiai pagerino šio sezono „Betsafe-LKL“ rezultatyvumo antirekordą (51)

• Kazio Maksvyčio auklėtiniai nepataikė nė vieno iš 15 tolimų metimų

Šis „Neptūno“ sezonas yra kupinas problemų ir nesėkmių, tačiau tokio prasto susitikimo Kazio Maksvyčio kariauna šįmet dar nebuvo sužaidusi.

Įspūdingą gynybą pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ savo sirgalių akivaizdoje 94:47 (26:13, 33:10, 18:10, 17:14) tiesiog sudaužė klaipėdiečius.

Klaipėdos komandai tai buvo pačios nerezultatyviausios šio sezono rungtynės. Beje, mažiausiai taškų „Neptūnui“ šį sezoną taip pat leido įmesti tik „Žalgiris“, kai minėtose rungtynėse lapkričio mėnesį uostamiesčio klubas pasižymėjo įmesdamas viso labo 62 taškus.

15
25
3
6

Puolime skurdžiausios rungtynės tai buvo ne tik pačiam klubui, bet ir visoje lygoje. Anksčiau šį sezoną po 51 tašką prieš tą patį „Žalgirį“ rinko tik „Šiauliai“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“.

„Nedaug tokių mačų, kai vienai komandai viskas einasi gerai, o kitai viskas nesiseka, – po dvikovos sakė „Žalgirio“ treneris Jasikevičius. – Jie yra geresnė komanda nei šiandien žaidė. Tokių dienų pasitaiko ne dažnai, skirtumas yra didžiulis, bet jis nėra realus.“

„Žalgiris“ šiame susitikime savo sąlygas diktuoti pradėjo jau pirmajame kėlinyje, kai spurtavo 18:2 ir šovė į priekį 24:9.

Solidų puolimo pasirodymą Lietuvos čempionai tęsė ir antrajame kėlinyje. Apskritai, „Neptūnas“ nesulaikė nė vieno aikštėje tuo metu pasirodžiusio žalgiriečio. Netylėjo ir tolimoji „Žalgirio“ artilerija, smeigusi 8 tritaškių iš 10.

Komandos į rūbines ilgosios pertraukos metu patraukė jas skiriant itin dideliam skirtumui (59:23). Toks atotrūkis kartu klaipėdiečiams skelbė ir liūdną nuosprendį.

„Neptūnas“ šiame susitikime nepataikė nė vieno tritaškio – pro šalį skriejo visi 15 išmesti tolimi metimai. Tuo metu „Žalgiris“ pataikė 8 tritaškius iš 14. Visus juos – per du kėlinius.

„Kaip bebūtų gaila, esame priklausomi nuo puolimo ir pasitikėjimo gauname geru puolimu, o ne gera gynyba, – po dvikovos sakė „Neptūno“ treneris Kazys Maskvytis. – Nepataikėme (tritaškių), tai kažkiek išmušė iš vėžių, bandėme viską versti iš po krepšio, „Žalgiriui“ buvo lengva gintis.“

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 19, Beno Udrihas 15, Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas po 9.

„Neptūnas“: Brandonas Fieldsas 9, Edgaras Želionis 7, Renaldas Seibutis, Vytautas Šulskis ir Laurynas Beliauskas po 6.