• LeBronui Jamesui tai buvo pirmoji nesėkmė pirmajame atkrintamųjų etape nuo 2012 m.

• „Cavaliers“ lyderis per savo karjerą taip pat dar nebuvo pralaimėjęs pirmojo etapo pirmajame mače

• Sabonis per 19 minučių pelnė 4 taškus ir užsidirbo 5 pražangas

• „Pacers“ į pergalę vedęs Victoras Oladipo pelnė 32 taškus

• LeBronas surinko 20-ąjį atkrintamųjų trigubą dublį, surinkęs 24 taškus, atlikęs 12 rezultatyvių perdavimų ir atkovojęs 10 kamuolių

LeBronas Jamesas pirmajame Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamųjų etape buvo iškovojęs 21 pergalę paeiliui, tačiau ši serija – baigta.

Išvykoje rungtyniavę Indianos „Pacers“ krepšininkai 98:80 (33:14, 22:24, 18:27, 25:15) sutriuškino „Cavaliers“ ir išsiveržė serijoje į priekį 1-0 bei atėmė namų aikštės pranašumą.

LeBronas prieš tai su savo komandomis 12 kartų iš eilės laimėjo pirmąsias NBA atkrintamųjų varžybų rungtynes, o to nežinojo nė pats. „Tikrai? Aš anksčiau savo karjeroje niekada nepralaimėjau pirmųjų pirmojo atkrintamųjų etapo rungtynių?“ – po rungtynių puolėjas stebėjosi savo rezultatu.

„Dabar atsilieku 0-1 pirmajame raunde, tačiau anksčiau 1-3 atsilikau NBA finale. Dėl to aš esu paskutinis vyrukas, kurio reikėtų klausti apie tai, kaip aš jausiuosi artimiausias kelias dienas“, – kalbėjo LeBronas.

Slogiai rungtynes pradėjęs ir pražangas rinkęsis Sabonis taškus rinko ketvirtajame kėlinyje, kurių pelnė 4 (2/2 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir užsidirbo 5 asmenines pražangas.

„Pacers“ varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmosiomis minutėmis. Bojanas Bogdanovičius pelnė 5 taškus paeiliui ir Indianos ekipa buvo priekyje 17:4, o prasidėjus paskutinei pirmojo kėlinio minutei, svečių pranašumas buvo trigubas – 30:10.

Antrajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi LeBronas Jamesas. Jis surinko 5 taškus iš eilės ir aptirpdė „Cavaliers“ deficitą iki 12 taškų (30:42).

Vis tik prieš prasidedant ilgajai pertraukai, sėkmingai sužaidė Mylesas Turneris, kuris pataikė tritaškį bei sugrąžino solidų pranašumą savo ekipai (55:38).

Kur kas rimtesnę paraišką į sugrįžimą šeimininkai pateikė trečiajame ketvirtyje. LeBronas realizavo baudų metimus, J.R. Smithas smeigė sudėtingą tritaškį, o „Cavaliers“ spurtą 20:6 vainikavo Kevino Love‘o tolimas šūvis su Domanto Sabonio pražanga (63:70).

„Pacers“ padėtį stabilizavo ketvirtajame kėlinyje. Oladipo smeigė tritaškį, Sabonis pelnė pirmuosius savo taškus, o svečių lyderis pridėjo dar du taškus ir Indianos ekipa vėl atitrūko (85:71).

Galutinį tašką susitikime padėjo tas pats Oladipo. Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, jis smeigė tritaškį ir padidinęs „Pacers“ pranašumą iki 17 taškų nulėmė rungtynių baigtį (95:78).

„Cavaliers“ žudiku tapęs Oladipo pelnė 32 taškus (5/10 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 4/8 baudų metimų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir suklydo 4 kartus.

„Tikėjome, kad galime laimėti. Buvome pasiruošę psichologiškai, žinojome ką turime atakuoti abiejose aikštės pusėse. Žaidėme taip, kaip ir visus metus. Visgi tai tik pirmosios rungtynės“, – po akistatos kalbėjo Oladipo.

LeBronas pelnė 24 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Jis savo karjeroje surinko 20-ąjį trigubą dublį atkrintamosiose varžybose.

Visgi puolėjas nesulaukė daug pagalbos iš kitų startinio penketo narių. Kevinas Love’as, Jeffas Greenas, Rodney Hoodas ir George’as Hillas kartu pelnė 25 taškus.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 24 (7/17 metimų, 12 rez. perd., 10 atk. kam.), J.R. Smithas 15 (3/6 trit.), Larry Nance‘as 10.

„Pacers“: Victoras Oladipo 32 (5/10 dvit., 6/9 trit.), Mylesas Turneris 16, Bojanas Bogdanovičius 15 (1/6 trit.), Lance‘as Stephensonas 12.