Dramatiškai „Kibirkštį“ palaužusios „Hoptrans-Sirenos“ – LMKL čempionės

2018-04-20 22:33
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) – neįtikėtinas Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ komandos triumfas.

Lemiamą varžovių išpuolį atrėmusios Manto Šerniaus auklėtinės sostinėje 73:72 (11:19, 23:11, 20:18, 19:24) palaužė Lauros Juškaitės traukiamą Vilniaus „Kibirkštį“ ir triumfavo lygoje po vienerių metų pertraukos.

Praėjusio sezono vicečempionės seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-1.

Ketvirtajame kėlinyje Livijai Sakevičiūtei pataikius dvitaškį, „Hoptrans-Sirenų“ pranašumas šoktelėjo iki devynių taškų – 61:52, bet tada Juškaitė neleido viešnioms iš Garliavos įsisiautėti jų tvirtovėje – puolėja smeigė tris tritaškius paeiliui ir rezultatas ketvirčio viduryje tapo lygus – 63:63.

Kitoje atakoje Ieva Šimkutė pelnė du taškus iš po krepšio, tačiau „Kibirkšties“ treneris Valdas Gecevičius prieš tai įžvelgė žingsnius ir pratrūko – to pro akis nepraleidęs teisėjas šeimininkėms skyrė techninę pražangą. Olina Ogorodnikova realizavo baudą, Šimkutė pridėjo dar du taškus ir „Hoptrans-Sirenos“ vėl atitrūko – 68:63.

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Urtė Slavickatė smeigė tritaškį ir „Kibirkšties“ atsilikimas sumažėjo iki vieno taško – 71:72. Likus žaisti 15 sekundžių, skirtumas tarp komandų išliko toks pat, o kamuolys priklausė sostinės klubui – 73:72.

Lemiamos atakos smaigalyje atsidūrusi Jurčiūtė prametė dvitaškį, kamuolį puolime atkovojusi Slavickaitė dar kartojo metimą, tačiau jis buvo netikslus ir „Lietuvos ryto“ arenoje nugalėjo garliaviškės.

Karjeros rungtynes sužaidusi Juškaitė per 29 minutes pelnė 34 taškus (9/11 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 4/5 baudos), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 41 naudingumo balą.

„Kibirkštis“ finale žaidė pirmąkart nuo 2014 metų, o „Hoptrans-Sirenos“ trečią sezoną paeiliui. Istorinį čempionių titulą Kauno rajono komandos krepšininkės iškovojo 2016 metais.

„Kibirkštis“: Laura Juškaitė 34 (8 atk. kam.), Shenita Landry 12 (11 atk. kam.), Laurita Jurčiūtė 11.

„Hoptrans-Sirenos“: Ieva Šimkutė (10 atk. kam.) ir Rasa Knyzaitė – po 12, Kristė Druskytė ir Dovilė Saurazaitė – po 11.