Geležinę gynybą pademonstravęs „Lietuvos rytas“ nepasigailėjo „Juventus“

Nuotr. fotodiena.lt/J. Elinskas
  • „Lietuvos rytas“ namuose 97:64 sutriuškino „Juventus“ ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 1-0

• Svečiai šiame mače pataikė vos 3 tritaškius iš 25

• Vien Rokas Giedraitis realizavo 5 tolimus metimus iš 7 ir surinko 21 tašką

Sėkmingai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamąsias varžybas pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 97:64 (15:16, 20:6, 25:19, 37:23) neturėjo vargo su Utenos „Juventus“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

„Esu patenkintas komandos žaidimu ir atsidavimu, – po rungtynių teigė Rimas Kurtinaitis. – Pradžia buvo sunkoka, bet naudojome energijos maksimumą visas 40 minučių, o dėka to jau po pirmojo kėlinio juos palaužėme fiziniu pasiruošimu.“

Uteniškiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Mindaugo Kupšo dėjimo pirmojo kėlinio viduryje „Juventus“ buvo priekyje 14:8, tačiau vilniečiai su kaupu atsigriebė antrajame ketvirtyje.

21
24
71%
5/7
2

Rokas Giedratis ir Benas Madgenas pelnė po 5 taškus iš eilės, o po dar vieno Giedraičio tolimo metimo „Lietuvos ryto“ persvara jau buvo dviženklė (28:18).

Svečiai viso kėlinio metu sunkiai rinko taškus, o Mindaugas Girdžiūnas pataikė dar vieną tolimą metimą ir sostinės ekipa atitrūko dar labiau (33:20). „Juventus“ per pirmuosius du kėlinius buvo prametę visus tritaškius (0/11).

„Berods, tas Rimas Kurtinaitis yra pasakęs, kad į skylę reikia pataikyti. Pirmus tris kėlinius fatališkai nekrito, galbūt, su kita komanda dar gali bandyti badytis, bet su „Lietuvos rytu“ be perimetro sunkiai“, – komentavo Žydrūnas Urbonas.

„Lietuvos rytas“ visus reikalus išsprendė po ilgosios pertraukos. Giedraitis smeigė dar vieną tritaškį, o į rungtynes sėkmingai įsiliejęs Loukas Mavrokefalidis surinko 7 taškus iš eilės ir vilniečiai susikrovė 20 taškų persvarą (53:33).

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo visiškas svečių triuškinimas, o vilniečių persvara buvo pasiekusi 39 taškų pranašumą (90:51). Uteniškiai kiek sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir taip padidino taškų kraitį bei sumažino savo deficitą.

Pačioje rungtynių pabaigoje traumą patyrė Dovis Bičkauskis. Koją susižeidęs gynėjas net neatliko baudų metimų.

„Neaišku, kaip su Doviu Bičkauskiu, jis patempė čiurną. Mes šiais metais daugiau 7 krepšininkų aikštelėje nelabai ir turime“, – auklėtinio traumą trumpai pakomentavo Urbonas.

Žydrūno Urbono auklėtiniai šiose rungtynėse tragiškai atakavo iš toli – tikslą pasiekė vos 12 proc. tolimų metimų (3/25).

Vis tik „Juventus“ strategas prieš antrąjį serijos mačą išliko pozityvus: „Tikiuosi, kad Utenoje duosime mūšį. Kažkaip galvoju, kad savi žmonės, savos sienos padės ir mums šitaip kamuolių nuo galvos nenuims.“

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 21 (5/7 trit.), Loukas Mavrokefalidis 16, Martynas Echodas 12, Mindaugas Girdžiūnas 10.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 18, Dino Pita 13, Karolis Guščikas, Anthony Irelandas ir Dovis Bičkauskis po 7.