Stebuklą Ispanijos lygoje sukūrusi „Gran Canaria“ per pratęsimą išplėšė istorinį kelialapį į Eurolygą

2018-06-02 01:29

Nuotr.: Facebook CB Gran Canaria Herbalife
Nuotr. Facebook CB Gran Canaria Herbalife
  • „Gran Canaria Herbalife“ išvykoje 92:89 per pratęsimą nukovė Valensijos „Basket“ ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 2-1

• Las Palmo klubas ketvirtojo kėlinio viduryje turėjo dviženklį deficitą, o Galis Mekelis išplėšė pratęsimą pataikęs baudų metimus likus 0,1 sek.

• „Gran Canaria Herbalife“ Eurolygoje žais pirmą kartą klubo istorijoje

• Nugalėtojams 18 taškų pelnęs Marcusas Erikssonas pataikė 6 tritaškius iš 8

Įspūdingai į rungtynes sugrįžęs Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ Ispanijos lygos ketvirtfinalyje išvykoje per pratęsimą 92:89 (20:14, 18:23, 17:23, 26:21, 11:8) nukovė praėjusio sezono čempionus Valensijos „Basket“ krepšininkus ir laimėjo seriją 2-1.

Pratęsime pagrindinis veiksmas vyko paskutiniąją jo minutę. Marcusas Erikssonas pataikė jau šeštąjį savo tritaškį ir išvedė svečius į priekį 89:87. Po šio epizodo sekė netaiklus Fernando San Emeterio tritaškis ir šeimininkai buvo priversti taikyti tyčinių pražangų taktiką.

Tada Galis Mekelis prametė vieną baudą, o tuo pasinaudojęs Samas Van Rossomas taikliu dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (89:90). Vis tik svečiai prie baudų metimų linijos nebeklydo ir įtvirtino savo pergalę.

Šeimininkai ketvirtojo kėlinio viduryje dar tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose ir pirmavo 70:60, tačiau lemiamą spurtą surengusi „Gran Canaria Herbalife“ laimėjo atkarpą 11:3 ir prie varžovų priartėjo koviniu atstumu (71:73).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus pusei minutės, Valensijos klubo persvara siekė 3 taškus (78:75), bet tuomet dvitaškį pataikė Bojanas Dubljevičius. Vis tik svečiai dar nebuvo pasiruošę sudėti ginklų ir, iki mačo pabaigos likus 4 sekundėms, Marcusas Erikssonas atsakė tritaškiu (78:80).

Po šio epizodo tyčia buvo prasižengta prieš Fernando San Emeterio, kuris pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų (81:78). Tuomet ta pati praktika buvo panaudota prieš svečių žaidėją Galį Mekelį, kuris taip pat realizavo tik vieną iš jų, tačiau kamuolį svečiai išlaikė savo rankose.

Mekelis atliko reidą krepšio link, sugebėjo išprovokuoti Willo Thomaso pražangą bei, likus 0,1 sek. iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos, realizavo baudų metimus ir išplėšė papildomą 5 minučių atkarpą.

Ši pergalė Las Palmo ekipai ne tik garantavo vietą pirmenybių pusfinalyje, bet ir kelialapį į kito sezono Eurolygą. Tokia situacija susiklostė dėl to, jog kitos pusfinalio dalyvės „Barcelona“, Vitorijos „Baskonia“ ir Madrido „Real“ su Eurolyga turi ilgalaikes sutartis.

Būtent su pastarąja ekipa „Gran Canaria Herbalife“ krepšininkai ir susigrums pusfinalio etape.

„Basket“: Fernando San Emeterio 22 (7/11 dvit.), Samas Von Rossomas 17, Bojanas Dubljevičius 13, Willas Thomasas 10.

„Gran Canaria Herbalife“: Marcusas Erikssonas 18 (6/8 trit.), Albertas Oliveris 13, Galis Mekelis ir Ondrejus Balvinas po 12.