Užsidegęs Milaknis „Žalgiriui“ nukalė pirmąją finalo serijos pergalę

• „Žalgiris“ namuose 96:83 nugalėjo „Lietuvos rytą“ ir finalinėje LKL serijoje išsiveržė į priekį 1-0

• Vos kartą iš žaidimo prametęs Artūras Milaknis pelnė 24 taškus, pataikęs 6 tritaškius iš 7, ir surinko 27 naudingumo balus

• Snaiperiui puikiai talkinęs Brandonas Daviesas pridėjo 21 tašką ir rungtynes taip pat baigė su 27 naudingumo balais

• Antrosios serijos iki 4 pergalių rungtynės pirmadienį vyks Vilniuje

Artūras Milaknis pakartojo savo tritaškių rekordą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), o jo vedamas Kauno „Žalgiris“ namuose 96:83 (24:26, 26:19, 22:17, 24:21) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir finalinėje serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Praktiškai be klaidų atakavęs Milaknis pelnė 24 taškus (2/2 dvitaškių, 6/7 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį ir surinko 27 naudingumo balus. Snaiperis daugiausiai 6 tritaškius yra įmetęs ir Eurolygoje.

Asmeninio savo rekordo oficialiose rungtynėse Milaknis nepasiekė. Jis prieš dvejus metus, 2016 metų birželio 8-ąją, VTB Vieningosios lygos finale į Maskvos CSKA krepšį sumetė 7 tritaškius iš 11. Tuomet jis gynė Kazanės UNIKS garbę.

Foto galerija

Snaiperiui pagyrų negailėjo ir varžovų ekipos strategas Rimas Kurtinaitis: „Šiandien Milaknis sužaidė labai puikiai. Kelis kartus suklydome gynyboje, nes metė visiškai laisvas, bet pajautęs metimą taip pat pataikė ir sunkių metimų. Jo pataikymas – 6 iš 7 – ir buvo kertinis akmuo.“

Antrajame kėlinyje Martynas Echodas pataikė dvitaškį ir padidino savo ekipos persvarą iki 4 taškų (45:41), tačiau ketvirtį kur kas sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai. 9:0 šeimininkų spurtą vainikavo taiklus Artūro Milaknio tritaškis (50:45).

„Žalgiris“ šią atkarpą pratęsė ir po ilgosios pertraukos, kuomet po Edgaro Ulanovo ir Brandono Davieso taškų, kauniečių persvara išaugo iki 9 taškų (54:45). Vis tik Travisas Petersonas pasirūpino, jog „Lietuvos rytas“ grįžtų į rungtynes ir atseikėjęs du tritaškius paeiliui, nurėžė varžovų persvarą iki minimumo (60:61).

Tuomet išmušė Milaknio valanda. Iš pradžių snaiperis smeigė du tolimus metimus iš eilės, dvitaškį pridėjo Ulanovas, o Milaknis pataikė dar vieną tritaškį ir padidino „Žalgirio“ pranašumą iki dviženklio (72:62).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiams ne tik, kad nepavyko priartėti, bet Rimo Kurtinaičio auklėtiniai žalgiriečius paleido nepavejamai. Siautėjęs Milaknis pelnė 5 taškus paeiliui, Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas pridėjo dar po 2 taškus ir „Žalgiris“ pradėjo amžinų varžovų triuškinimą – 87:67.

Nepaisant užtikrintos pergalės, „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius, kaip ir įprasta, jau žiūrėjo į artėjančias rungtynes.

„Puolime žaidėme neblogai. Ką buvome sugalvoję, daug padarėme, – sakė Jasikevičius. – Gynyboje nesisekė taip gerai ir kažkiek neatlikome to gynybinio plano, bet tikimės ilgos serijos. Per 12 dienų žaisti 7 rungtynes tikrai sunku ir svarbiausia kuo greičiau pamiršti ir eiti į antras rungtynes“, – teigė Jasikevičius.

„Pasikeitė mūsų gynyba, – apie sėkmingesnę antrąją rungtynių pusę sakė „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas. – Pradėjome kontroliuoti kovą dėl kamuolių, tad galėjome bėgti į greitas atakas, lengvai įmesti taškus. Tuomet Milas labai patempė su savo tritaškiais.“

Antrosios serijos rungtynės pirmadienį vyks Vilniuje.

„Niekas per daug nesidžiaugia, nes tai tik pirmoji pergalės, o gali būti septynerios rungtynės. Viskas prieš akis. Energija buvo gera, bet Vilniuje reikės dar didesnės“, – į priekį žiūrėjo Edgaras Ulanovas.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 24 (6/7 trit., 27 naud. bal.), Brandonas Daviesas 21 (8/13 dvit., 7 atk. kam., 27  naud. bal.), Edgaras Ulanovas 12 (5/7 dvit.), Paulius Jankūnas ir Vasilije Micičius po 11, Kevinas Pangosas 6 (6 rez. perd.), Aaronas White‘as 4, Gytis Masiulis ir Antanas Kavaliauskas po 2.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 17 (1/5 dvit., 3/4 trit.), Mindaugas Girdžiūnas 13 (3/7 trit.), Travisas Petersonas ir Loukas Mavrokefalidis (1/5 dvit., 1/4 trit.) po 11, Chrisas Krameris 9 (4/8 dvit., 0/4 trit.), Mindaugas Lukauskis ir Martynas Echodas (4/7 dvit.) po 8, Benas Madgenas 4, Artūras Jomantas 2.