Rytis Vyšniauskas įsitikinęs: „Žalgirio“ favorito statusas vis dar nesusvyravo

Tomas Vanagas
Tomas Vanagas
„BasketNews.lt“
2018-06-12 07:29


Vilniaus „Lietuvos rytas“ LKL finalo antrose rungtynėse namuose patiesė Kauno „Žalgirį“ ir iškovojo pirmąją pergalę lemiamoje sezono stadijoje per pastaruosius septynerius metus.

Foto galerija

Tam, kad vilniečiai nutrauktų 14 iš eilės patirtų nesėkmių seriją LKL finaluose, jie ne tik turėjo sužaisti geras rungtynes, bet ir sulaukti prasto Kauno „Žalgirio“ pasirodymo, mano krepšinio komentatorius Rytis Vyšniauskas. Ir vis tiek nugalėtojas sprendėsi paskutinę minutę, pabrėžia jis.

Interviu su tinklalapiu „BasketNews.lt“ Vyšniauskas papasakojo apie kertinius antrųjų rungtynių akcentus, įvertino Louko Mavrokefalidžio, Chriso Kramerio ir Kevino Pangoso pasirodymus, taip pat pasidalino mintimis apie laukiamą tolimesnę serijos eigą.

„Manau, kad lubos yra 6 rungtynių serija“, – užtikrintai „Žalgirio“ triumfą prognozavo Vyšniauskas.

– Kokie kertiniai akcentai nulėmė „Lietuvos ryto“ pergalę? – „BasketNews.lt“ paklausė Vyšniausko.
– Visų pirma didelis „Lietuvos ryto“ užsivedimas, kovingumas ir agresyvumas gynyboje. Sezono metu to pritrūkdavo, kadangi tai minkšta komanda besiginant. Šiose rungtynėse jie gynėsi fiziškai kietai, agresyviai. „Lietuvos rytas“ neblogai pritaikė ir zoninę gynybą, mat mačo pradžioje „Žalgiris“ negalėjo pelnyti taškų. 

Taip pat Madgeno žaidimas – jis turėjo pakankamai progų mesti, o jo metimai sukrito. Suveikė Mavrokefalidžio išnaudojimas. Kai kur tai buvo grubios „Žalgirio“ klaidos gynyboje, o kai kur tiesiog sužaidė graiko meistriškumas. Gavus kamuolį arti krepšio, jis sunkiai sustabdomas, kadangi gali atlikti metimą bet kuria ranka. Jie abu – Madgenas ir Mavrokefalidis – buvo kertiniai žaidėjai.

Taip pat buvo svarbi „Žalgirio“ rizika prieš Kramerį, kuri svarbiais momentais nepasiteisino. Jie net ketvirtajame kėlinyje leido jam mesti laisvam ne tik tritaškius, bet ir iš vidutinio nuotolio. Kaip kokiam Artūrui Jomantui, prieš jį visada gali atsitraukti. Nemanau, kad Krameris yra toks prastas metikas.

– Kalbant konkrečiai, kaip Mavrokefalidis susikurdavo progas prieš „Žalgirio“ aukštaūgius?
– Visgi tai geriausiai nugara į krepšį žaidžiantis krepšininkas visoje serijoje. Šiandien jis įmetė ir iš vidutinio nuotolio, po žaidimo veidu į krepšį. Buvo svarbi situacija rungtynių pabaigoje, kai Jankūnas paliko Mavrokefalidį ir nubėgo kamšyti skylių po krepšiu, o šis įmetė tritaškį ir „Lietuvos ryto“ pranašumas išaugo iki 5 taškų. Tiesiog „Žalgiris“ ne visada sugebėjo Mavrokefalidį pastatyti situacijose, kurios jam nebūtų parankios. Buvo ir Ulanovas prieš jį likęs. Be to, graikui buvo gana gerai įmetamas kamuolys.

– Pusfinalio serijoje teigėte, kad „Lietuvos rytas“ galėtų išnaudoti žemą penketą. Ar būtų galima taip sužaisti ir dvikovoje su „Žalgiriu“?
– Ne, nebūtų galima. „Neptūnas“ tokia komanda, kuri neturi jėgos baudos aikštelėje, išskyrus Galdiką, kuris tiesiog yra raumenų kalnas. O Kisielius ir Kačinas nėra vienas prieš vieną sužaidžiantys krepšininkai. Tuo metu „Žalgiris“ turi ir Daviesą, ir Kavaliauską, tad „Lietuvos rytas“ tokioje situacijoje sunkiai kažką išloštų.

Dažniau norėtųsi Echodą matyti penktoje pozicijoje. Ypač tuomet, kai Daviesas žaidė gerą atkarpą. Bet „Lietuvos rytas“ laimėjo, tad nereikia ieškoti didelių blogybių. Prieš lengvą penketą „Žalgiris“ gali į tai atsakyti, pastatydamas Ulanovą į ketvirtą poziciją. „Žalgiris“ sezono metu žaidė įvairiausiais penketais: ir labai aukštais su dviem vidurio puolėjais, ir mažais, tad prie tokių situacijų yra pripratęs.

– Rokas Giedraitis pirmose rungtynėse surinko 17 taškų, o šįkart nulį. Kokios to priežastys?
– Dėl labai paprastos priežasties – pirmose rungtynėse jam tiesiog pasisekė rinkti taškus, gauti kamuolį. Bet „Žalgiris“ nesuteikia galimybių pasireikšti Giedraičio stiprybėms. Aišku, jeigu turės galimybių, tai mes, gal dar šioje serijoje ir primes taškų. Šiandien buvo Madgeno vakaras, tad Giedraitis liko nuošalyje. Iš kitos pusės, nepastebėjau ryškių jo klaidų gynyboje, tad jis savo energiją panaudojo kitur.

– Chrisas Krameris pagaliau iššovė puolime. Ar reikėjo laukti, kad jis kažkada tiesiog pataikys?
– Aš taip manau. Suprantu „Žalgirio“ riziką, kai jis mėnesį metė tokiu prastu procentu, bet nesuprantu, kaip galima 4 kėlinyje, kuomet sprendžiasi rungtynių likimas, taip akivaizdžiai jam leisti mesti iš vidutinio nuotolio ar tritaškio. „Žalgiris“ tos rizikos galbūt neatsisakys, nes Krameris mače kelis metimus prametė. Visgi jeigu rungtynių pabaigoje vėl bus kovojama taškas į tašką, tai tikiuosi pamatyti „Žalgirio“ gynybą prieš Kramerį ir perimetre.

– Kaip „Lietuvos rytas“ gynyboje susitvarko su Pangosu?
– Buvo gerų metimų, kurių jis nepataikė. „Lietuvos rytas“ stengėsi atimti Pangoso metimus ir jo žaidimą du prieš du. Vilniečių aukštaūgiai ginantis prieš užtvarą pakyla ir neleidžia kanadiečiui mesti tritaškio. Jis buvo apribotas.

Iš kitos pusės, „Žalgirį“ patempė Micičius, kuris trečiajame kėlinyje pridalino perdavimų-saldainiukų komandos draugams, taip pat sužaidė vienas prieš vieną. Dėl Pangoso nėra problemos, jis gal jau kitose rungtynėse primėtys daug taškų. Čia nėra stebuklas, kad Kevinas liko su mažiau taškų, bet jis ne iš tų, iš kurio galėtum atimti pasitikėjimą savimi.

Šarūnas Jasikevičius po rungtynių skyrė kritikos teisėjavimui. Ar matėte problemą?
– Na, aš nesu inspektorius, kad galėčiau profesionaliai vertinti jų darbą. Klaidų buvo, nebadant pirštais į tam tikrus epizodus. Aš nuo tų kalbų apie teisėjavimą labai atsiriboju. Nemanau, kad tai dėsningas teisėjavimas. Mano, kaip žiūrovo akimis, tai nebuvo geriausiai suvadovautos rungtynės.

– Kokios tikitės tolimesnės serijos eigos?
– Tikiuosi, kad „Žalgiriui“ po šitų rungtynių, kuriose viskas sprendėsi 50 ant 50 ir kauniečiai gavo antausių, bus užgautos jų ambicijos. Pamatysime stiprią reakciją trečiose rungtynėse ir galutiniame rezultate. Manau, kad lubos yra 6 rungtynių serija. Nemanau, kad geresnė komanda paleis seriją. Nieko nenutiko – namų aikštės pranašumas liko. „Žalgiris“ yra geresnė komanda, tad viskas susidėlios.

Taip pat buvo ir pernai, kai su „Lietkabeliu“ po pirmųjų dvejų rungtynių rezultatas tapo 1-1. Tada kauniečiai laimėjo triskart iš eilės ir triumfavo serijoje. Nemanau, kad favorito statusas susvyravo ir dabar.

Kitose rungtynės bus labai stipri reakcija, kauniečiai turi gerai motyvuojantį trenerį Jasikevičių. Jau sezono metu matėme, kad žalgiriečiai po prastų susitikimų kitame mače sužaisdavo kur kas geriau.

Kita vertus, „Žalgirio“ fanai irgi turėjo įsižeisti. Jie trečiajame mače turėtų triukšmingiau palaikyti, nes Vilniuje buvo labai geras palaikymas.

– Ar nustebintų dar viena „Lietuvos ryto“ pergalė?
– Viena pergalė nešokiruotų, bet dvi – tikrai. Mano spėjimas toks, kad serija baigsis 4-1. Kaip jau sakiau, trečiosios rungtynės žalgiriečiams bus labai stiprios. Nebent „Žalgiris“ neprabus ir žais daug žemiau savo galimybių ribų. Tai, ką parodė „Lietuvos rytas“, buvo vienos geriausių sezono rungtynių. „Žalgiris“, manau, sužaidė prastą mačą, bet viskas vis tiek sprendėsi per paskutinę minutę. Šioje serijoje sunkiai įsivaizduoju daugiau nei 6 rungtynes.

Rungtynių apžvalga:

Rodyti komentarus

Komentarai

2018-06-13 11:43
Xzaltys (+0.54)
to XzaltysTau kiek metu? Nuo kada Pangoso nezaidimas padaro sitas komandas lygias? Pirmu rungtyniu neziurejai kur ir be Pangoso Zalgiris triuskino tavo raudonskudurinius?


sukrito tritaskiai milakniui tai atitruko,sukristu taip baronui irgi atitruktu,nesureiksmink to labai nes dabar milas vel bus tuscias likusia serija :)

Atsakyti
Įvertinkite:
2018-06-12 13:30
to Xzaltys
Tau kiek metu? Nuo kada Pangoso nezaidimas padaro sitas komandas lygias? Pirmu rungtyniu neziurejai kur ir be Pangoso Zalgiris triuskino tavo raudonskudurinius?

Atsakyti
Įvertinkite:
-1
2018-06-12 13:02
Xzaltys (+0.54)
Nu jeigu pangosas nesuzaidzia tai cia matom jog kova vyksta tarp lygiu varzovu,aisku jei pangosas lostu pagal savo bent jau vidurkius kita kalba butu,bet kolkas kol jis galima sakyt tuscias begioja,tai skirtumas tarp komandu menkas.

Atsakyti
Įvertinkite:
2018-06-12 10:48
Better Content Please
To be honest neskaiciau straipsnio nes kaip supratau cia buvo KOMENTATORIAUS nuomone apie varzybas....jesus. Ant tiek yra problemos su contentu, kad reik KOMENTATORIU nuomones klaust ? Jau geriau kazkoki smagesni video susukit negu klauskit ka Kestas ar Mantas galvoja... #Silpnai

Atsakyti
Įvertinkite:
2018-06-12 10:47
xxx
Jau pradedu abejoti, žalgirio galimybėmis,vakar rungtynės parodė, kad daug problemų turi žalgiris gynyboje,atrodo jau pasivyja varžovus, bet kaip lūžio nėra, taip nėra ir vėl kaune slėgs įtampa,eurolygos komanda privalo žaisti geriau,kad ir teisėjai, kažkiek išmuša iš ritmo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Atsakyti
Įvertinkite:

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 5

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas