Štalbergo pareiškimų nenustebintas Aukštikalnis: „Po aštuonių mėnesių kažkas pabudo ir išlindo“

Vilius Stalgaitis
„BaskeNews.lt“
2018-07-31 15:54
Nuotr.: Fotodiena.lt/Ž.Gedvila/J.Elinskas
Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila/J.Elinskas

„Turėjau susitaikyti su tuo, jog esu atleidžiamas dėl kažkokio vaikėzo, kurio tėvas turi pinigų“, – tokia ir panašiomis citatomis antradienį Latvijos ir Lietuvos žiniasklaidas drebino buvęs Panevėžio „Lietkabelio“ strategas Artūrs Štalbergs.

Gruodžio mėnesį iš „Lietkabelio“ išspirtas latvis krepšinio specialistas vėliau dar sezono metu žadėjo vasarą mesti visas kortas ant stalo ir savo pažadą jis ištesėjo.

33-ejų metų specialistui rodydami kelią link durų, „Lietkabelio“ vadovai savo sprendimą argumentavo užsitęsusia pralaimėjimų serija, tačiau pats Štalbergs išdėstė, jo nuomone, tikrąsias atleidimo priežastis.

Jos pirmadienio vakarą sugulė į pagrindines kone visų Lietuvos sporto naujienų tinklalapių pozicijas. Tai skaudžiai palietė ir panevėžietį Luką Aukštikalnį.

22-ejų taikliarankis atakuojantis gynėjas su pertraukomis „Lietkabeliui“ atstovauja jau šešerius metus. Ilgą laiką niekam ne paslaptis buvo ir faktas, kad tuo pačiu metu vienu „Lietkabelio“ valdybos narių buvo jo tėtis Irmantas Aukštikalnis.

BasketNews.lt“ žiniomis, Lukas Aukštikalnis apkalbas apie neva tėvo išreikalaujamą žaidimo laiką girdėjo jau seniai.

Pirmadienio vakarą šios kalbos išaugo į dar aukštesnį lygį.

„Jau žinau, kodėl skambinate“, – iškart pakėlęs telefono ragelį mandagiai reagavo tinklalapio „BasketNews.lt“ kalbintas Lukas Aukštikalnis.

Nors duodamas interviu Latvijos žiniasklaidai Štalbergs nesimėtė konkrečiomis pavardėmis, nebuvo abejonių, kad latvis kalbėjo būtent apie Aukštikalnių šeimos narius.

Pats panevėžietis krepšininkas kalbėdamas apie šią situaciją stengėsi susilaikyti nuo atkirčio latviui, tačiau patikino apie Štalbergo ir savo tėvo pokalbius nieko nežinojęs.

Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

„Man tai nieko nesako, – pasakojo Aukštikalnis. – Visiškai. Po aštuonių mėnesių kažkas vėl pabudo ir išlindo. Man vienodai šviečia, aš darau savo darbą ir man tie straipsniai nerūpi. Neįdomu nei komentarai, nei kas ką galvoja. Po to, kai pasirodė straipsnis, kalbėjausi su tėčiu. Jis tiesiog patarė man neapsikrauti galvos tokiais dalykais ir tiek. Visi visada kalbėjo ir kalbės.“

Žvelgiant į skaičius, Štalbergs iš pareigų Panevėžyje buvo atleistas po gruodžio 9-ąją vykusių LKL rungtynių su Prienų–Birštono „Vytautu“, kas reiškia, kad Aukštikalnis vadovaujant latviui vietiniame fronte iš viso sužaidė 13 susitikimų.

Per šias rungtynes atakuojantis gynėjas vidutiniškai žaidė po 10,1 minutės, o pasak Štalbergo, pagrindinis „Lietkabelio“ valdybos nario Irmanto Aukštikalnio įsiūčio motyvas ir buvo blankus sūnaus vaidmuo komandoje.

„Po vienų rungtynių vidurnaktį sulaukiau skambučio, kuomet man buvo pasakyta tiesiai šviesiai: „Arba mano sūnus pradeda žaisti, arba mūsų keliai skiriasi.“ Jis taip pat minėjo, jog investavo per daug pinigų, jog jo sūnus sėdėtų ant suolo“, – naujausiame interviu teigė Štalbergs.

Sutapimas ar ne, tačiau po Štalbergo atleidimo, Aukštikalnio vaidmuo komandoje išaugo, o aikštėje praleidžiamas laikas pailgėjo iki vidutiniškai 18,2 minutės.

Tiesa, svarbu paminėti ir tai, kad „Lietkabelį“ sezono eigoje kamavo traumos, o reguliariojo sezono finiše bei atitinkamose LKL atkrintamųjų rungtynėse Ramūnas Butautas kai kuriems veteranams suteikė daugiau poilsio.

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Pats gynėjas į skaičių analizes nesivelia, tikindamas, jog jo darbas yra kilti nuo suolo tuomet, kai pasakys treneris. Maža to, jis pripažino apkalbomis nė kiek nesistebintis, kadangi jį su tėvo veikla aplinkiniai sieja jau ne pirmą kartą.

„Visada tų kalbų buvo ir bus. Nei aš pirmas, nei aš paskutinis toks atvejis. Jau užsigrūdinau. Manęs juk tai neliečia. Einu ir dirbu savo darbą. Kaip sakoma, šunys loja, o karavanas eina toliau. Žmonės kalba ir kalbės visada, bet aš tik mėgaujuosi krepšiniu, darau tai, kas man patinka. Lietuvoje taip jau yra, kad žmonės dažnai kalba už akių“, – teigė Aukštikalnis.

Kitą sezoną panevėžietis gynėjas nuo panašių apkalbų turėtų bent kiek atitolti, kadangi jis „Lietkabelio“ gretose nuo rudens neberungtyniaus – šešerius metus „Lietkabelio“ nariu buvęs Aukštikalnis dabar ieško naujos karjeros stotelės.

Pamatus naujam sezonui jis klojasi „Žalgirio“ rengiamoje profesionalų stovykloje, kur Kaune su kitais žinomais žaidėjais aktyviai dirba trenerių apsuptyje.

„Čia labai geros sąlygos, o viskam vadovauja puikus trenerių kolektyvas. Geros nuotaikos, su visais esu pažįstamas. Viskas čia labai puiku, esu patenkintas.

Kalbant apie „Lietkabelį“, nesutarėme dėl kontrakto pratęsimo ir tiek. Savo atžvilgiu, nenorėjau gaišti laiko, todėl nusprendžiau versti naują karjeros puslapį. Dabar tiesiog ieškau kitos komandos“, – sakė Aukštikalnis.

Rodyti komentarus

to numoojo
zaidi lkl? o anas zaidzia, kas laimejo?
2018-08-06
-1
Atsakyti
durnius ir tiek
reikejo tylet, jei tevas gintus tegu ginas, jis prie ko? krepsininkas uz babkes tevo pasitreniraves, gana neblogas lkl lygiu lost, ko jam kistis?
2018-08-06
+2
Atsakyti
Gal
tegu nusiima Panevėžys tuos aukštakulnius ir su basutėmis aikšto- a tai atrodo kaip kokia pupytė...
2018-08-01
+2
Atsakyti
Nepasiseke tomams
Nebeverkite del tu stadiono ratu, geriau teslias bukite, visiems sales atviros, jus cia rasote apie sparnelius, tai kad cia jums matosi tu sparneliu labiau reikia. Sakote yra kasioru pas ceburekus, tai kad staseliai simoniai, tai jeigu jie tempia lkl tai Kadziulis ar kiti klubai turetu juos graibstyti, Teko sportuoti su lukiu stovyklose gerai ir daug bicas dirba

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-08-01
-5
Atsakyti
thomas2
" Po to, kai pasirodė straipsnis, kalbėjausi su tėčiu " jau toks mamyčiukas.. vaje, vaje.. parašė straipsnį ir iškart po teveliu sparniuku.. liurbis
2018-08-01
+3
Atsakyti
SWAT093O kodel tyli apie tai kaip savo tautieti Peineri jam treniruojant laike po 30-35min per rungtynes, nors tikrai nebuvo toks jau lyderis.


Jo, paėmė Eurolygos komanda Darussafaka, o Lietkabelį tempti buvo per prastas? Matei bent vienerias jo rungtynes?
2018-08-01
+1
Atsakyti
Cercas
Geras požiūris, nekreipti dėmėsio kas ką kalbą, eini ir dirbi. Milakniui po 2 metų bus pencija reiks keitimo. Šuolis geras, dirbi ant greičio, metimas geras, bet tobulink kiek gali, turi 2 metus, bus viskas ok! Dirbam, nesiparinam. Tik nesuprantu Kabelio, geras žaidėjas o Jūs š. Malat. Ilgalaikę sutartį ir viskas. Gal visi pamiršot kiek sezonu Milaknis gribavo-iki 27,o dabar žvėris. LUKAS TURI DAUGIAU POTENCIALO, VIEN DĖL GREIČIO!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-08-01
-5
Atsakyti
thomas
kam jau kam, bet aukštikalniui patilėti - tėvo vaikelis per pažintis žaidžia krepšinį
2018-07-31
+2
Atsakyti
numoojo
lankiau su juo viena sporto mokykla...tai juokas net eme...per rungtynes tevas aprekkdavo treneri,o tas mums atejas sako,jei jei jis neismes bent 20 metimu per rungtynes visi begiosite stadione visa treniruote....tai ismesdvao apie 25-30 metimu per maca
2018-07-31
Atsakyti
2
"O kodel tyli apie tai kaip savo tautieti Peineri jam treniruojant laike po 30-35min per rungtynes, nors tikrai nebuvo toks jau lyderis."

Peineris buvo devintas LKL reg sezone pagal efektyvuma per 40 minuciu, antras po Darjuso Lietkabelyje
2018-07-31
+2
Atsakyti
Normaliai jis zaidzia
Lkl visutiniokas kuris tikrai gali stipriai padeti bet kuriai lkl komandai nuo 3 iki paskutines komandos

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-07-31
+1
Atsakyti
Fanas
Na sunku pasakyti kas čia kaltas juk į galvą ne įlysi. Faktas , kad kas moka tas ir muzika užsakinėja. Iš vienos pusės atrodo Irmanto ambicijos dėl Luko , bet negali sakyti jog blogai žaidžia. O kitas dalykas tie pralaimėjimai iš eilės gal Štalbergas ieškojo pateisinti pralaimėjimus dėl to spaudimo..
2018-07-31
+1
Atsakyti
P.S. Kaip treneris jis nieko gero nebuvo.
2018-07-31
+1
Atsakyti
O kodel tyli apie tai kaip savo tautieti Peineri jam treniruojant laike po 30-35min per rungtynes, nors tikrai nebuvo toks jau lyderis.
2018-07-31
+1
Atsakyti
To pnvz
„Mldc Lukas , KmT timtelejei komanda ir padejai iskovoti bronza! Idomu kiek dar be luko tevo panevezys uzaugino jaunimo galincio pakeisti Luka? Dabar Luko vieta laisva laukiam panevezio jaunuolio kuris bent lkl lygi temptu” Na paimk bet koki noro turinti ir bent biski talentinga jaunuoli, tai ant 6 sezono lkl, tikrai manau geresni rezultata parodytu. Ta lygi Luko tempia kiti panevezieciai, Griskenas, Keburys, Bagdonavicius, Simonis, Staselis. Visi atrodytu ne prasčiau.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-07-31
+1
Atsakyti
Anonimas
O ko tikejotes, "meluoja tetis"?
2018-07-31
-1
Atsakyti
Andre
Panevezio brangiausias vaiku darzelis. Bet butina pamineti, kad tokie dalykai dedasi ne tik Panevezyje. Gaila, kad vis neatsiranda zmogaus is tos virtuves, kuris daugiau apie tai papasakotu. Cia yra toks achilo kulnas, beveik visose Lt komandinese sporto sakose, bet ypac futbole ir krepsinyje. Tarybinio mentaliteto palikimas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-07-31
+1
Atsakyti
ekspertas
dar ir savo intelekta parodo :DDD nelabai, matyt, zino kas yra kontraktai ir kaip ir versle yra tam tikri punktai, kur tu kazkuri laika negali kalbeti apie buvusia darboviete, nes tau gali buti pareikstos pretenzijos ir turesi susimoketi. bet vaikezas zino tik tai, ka tevelis pasako :DDDDD
2018-07-31
-1
Atsakyti
Modestas
Oj...ne viska lemia pinigai, tevas jam ugio suolio taiklios rankos nenupirko. Jei jis turi kazka tarp koju nekreips demesio ir dirbs toliau ir tada visiem parodys, kad treniruotis turejo jis ne tevas! Oj kaip linkiu, kad jis ka pasiektu! turi pagrindo dabar sunkiai dirbt!
2018-07-31
Atsakyti
ed
Lietuviškasis Ball :)
2018-07-31
-3
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 27

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.