Latvių antplūdis į Ispaniją: kodėl aplenkiamos aukščiausio lygio sąlygos Lietuvoje?

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2018-08-31 09:05
Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com
  • Latvijos talentai tobulėjimą gimtinėje pastaruoju metu dažniausiai keičia į karjeros galimybes Ispanijoje

  • Prie jaunųjų krepšininkų antplūdžio prisideda ir stiprius ryšius Ispanijoje turintis Kristapo Porzingio brolis Janis

  • Lietuvos klubai nesiryžta konkuruoti su Ispanijos grandais dėl iššovusių krepšininkų, o siūlomi variantai neįtikina savo talentu

  • Žaidėjus pagrindinei komandai iš Baltijos regiono krepšininkų yra bandęs projektuoti tik Kauno „Žalgiris“

  • Lietuvos talentų patirtis Ispanijoje – dvejopa: vieni pabandė ir grįžo, kiti vis dar mėgina kabintis

Kuo greičiau aukščiausią lygį pasiekti svajojantys jaunieji Latvijos krepšininkai suformavo plačiai šalyje paplitusią tendenciją. Blykstelėję jaunimo turnyruose, jie palieka gimtąją šalį ir traukia į daugeliui išsvajotąja tapusią Ispaniją.

Ne pačius geriausius laikus išgyvenantys tituluočiausi Latvijos klubai, „Ventspils“ ir Rygos VEF, iš Europos taurės turnyro žemėlapio išnyko dar 2015-ais metais. Latvijos sostinės klubas nuo tada apsiribojo tik dalyvavimu atvirame Rusijos čempionate, VTB Vieningoje lygoje, tuo metu „Ventspils“ rengiasi trečius metus paeiliui startuoti FIBA Čempionų lygoje.

Kadaise abiem ekipoms buvo sužibusi viltis praverti Eurolygos duris, bet tiek „Ventspils“, tiek tuomet Ramūno Butauto treniruojama VEF krito pirmajame Eurolygos atrankos etape ir, žvelgiant į Latvijos komandų galimybes, tos durys dar ilgai liks neatvertos.

Dėl to galimybėmis Latvijoje netikintis jaunimas daugiausiai renkasi tobulėjimą sporto bazėse Barselonoje, Vitorijoje ar Madride, kur aiškiai veikianti piramidė žada šviesią ateitį. 

Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

Kodėl aplenkiama tai, kas yra visiškai šalia – per tris šimtus kilometrų nuo sostinės Rygos?

Kauno „Žalgiris“ – vienintelė komanda Pabaltyje, besivaržanti Europos elite nuo pat jo susiformavimo XX-ame amžiuje. Modernioji „Žalgirio“ arena yra liaupsinama, o esamos sąlygos Nemuno saloje lyginamos su turimomis NBA. Vilniaus „Rytas“ – vienintelis stabilus Baltijos šalių atstovas Europos taurėje, šiame turnyre kovojantis beveik nuo jo įkūrimo.

Abi komandos turi aiškiai veikiančią sistemą, Lietuvos krepšinyje nusidriekiančią nuo Regionų krepšinio lygos (RKL) iki Lietuvos krepšinio lygos (LKL). Joje suspindėję talentai taip pat sulaukia šanso išmėginti save aukščiausiu lygiu Europoje.

Visgi tai, visų pirma, nežavi jaunųjų latvių karjeras koordinuojančių pirmųjų asmenų.

„Ispanija garsėja kaip šalis su nuostabiomis sąlygomis jaunimui tobulėti, todėl nė kiek nestebina jų pasirinkimas, – situaciją komentavo Latvijos krepšinio žurnalistas Andrejs Šilins. – Taip pat daug prie to prisideda agentai, tokie kaip Kristapo Porzingio brolis Janis, turintis stiprius ryšius su Ispanijos komandomis.“

„Agentų darbas yra pasiūlyti tuos žaidėjus, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pabrėžė „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas. – Dėl tų projektų dabar turime daną, estą, ukrainietį. Vien NKL gali tik trys legionieriai žaisti. Renkamės tai, ką gauname geriausius, kviečiame į stovyklas, bet latviukų kol kas nebuvo, kad kas nors pasiūlytų. 

Jeigu kas nors iššauna, bandome, bet nesiveliame į konkurencijas su Barselonos, Vitorijos ar Malagos klubais. Reikia, kad žmogus pats norėtų, o ne kažkaip jį pradėti vilioti.“

Ispaniją pasirinkusių Latvijos krepšininkų pavyzdžiai
Krepšininkas Gimimo metai Komanda
Anžejs Pasečniks 1995-12-20 2015 m. Las Palmo „Gran Canaria“ 
Arturs Kurucs 2000-01-19 2015 m. Vitorijos „Baskonia“
(8 metų kontraktas)
Arturs Zagars  2000-06-21 2016 m. Badalonos „Joventut“
Davis Geks 1995-03-07 2017 m. Madrido „Estudiantes“
Kristaps Porzingis 1995-08-02 2011-2015 m. Sevilijos „Real Betis“
2015 m. 4-as NBA šaukimas
Kriss Helmanis 2002-04-07 2018 m. Badalonos „Joventut“
Ojars Berzins 2001-01-26 2018 m. Mursijos UCAM
Rinalds Malmanis 1996-04-12 2011 m. Vitorijos „Baskonia“
Roberts Berzins 2001-01-10 2018 m. Badalonos „Joventut“
Rodions Kurucs 1998-02-05 2015-2018 m. „Barcelona“
2018 m. 40-as NBA šaukimas (750 tūkst. JAV dolerių išpirka „Barcai“)
Rolands Šmits 1995-06-25 2012-2017 m. Fuenlabrados „Montakit“
2017 m. „Barcelona“
Valters Veveris 2000-04-21 2018 m. Andoros „MoraBanc“
Verners Kohs 1997-05-21 2017 m. Santjago de Kompostelos „Rio Natura Monbus Obradoiro“

Įdomu tai, jog perspektyvius latvius sužavi galimybės ir pas Ispanijos vidutiniokus. Pavyzdžiui, pernai 21-erių Verners Kohs sukirto rankomis su Santjago de Kompostelos „Monbus Obradoiro“ klubu dėl iki 2022 metų galiosiančio kontrakto, o Davis Geks, būdamas 22-ejų, įsipareigojo Madrido „Estudiantes“.

16-metis Krissas Helmanis ir 17-metis Roberts Berzins šią vasarą savo ateitį patikėjo Badalonos „Joventut“ komandai. Šviežiausias persikėlimas – 18-mečio Ojaro Berzinio iš Valmieros „Valmiera/ORDO“ klubo į Mursijos UCAM.

„Vėlgi, tai – agentų darbas. Jie papasakoja, parodo, nuvažiuoja, gauna išskirtinio dėmesio ir viskas – vaikas susidomi“, – taikomos praktikos žingsnius dėstė Motiejūnas.

Visų antra, Lietuvos ekipoms siūlomi talentai iš Latvijos neįtikina savo potencialu, jog būtų galima mėginti rizikuoti, o ir šalies klubų galimybės tam yra ribotos. 

„Mes turėjome pasiūlymų, bet, aišku, mes žiūrime, kas tinka, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė „Ryto“ sporto direktorius Linas Kleiza. – Mes nesame nusistatę, kad tai latvis ar estas. Svarbu yra žaidėjo potencialas. Jeigu jis mums tinkamas talentų lygyje, tada taip. 

Mes turime pakankamai daug savo gerų (krepšininkų), kuriuos bandome išlaikyti. Ne vienas iš mūsų yra išvažiavęs į tą pačią Ispaniją, o jos principai – labai paprasti: jie turi galimybes, vežasi visus iš eilės ir žiūri, kas iš jų gausis. Matome, jog ne vienas ir ne du lietuviai grįžo, nes jie gal tikėjosi kažko daugiau, gal buvo kažkas prižadėta, bet paprasčiausiai ten yra per didelė konkurencija, kad užsiimtų su kiekvienu žaidėju. Ten nėra taip, kaip mes ugdome lietuvius ir užsiimame su jais.“

Esto Siimo-Sanderio Venės ir Kauno „Žalgirio“ bendradarbiavimas truko 10 metų
Esto Siimo-Sanderio Venės ir Kauno „Žalgirio“ bendradarbiavimas truko 10 metų
Nuotr. Fotodiena.lt/P.Peleckis

Bandė tik „Žalgiris“

Mėgindamas mesti tinklą ant Baltijos regiono, projektuoti krepšininkus pagrindinei komandai Lietuvoje ėmėsi vienintelis „Žalgiris“. 

Kauniečiai 2006-ais užmezgė dešimtmetį trukusį bendradarbiavimą su estu Siimu-Sanderiu Vene, o 2010-ais į žaliai-baltų sistemą įsiliejo latvis Kaspars Vecvagars.

Abu krepšininkai karjeros pamatus statė savo vertę įrodinėdami kiekvienoje „Žalgirio“ piramidės pakopoje, buvo skolinami kitiems Lietuvos ir užsienio klubams, išmėgino save Eurolygoje, bet iki šio turnyro lygio taip ir nepriaugo.

Perspektyviojo Vecvagaro progresą sustabdė dvi sunkios kryžminių kelio raiščių traumos, tuo metu brandą pasiekęs Vene liko antraeiliu žaidėju. Latvis pastaraisiais metais rungtyniavo gimtinėje, o estas – Italijoje.

Rugpjūčio pradžioje „Žalgiris“ pradėjo naują projektą su dviem talentingais jaunuoliais: pasirašė ilgalaikius kontraktus su 16-mečiu Louisu Stomarku iš Danijos ir 17-mečiu Kerru Kriisa iš Estijos. Lietuvoje nuo 2014–ųjų „Žalgirio“ globoje atsidūrė 17-metis 211 cm ūgio ukrainietis Volodymyras Markovetskis.

Tadas Sedekerskis iki 2022-ųjų priklausys Vitorijos „Baskonia“
Tadas Sedekerskis iki 2022-ųjų priklausys Vitorijos „Baskonia“
Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila

Lietuvių patirtys Ispanijoje

Ši Europos gigantė daugybę metų stebi mūsiškius talentus, kurių didžioji dauguma taip pat nesugebėjo atsispirti rodomam dėmesiui. Bene šviesiausia ateitis Ispanijoje kol kas šviečia 20-mečiui Tadui Sedekerskiui. Būdamas penkiolikos, jis iš pradžių su Vitorijos „Baskonia“ pasirašė šešerių metų kontraktą, o pernai rudenį jis buvo pratęstas iki 2022-ųjų.

20-metis praėjusį sezoną nuomos pagrindais buvo patikėtas Burgoso „CB Miraflores“ ekipai, tačiau ši nesilaikė susitarimo ir iš Neringos kilusiam talentui nesuteikė žadėto žaidimo laiko. Galiausiai Sedekerskis gruodį debiutavo LKL su Kėdainių „Nevėžio“ marškinėliais, tačiau sezono neužbaigė dėl nugaros skausmų ir išvyko gydytis į Vitoriją. Kitą sezoną jis su „Baskonia“ vėl varžysis Eurolygoje.

18-metis Tomas Balčiūnas 2015-ais vedė derybas su Madrido „Real“, bet pasuko į „Barceloną“. Katalonijoje kupiškietis praleido tik sezoną, po kurio „nebuvo patenkintas savo progresu, todėl norėjo pokyčių“ ir persikėlė į Sevilijos „Real Betis“ sistemą.

Joje 18-metis taip pat pernelyg neužsibuvo – du sezonus žaidė dublerių gretose, o dabar yra sugrįžęs į Lietuvą. Praėjusią savaitę jis plušėjo Molėtų „Ežerūno“ treniruočių stovykloje.

Praėjusią vasarą į Ispanijos sostinę pasuko NKL žybtelėjęs Dovydas Giedraitis. Neseniai 18-ąjį gimtadienį minėjęs jaunasis krepšininkas pasirinko Madrido „Estudiantes“ klubą, nors turėjo pasiūlymą ir iš „Žalgirio“. 

Arnas Velička „Barcelonai“ priklausė pusantrų metų
Arnas Velička „Barcelonai“ priklausė pusantrų metų
Nuotr. D.Lukšta

Tuo metu Kauno klubas visai neseniai į savo sistemą susigrąžino Arną Veličką, kurio karjera „Barcelonos“ organizacijoje truko pusantrų metų. Žalgiriečiai kalbino kaunietį likti dar 2016-ais, tačiau tada įžaidėjas pasirinko „Barcą“. Dabar Velička su Lietuvos čempionais sudarė naują ilgalaikį kontraktą, pagal kurį pirmaisiais metais jis bus skolinamas Tartu „Ulikool“ ekipai iš Estijos.

Į savo sistemą du lietuvius buvo įtraukęs Kanarų salose įsikūręs Las Palmo „Gran Canaria“ klubas. Iš pradžių šiai ekipai asmeninę ateitį buvo patikėjęs Rokas Gadiliauskas, kuris jaunimo komandoje rungtyniavo trejus metus, bet pernai abi pusės išsiskyrė ir tautietis patraukė į Rusiją, Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą.

Kito tautiečio, Džiugo Slavinsko, karjera Las Palme 2017-2018 m. sezone truko iki Naujųjų metų. Ketvirtoje Ispanijos lygoje debiutavęs 19-metis sausį sugrįžo į Klaipėdą bei su „Neptūnu“ pasirašė dvejų metų sutartį. Su dublerine „Neptūno-Akvaservis“ ekipa jis triumfavo NKL čempionate, o vėliau prisijungė prie pagrindinės komandos ir debiutavo LKL.

„Kiekvienam jaunam 16-17 metų žmogui išvažiavimas yra iššūkis, – tinklalapiui „BasketNews.lt” kalbėjo krepšinio agentas Povilas Butkevičius. – Manau, kad tas gyvenimas vienam, savo paties buities vedimas yra svarbi detalė, o paskui viskas susideda į galutinį rezultatą. Jeigu tau dar sudėtinga būti vienam esant 16-os metu, natūralu, kad tai atsiliepia ir krepšiniui. Tada negali maksimaliai susikoncentruoti krepšiniui ir parodyti maksimaliai gerą rezultatą. Turime pavyzdžių, kai kuriems tiems vaikams tas labiausiai pakišo koją: namų ilgesys, nauja aplinka, nauja kultūra.

Pats, aišku, išvažiavau ne į Ispaniją, bet 19-os persikėliau į Estiją. Bet nebuvo lengva. Dar esi vaikas ir viskas yra ant tavo pečių. Čia yra pagrindinis dalykas, o net ne krepšinis. Jie geriau ar blogiau žaidžia ne vien dėl geresnių ar blogesnių treniruočių ar trenerio, bet grynai dėl gyvenimo vienam dalykų. Po to tas viskas išvirsta į sunkesnę adaptaciją, į blogesnius rezultatus arba ne tokius gerus, kaip visi tikisi.

Čia viskas labai priklauso individualiai: vienas gali išvažiuoti į mainų mokyklos programą ir nėra jokių problemų, tuo pačiu kai kuriems žmonės yra sudėtingiau. Jie galvoja: „Nuvažiuosiu, vienas sportuosiu, bus gerai.” Bet reikia nepamiršti, kad yra tik 16-17 metų. Nuvažiuoji, nesupranti kalbos, konkurencija didesnė nei čia, tą reikia pripažinti. Ten yra suvažiavę ne tik iš tavo regiono, bet suvažiavę iš visos Europos.

Iš kitos pusės, ar mes žinome, kas būtų, jei į Ispaniją išvykęs žaidėjas būtų likęs Lietuvoje. Čia būtų tik spėlionės: „jis būtų geresnis žaidėjas, būtų rinktinės žaidėjas”. Gal su vienais ar kitais iššūkiais jis būtų susidūręs Lietuvoje. Tikrai manau, kad būnant 16-17 metų išvažiavimas į kitą šalį yra didelis iššūkis. Prieš jį priimant reikėtų labai labai daug viską pergalvoti ir nedaryti sprendimų ekspromtu.”

Rodyti komentarus

fd
kiek maciau tai man tas timma tik geras, o tas bertanis isviso kazkoks grybas ismest tik kamuoli gali man uz ji milaknis zymiai geresnis, dar tas peineris kazkoks medis irgi vos pabega, strielnikis turi galva bet nera jis toks jau super neblogas zaidejas, o timma geras tik pries mazesnius zaidejus tokius kaip ulanovas neblogai zaistu, bet va pastatyk kuzminska ir po timmos.
2018-08-31
-1
Atsakyti
dilmah
to na

kas cia tie latviu 1 vs 1 zaidejai ? jei timma, strelnieks, bertaniai tai gryni snaiperiai, kaip ir pvz orelik, milaknis, vasiliauskas, girdziunas ir daugybe kitu, tiesiog su kunais sitiem ne taip pasiseke kaip tiem latviam. Yra kiti kurie turi puikius duomenis, atletiskumo, bet niekaip nesugeba metimo istobulint.
2018-08-31
Atsakyti
dilmah to kirbisatsiveskim 10 mln vaiku is afrikos, ir mes ten daugiau turesim


tokia siuolaikine prancuzija.tiesiog i lietuva nelabai kas nori vaziuot,nebent pinigu daug pasiulyt
2018-08-31
-1
Atsakyti
dilmah to kirbis
atsiveskim 10 mln vaiku is afrikos, ir mes ten daugiau turesim
2018-08-31
-2
Atsakyti
dilmah
lyginam nieko nesugebanti ulanova su latviu eurolygos megastarais

ulanovas 7.5 tsk, 10.9 naudingumo

strelnieks 7.5tsk, 7.1 naudingumo

timma 7.7 tsk, 7.1 naudingumo

+ ulanovas uz abu ginasi daug geriau
2018-08-31
+2
Atsakyti
Na
Todel kad kaip ir rasiau reik ne tik ugio, bet ir fiziniu savybiu( fizines jegos, atletiskumo ) na savaime aisku jog tik to neuztenka, reik turet ir si bei ta smegeninej, talenta - bet to reik maziau nei kad 1-3 pozicijos zaidejams
2018-08-31
-3
Atsakyti
8en0z1u5Pameginau sudaryti gimusiu 1992 ir veliau latviu top-5Porzingis (Knicks) Bertans (Spurs) Timma (Baskonia) Kurucs? (Nets).. kas daugiau?O stai lietuviai: Valanciunas Sabonis(jei jau itraukiam Porzingi) Gudaitis Ulanovas Lekavicius


latviai turi 2,ir lietuviai 2.jokie gudaiciai nesiskaito kol nepazaide nba.bet skirtumas su latviais kad mes save vadinam krepsinio superpower(kas buvo tiesa pries 10-30 metu) bet dabar pas braliukus uzauga tiek pat,tik nieko praktiskai nedarant(tai kiek verta musu sistema jei per tiek laiko isstena tik kelis zaidejus).ispanai,prancuzai su serbais turi aibe nba zaideju,o mums uztenka vienos rankos pirstu juos suskaiciuot.kad latviai mus vejasi cia musu nuopolis o ne ju kazkoks labai didelis pasiekimas nes nuo elitiniu komandu mes atsiliekam vis daugiau ir daugiau.
2018-08-31
+1
Atsakyti
2 Na

bet kazkodel centrai lieka tik perspektyviais nei reciau nei kitu poziciju zaidejai
2018-08-31
Atsakyti
Taip pagalvojau ne i tema kad Knicks palyginus su NBA tas pats kas Nevezis palyginus su LKL
2018-08-31
-1
Atsakyti
Na
8en0z1u5, tavo palyginimas nera teisingas( bent jau mano nuomone ), as centru( Valanciunas, Gudaitis, is dalies Sabas ) nelabai lyginciau( nebent turi gera bei stabilu metima is vidutinio ar troico ), nes juos "paruost" yra lengviausia, tiksliau beveik ir ruost nereik - nes realiai jiems tereikia ugio ir tam tikru fiziniu savybiu. As labiau lyginciau zaidejus, kurie turi metima, driblinga, gebejima apsizaist oponenta 1 vs 1. Tai vat visi tavo isvardinti latviukai( prie ju dar prirasyciau 1995m Barsos Rolands Smits )tai gali daryt. O musiskiai...
2018-08-31
-1
Atsakyti
Saras ir pries tai vadovavo bet kazkodel lazda neissove. O kad sveikas wetermanas lazdoje zaide geriau negu traumuotas westermanas CSKA tai ne argumentas
2018-08-31
-1
Atsakyti
Lll
Jus rimtai stumiat ant ulanovo? Sakot koks jis talentas, tame ir esme kad jis neturi isskirtinio talento, jis viska uzsitarnavo juodu darbu, sakot po 7 tsk meto eurolygoje, tai paziuri i ji ir niekas nevaro i lietuva.. Bet jo 7 taskais domisi eurolygos ekipos, zalgirije jis apie 600k uzdirba, tiek neuzdirbs nei vienas is jusu net 20 jusu seimos kartos tiek neuzdirbs pagalvokit. Sakot ka uzaugino zalgiris? O ka zalgirio pareiga yra tik ugdyti zaidejus? Tam yra krepsinio mokyklos, jie ten turi tobulėti individualiai, o ne budami 13 metos gali zaisti tik su deriniais.. Paziurekite i JAV ten isvis iki 18 zaidzia mokykloje, net ner kalbos apie profesionalu krepsini, o jus cia norite kad 18 metu rodytu rezultatus eurolygoje. O ka užaugino rytas apart Valanciuno? Nieko. Pagrindine Lietuvos talentu ugdymo problema yra tame kad nera jokios sistemos pagal kuria kiekvienas turetu galimybe kas met kilti i aukstesni lygi..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-08-31
-1
Atsakyti
Na
Jau prasideda kliedesiai apie eurolygos top 3 komandą ir kertinius zaidejus - zinai posaki jog ir lazda karta issauna, ta va kai Zalgiris dar bent pora sezonu papuls i top 8, tada jau galesi cia seiletis apie "top 3" komanda. Pirma karta per 20 metu rimciau issoko Zalgiris ir jau topine komanda. Cia superinis Jaskos darbas padare toki issisokima. Paziurek kas ivyksta kai Zalgirio zaidejai is Jaskos nueina i kita komanda - o gi pasimato visiska "vidutinybe" - pvz Vestermanas, Lukas, Motumas
2018-08-31
Atsakyti
Pameginau sudaryti gimusiu 1992 ir veliau latviu top-5

Porzingis (Knicks) Bertans (Spurs) Timma (Baskonia) Kurucs? (Nets).. kas daugiau?

O stai lietuviai: Valanciunas Sabonis(jei jau itraukiam Porzingi) Gudaitis Ulanovas Lekavicius
2018-08-31
+1
Atsakyti
Anonimas
taip,porzingi isugde ispanai.baisu net pagalvot ka su juo padarytu lietuvoj :D 20ies isvaziuot i nba jau tikrai didelis pasiekimas,jaunesnis tik ilgauskas isvaziavo turbut.po jono is lkl ten tik kuzminskas pateko,bet budamas jau pakankamai atzaides sezonu el.viskas.visi kiti talentai "kabutese".jv su saboniu atrodo ziauriai galingai priekyje,bet kadangi neturim nei vieno padoraus izaidejo,tai ir zaidziam ta leta,pozicini zaidima.kitu variantu tiesiog nera nes pasipila klaidos
2018-08-31
-1
Atsakyti
dilmah
mineti vene ir vecvagars tai traumu suesti, kai sunkios traumos viena po kitos tai nera ko ir noret is ju
2018-08-31
-1
Atsakyti
dilmah
ulanovas tai eurolygos top3 komandos vienas kertiniu zaideju, o kada koks latvis butu dalyvaves eurolygos f4 reiktu gerai pagalvot. Ispanai tegu savo vietinius augina turedami 46 milijonus zmoniu, bet kai dabar susirenka is viso pasaulio talentingiausius i 20 komandu tai ner ko girtis, va velicka pasiautejo u16, nuejo i barca ir buvo praspirtas po keliu metu, netapo nei porzingiu, nei doncicium.
2018-08-31
-1
Atsakyti
"tik valanciunas patapo rimtu zaideju(nors isvaziavo is lietuvos taip pat anksti)"

isvaziavo 20ies. Porzingis isvaziavo 15, vadinasi Latvijos nuopelnas cia ne didesnis negu Lietuvos Domantui.
2018-08-31
Atsakyti
Ziuriu Ulanovo rezultatyvumas nuo 7 tasku nusmuko iki 5 o po to ir iki 3 Ekspertai:D
2018-08-31
Atsakyti
alio
jei zmones alaiko visokius grybus kaip Ulanovas kuriam 27 metai imeta per maca 3 taskus...cia jum talentas???LMAO...ir dar klausiat kodel Latviai cia nevaro??ka Lietuviai jiem gali parodyt?? jus galvojat sakys Lietuviai cia mes ugdom talentus didelius,ir poto parodo i Ulanova...kokia galvojat Latviu reakcija butu???jie butu mazdaug WTF ir klaustu kiek isgeriai ar ka vartojai
2018-08-31
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 46

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.