Įsimintiną mačą sužaidęs Woltersas: „Jei nori nugalėti tokią komandą, turi žaisti labai gerai“

Vilius Stalgaitis
„BaskeNews.lt“
2018-10-19 23:30

Kauno „Žalgiris“ žaibiškai pradėjo kovą su Eurolygos vicečempione Stambulo „Fenerbahče“, tačiau net ir kone idealaus pusantro kėlinio kauniečiams nepakako.

Foto galerija

38:22. Toks šeimininkams palankus rezultatas degė „Žalgirio“ arenos švieslentėje antrajame kėlinyje. Bet jo nepakako.

Antroje rungtynių dalyje tituluotieji varžovai iš Turkijos kauniečiams pradėjo svilinti padus ir galiausiai perlaužė mačą. Tiesa, tiek pakilime, tiek ir nuosmukio metu „Žalgirį“ į priekį tempė amerikiečio Nate’o Wolterso indėlis.

Per 25 minutes atakų organizatorius pelnė 23 taškus (5/6 dvit., 4/7 trit, 1/1 baud. met.) ir sužaidė rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes.

Visgi apie save Woltersas daug kalbėti buvo nelinkęs. Įžaidėjas daugiau kalbėjo apie komandinį skausmą, patyrus antrą Eurolygos sezono nesėkmę.

„Tai – sunkus pralaimėjimas. Pradėjome rungtynes su gera energija, ypač pirmame kėlinyje, kai turėjome didelį pranašumą. Bet geros komandos sugeba grįžti, kaip ir padarė „Fenerbahče“. Jie pakeitė gynybą, o kai tai atliko, mums buvo sunku pelnyti taškus“, – dėstė Woltersas.

Būtent nuo minėtos persvaros (38:22) kauniečiai vėliau 8 minučių atkarpą pralaimėjo 9:21, o iš didelio pranašumo liko viso labo 4 taškai.

Galiausiai trečiajame kėlinyje Luigi Datome tritaškis išvedė turkus į priekį (63:61). Po mačo rūbinėje Woltersas pamėgino paaiškinti, kas nutiko praradus iniciatyvą.

„Jie pradėjo keistis ginamaisiais, turi tokį vaikiną kaip Vesely, prieš kurį žaisti yra labai sunku. Tai – gera komanda, gerai žaidžianti gynyboje, o prieš tą gynybą mes ir strigome. Jei nori įveikti tokią komandą, turi žaisti labai gerai“, – dėstė amerikietis.

Šarūno Jasikevičiaus kariauną ypač skriaudė Kostas Sloukas. Graikas atakų organizatorius ir tiesioginis Wolterso oponentas pelnė 20 taškų (3/5 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud. met.) ir suskirstė 5 rezultatyvius perdavimus. Po „Fenerbahče“ gynėjo dūrių „Žalgiriui“ itin skaudėjo.

„Jis yra geras žaidėjas, – kalbėjo Woltersas. – Padarė gerą darbą, bet turėjome geriau jį ginti, jis tempė komandą. Žinojome, kad turėjome jį išjungti, bet jis pataikė ir sunkių metimų. Tokius žaidėjus sulaikyti 40 minučių yra labai sunku.“