Tobulai pataikęs Jasaitis nukalė pirmąją „Lietkabelio“ pergalę Europoje

2018-10-24 18:30

Simas Jasaitis pataikė visus 7 mestus metimus, įskaitant 5 tritaškius, ir jo vedamas Panevėžio „Lietkabelis“ (1-2) įsirašė pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygoje. Aukštaitijos sostinės krepšininkai trečiadienį namie 97:86 (24:29, 17:17, 31:19, 25:21) nugalėjo Nymburko ČEZ (0-3).

Kaip iš natų žaidęs Jasaitis pelnė 21 tašką ir surinko 25 naudingumo balus, o du jo tolimi metimai mačo pabaigoje palaidojo bet kokias varžovų viltis kovoti dėl pergalės.

„Lietkabelis“ rungtynes savo naudai ėmė laužti tada, kai atsidūrė didžiausioje duobėje. Įpusėjus antrajam kėliniui čekai pirmavo 43:31, tačiau panevėžiečiai dar iki ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą iki 41:46, o savo spurtą tęsė ir antroje rungtynių pusėje.

Foto galerija

Saulius Kulvietis ir Jasaitis trečio ketvirčio pradžioje surinko po 5 taškus ir šeimininkai pabėgo 58:51, taip 10 minučių atkarpą prieš ir po ilgosios pertraukos laimėdami 27:8.

„Lietkabelis“ iš viso realizavo daugiau nei pusę tolimų metimų (12/23), o apskritai krepšį atakavo net 62 proc. taiklumu (38/61).

ČEZ ketvirtojo kėlinio pradžioje priartėjo iki metimo (74:71), tačiau tada Paulius Valinskas pataikė dvitaškį, Mike'as Morrisonas įspūdingai dėjimu pakartojo netaiklų Jamaro Wilsono metimą, o Jasaitis smeigė tritaškį ir „Lietkabelis“ vėl lengviau atsikvėpė – 81:71.

Kai ČEZ dar kartą pakilo į kovą ir priartėjo iki 81:89, Jasaitis smeigė du iš eilės tolimus metimus iš eilės, taip sudėdamas visus taškus ant i.

Panevėžio klubas sužaidė rezultatyviausią sezono mačą, įskaitant ir LKL varžybas.

„Lietkabelis“ šiame mače atliko net 26 rezultatyvius perdavimus, kai varžovai – vos 12.

„Lietkabelis“: Simas Jasaitis 21, Mike’as Morrisonas 18, Jamaras Wilsonas (8 rez. perd.) ir Saulius Kulvietis (5 rez. perd.) po 14, Paulius Valinskas 13 (5 rez. perd.).

ČEZ: Eugene’as Lawrence’as 21, Vojtechas Hrubanas 15, Bracey Wrightas 13, Jaromiras Bohačikas 10.

„Lietkabeliui“ tai buvo pirmoji pergalė FIBA Čempionų lygos C grupėje. ČEZ išliko vienintelė nelaimėjusi šioje grupėje.