„Žalgiris“ nutraukė Atėnų prakeiksmą: laimėta įspūdinga drama su pratęsimu

2018-10-26 20:00
  • „Žalgiris“ per pratęsimą 87:83 nukovė „Panathinaikos“

• Tai buvo pirmoji kauniečių pergalė prieš „Pao“ Atėnuose – iki tol žalgiriečiai pralaimėjo 10 rungtynių iš eilės

• Lietuvos čempionai antrajame kėlinyje pirmavo 17 taškų persvara, bet jos neišlaikė, o pratęsimą išplėšė Brandonas Daviesas

• Žaliai-baltų gretose debiutavęs Derrickas Waltonas per 14 minučių pelnė 5 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir kartu su Aaronu White'u sukūrė įspūdingą epizodą

Kauno „Žalgirio“ (2-2) ir Atėnų „Panathinaikos“ (2-2) dvikovai OAKA arenoje antrus metus iš eilės prireikė pratęsimo, bet šį kartą jame triumfavo Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai.

Penktadienį ketvirtosiose Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse kauniečiai 87:83 (20:13, 24:20, 14:18, 25:18, 11:7) pranoko Graikijos klubą ir nutraukė ilgiausią prakeiksmą klubo istorijoje.

„Žalgiris“ niekada moderniosios Eurolygos istorijoje nebuvo išvykoje įveikęs „Panathinaikos“ komandos, jai pralaimėdamas visas 10 dvikovų. Bendras šių komandų tarpusavio kovų rezultatas yra 16-5 „Pao“ naudai.

Foto galerija

Antrąją mačo minutę į priekį šovę žalgiriečiai dviženklę persvarą įgijo dar pirmajame ketvirtyje, kada pirmąkart šį sezoną dėjimą sugavus kamuolį ore atliko Aaronas White'as, o Kauno ekipa pirmavo 20:10.

Didžiąją antrojo kėlinio dalį dominavę „Žalgirio“ krepšininkai vienu metu triuškino „Pao“ 37:20, kai pirmuosius savo taškus su žaliai-baltais marškinėliais pelnė Derrickas Waltonas.

Visgi po ilgosios pertraukos Atėnų komanda pademonstravo tikrąjį savo veidą ir grįžo į rungtynes. Keithui Langfordui surinkus penkis taškus, šeimininkai laimėjo atkarpą 10:3 ir priartėjo per 4 taškus – 53:49.

Svarstykles į „Pao“ pusę ketvirtojo kėlinio viduryje pakreipė Ioannis Papapetrou, smeigęs tritaškį ir pirmąkart nuo pirmosios dvikovos minutės išvedęs Graikijos čempionus į priekį – 66:64.

Ketvirtajame ketvirtyje likus žaisti 40 sekundžių, klasiškai su Nicku Calathesu sužaidęs Jamesas Gistas dėjimu iš viršaus leido savo komandai pirmauti – 76:74, bet chaotiškos „Žalgirio“ atakos metu graikai nesugebėjo atkovoti kamuolio po savo krepšiu.

Žalgiriečiai puolime sugriebė net tris kamuolius, kol galiausiai ledus pralaužė į krepšį įmetęs Brandonas Daviesas ir išplėšęs pratęsimą – 76:76. Jame kauniečiai pirmieji pelnė taškus ir paėmė iniciatyvą į savo rankas.

Gistui išlyginus rezultatą – 80:80, Nikos Pappas turėjo šansą vėl išvesti „Pao“ į priekį, tačiau prametė iš toli. Kitoje aikštės pusėje pražangą išprovokavęs White'as realizavo abi baudas, Langfordas prametė dvitaškį, Daviesas atsakė dviem taškais ir „Žalgiris“ įgijo persvarą – 84:80.

Graikijos klubui dusyk paeiliui nepavykus surengti rezultatyvios atakos, puolime kamuolį sugriebęs Edgaras Ulanovas įmetė iš po krepšio – 86:80, bet Calathesas tuoj pat įšovė trečiąjį savo tritaškį – 83:86. Paskui dar kartą savo laimę iš tritaškio zonos bandęs Calathes buvo netikslus, Daviesas pataikė vieną baudą ir įtvirtino istorinę „Žalgirio“ pergalę – 87:83.

Waltonas per 14 minučių pasižymėjo 5 taškais (1/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, 2 kartus prasižengė, 3 sykius suklydo bei įsirašė 6 naudingumo balus.

Arti dvigubo dublio buvęs Nate'as Woltersas įsirašė 10 taškų (2/8 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), 9 atkovotus kamuolius ir 3 rezultatyvius perdavimus.

„Panathinaikos“: Nickas Calathes 22 (3/10 trit.), Keithas Langfordas 13, Jamesas Gistas 9.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18, Thomasas Walkupas 14, Aaronas White'as 13 (8 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 11, Nate'as Woltersas 10 (3/12 metimai, 9 atk. kam.).