FIBA jau svarsto atrankos langų permainas?

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2018-11-14 16:52
Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) užkulisiuose vėl imta kalbėti apie permainas krepšinio sistemoje. Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, FIBA galvos mąsto dar kartą pertvarkyti moterų turnyrų organizavimo tvarką. Neseniai vykusiame FIBA posėdyje patyliukais užsiminta apie naująją atrankos langų sistemą, kuri yra nuostolinga finansiškai ir nepatraukli tiek jos dalyviams, tiek žiūrovams.

Pagal šią tvarką šiuo metu yra vykdoma atranka į kitų metų Europos moterų čempionatą, kuris birželį startuos Latvijoje ir Serbijoje. Lietuvos moterų rinktinė jau yra praradusi viltis žaisti šiose pirmenybėse, todėl jos laukia dar du nieko nelemsiantys susitikimai.

Moterų atrankos varžybos nesusilaukė tokio dėmesio, kokio tikėjosi FIBA, nacionalinėms federacijoms tai tapo papildoma finansine našta, todėl jau gvildenamos mintys, kaip šią sistemą pakeisti.

Kitas FIBA vadovų siekis – sumažinti pasaulio čempionate dalyvaujančių rinktinių skaičių iki 12. Toks sprendimas yra peršamas atsižvelgiant į sugeneruojamų kaštų ir pajamų skirtumą. „BasketNews.lt“ žiniomis, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovai priešiškai priėmė tokias kalbas FIBA pasauliniame susirinkime, tačiau kitų šalių atstovai klausimų šia tema nekėlė. 

Priešingos reakcijos tikimasi kitos savaitės pradžioje vyksiančiame „FIBA Europe“ vadovų susirinkime. 

Pagal esamą kvotą, šiemet pasaulio pirmenybėse tarp 16 komandų šešios buvo iš Europos. Jeigu bendras dalyvių skaičius mažėtų iki 12, Europa pirmenybėse turėtų dar mažiau atstovių.

Permainos vėliau gali paliesti ir Senojo žemyno turnyro organizavimą. Šiuo metu Europos moterų čempionatus vis dar rengia „FIBA Europe“ organizacija, bet lieka tik laiko klausimas, kada jos valdymas bus perimtas pasaulinės FIBA vadovybės. Tokiu atveju Senojo žemyno pirmenybėse taip pat gali likti 12 komandų.

Jeigu tokie FIBA vadovų ketinimai taptų tikrove, ne pačius geriausius laikus išgyvenantis Lietuvos moterų krepšinis patirtų gniuždantį smūgį.

Šalies rinktinė antrąkart per ketverius metus Europoje nepateko tarp 16 stipriausių, tuo metu pasaulio čempionate mūsiškės paskutinį kartą žaidė tik 2006 metais Brazilijoje, o iš viso planetos pirmenybėse kovėsi tris kartus. Sistemą sukrėtus permainoms, galimybės vėl prasibrauti į elitą prilygtų utopijai.

Lietuva FIBA pasaulio moterų reitinge šiuo metu užima 29-ąją vietą.

FIBA atrankos langų sistemą 2015 metais pradėjo nuo moterų krepšinio, o 2017 metais ji buvo pritaikyta ir vyrų krepšinyje. Apie galimus pokyčius vyrų sistemoje kol kas nekalbama.Rodyti komentarus

Moterų kašis niekam nerūpi. net WNBA daug komandų į minusą dirbą, o pinigus gauna tik dėl to kad NBA juos šelpia iš idėjos. Tad jei amerika nieko iš moterų kašio neužkala tai FIBA tuo labiau gali pamiršti geras babkes čia.
2018-11-14
+12
Atsakyti
Mindaugas
Kas prabilo pagaliau. Tikiuosi priims šitą sprendimą ir parodys FIBA, kad visa idėja ale populiarinti krepšinį langų metu yra tik bandymas užsidirbti. Bet keista, kad tuo kaltinama neišleidžianti žaidėjų Eurolyga :D
2018-11-14
Atsakyti
djgaffer
Taigi čia apie moterų langus kalba eina,ne vyrų.Mažinti skaičių nori moterų čempe,o tada tikrai šakės mūsų moterų krepšiniui.Tai jau duobė,tai jei bus tie pakeitimai,net ir dugnas bus pramuštas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-11-14
-4
Atsakyti
Balaganas
Toliau chaosas ir pasimetimas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-11-14
+5
Atsakyti
AS
Padarytų langus prieš sezoną ir po sezono ir būtų gerai. Aš dar pritarčiau vienam langui ir vidury sezono, bet tik tokiu atveju, kad būtų suderinta ir su Eurolyga ir NBA. O kad su NBA suderins tai nulis šansų.
2018-11-14
+4
Atsakyti
Kazkas
Pasaulio čempionate vyrų?
2018-11-14
-1
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.