„Žalgirio“ krepšininkų įvertinimai: dvejetai įžaidėjams

Jonas Lekšas
„BasketNews.lt“
2018-11-17 00:40

Kauno „Žalgiris“ (3-4) ketvirtojo kėlinio pabaigoje stebuklingai sugrįžo į rungtynes, kai panaikino 13 taškų deficitą, tačiau po papildomų penkių minučių kovos galiausiai neatsilaikė Eurolygos mače prieš „Barcelonos“ (5-2) krepšininkus (85:88).

Kauniečiai visose statistikos kategorijose buvo pranašesni už katalonus, išskyrus tritaškių pataikymą. „Žalgiris“ pataikė 5 tolimus metimus iš 22 (22,7 proc.) bandymų, kai tuo metu „Barca“ įmetė net 12 tritaškių iš 23 (52,2 proc.) kartų.

Lietuvos čempionai šiame sezone savo aikštėje pralaimėjo jau ketvirtąjį kartą Eurolygoje, o „Barcelona“ iškovojo penktąją pergalę iš eilės.

Foto galerija

„Žalgirio“ gretose karjeros pasirodymą Eurolygoje surengė Aaronas White'as. Būtent White'o energija antroje rungtynių pusėje išlaikė šeimininkus rungtynėse. Iš viso šoklusis amerikietis per 30 minučių pelnė 21 tašką (7/9 dvit., 0/2 trit., 7/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 31 naudingumo balą.

Svečių gretose naudingiausiai žaidė sudėtingus tolimus metimus pataikęs Kyle'as Kuricas. Gynėjas per 26 minutes pelnė 15 taškų (0/2 dvit., 5/6 trit.) ir mačą baigė su 17 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas pateikė savo įžvalgas apie „Žalgirio“ žaidėjų pasirodymą dvikovoje su „Barcelona“ ir juos įvertino.

Aaronas White'as – 9,5 balo
30 min., 21 tšk. (7/9 dvit., 0/2 trit., 7/10 baud.), 8 atk. kam., 9 išpr. praž., 31 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Tai buvo naudingiausias amerikiečio mačas Eurolygoje per jo antrus metus šiame turnyre trunkančią karjerą, o tai daug pasako apie žaidėjo pasirodymą. White'o energija tryško per kraštus puolime, o gynyboje įsiminė tik vienas neigiamas epizodas, kai Singletonas pasinaudojo savo fizine jėga ir lengvai pelnė taškus per „Žalgirio“ krepšininką.

Nate‘as Woltersas – 8 balai
31 min., 19 tšk. (8/10 dvit., 1/5 trit.,), 6 rez. perd., 2 klaid., 19 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

„Barcelona“ puikiai išjungė „Žalgirio“ įžaidėjus nuo atakų organizavimo ir tik savo individualiu meistriškumu Woltersui pavyko išjudinti kauniečių puolimą. Galime turėti pastabų Nate'ui dėl žaidimo organizavimo, tačiau savo reidais po krepšiu jis draskė katalonų agresyvią gynybą ir pelnė 19 taškų. Pratęsime gynėjui akivaizdžiai stigo jėgų, bet įžaidėjas buvo vienas tų, kuris inicijavo kauniečių sugrįžimą į mačą ketvirtajame kėlinyje.

Thomasas Walkupas – 7,5 balo
30 min., 9 tšk. (2/4 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 6 atk. kam., 6 rez. perd. 16 naud. balai.

Nuotr. BNS

Walkupas mačą pradėjo metimu, kuris nelietė lanko, tačiau po to turėjo labai gerą atkarpą. Amerikietis drąsiau jautėsi atakuodamas krepšį, lyginant su praėjusiais mačais, o tai džiugina. Gynyboje prižiūrėjo Kuricą, kuris pataikė 5 tritaškius, tačiau tai nebuvo žalgiriečio kaltė, o tiesiog individualus gynėjo meistriškumas, nes visi metimai pataikyti iš nelengvų padėčių.

Antanas Kavaliauskas – 7 balai
14 min., 4 tšk. (2/3 dvit.), 2 atk. kam., 6 naud. balai.

Nors statistikoje Antanas labai ir neišsiskiria, tačiau jis turėjo solidų mačą. Pirmoje mačo pusėje gavo pylos nuo Jasikevičiaus, kai atakavo iš vidutinio nuotolio, nors rungtyniavo sunkiojo krašto pozicijoje ir turėjo naudotis savo pranašumu po krepšiu, bet trečiajame kėlinyje reabilitavosi ir su White'u surengė puikią atkarpą. Gynyboje taip pat geriau tvarkėsi su Tomičiumi negu Daviesas.

Brandonas Daviesas – 6,5 balo
29 min., 12 tšk. (3/7 dvit., 6/8 baud.),  4 atk. kam., 5 išpr. praž., 11 naud. balų.

Daviesas galėjo tapti mačo herojumi, jei būtų pataikęs paskutinį metimą ketvirtajame kėlinyje, tačiau už tai ant jo pykti negalime. Brandonas gynyboje niekaip nesusitvarkė su Tomičiumi, o puolime, nors ir įprastai sau demonstravo didžiulę energiją, tačiau pritrūko gero atakų užbaigimo.

Paulius Jankūnas – 6 balai
17 min., 5 tšk. (2/3 dvit., 1/1 baud.), 3 atk. kam., 2 išpr. praž., 7 naud. balai.

Jankūnas puikiai pradėjo rungtynes, kai pelnė du taškus su pražanga, o kitoje atakoje vėl privertė varžovus pažeisti taisykles, tačiau po to buvo nelabai pastebimas. Kapitonas šiandien negalėjo ilgai žaisti aikštėje kartu su White'u, nes Tomičius tiesiog puolėjui yra per aukštas, o Seraphinas – labai stiprus fiziškai vidurio puolėjas. Tuo įsitikinome, kai matėme, kaip prancūzas puolime prieš Paulių nusiėmė kamuolį ir lengvai pelnė taškus.

Edgaras Ulanovas – 5 balai
28 min., 7 tšk. (2/8 dvit., 1/3 trit.), 6 atk. kam., 4 naud. balai.

Edgaras iš žaidimo atakavo rekordiškai daug – 11 kartų, tačiau dauguma jo metimų skriejo pro šalį, o ketvirtojo kėlinio pradžioje vienas jo bandymas net nelietė lanko. Gynyboje prieš Claverą gynėsi gerai, tačiau trečiajame kėlinyje atkarpa, kai Ulanovas prižiūrėjo Heurtelį buvo nesėkminga ir lengvasis kraštas tiesiog nespėjo prieš greitesnį prancūzą.

Artūras Milaknis – 4 balai
24 min., 5 tšk. (0/1 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), 2 rez. perd., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Snaiperis daug dirbo be kamuolio ir įprastai sau pritraukė varžovų gynybą, tačiau jo metimai skriejo pro šalį. Momentais jo sprendimai aikštėje buvo šiek tiek skuboti. Gerai atrodė komandinėje gynyboje, kai sėkmingai ateidavo į pagalbą, tačiau asmeninėje gynyboje vėlavo prieš Blažičių.

Derrickas Waltonas – 2 balai
13 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/3 trit.), 1 rez. perd., 0 naud. balų.

Įžaidėjas buvo blankus tiek puolime, tiek gynyboje. Waltonui diriguojant komandai, puolimas buvo statiškas, o tai ypač atsispindėjo antrajame kėlinyje. Komandinėje gynyboje kartą nesusikalbėjo ir pametė savo žmogų, o asmeninėje nespėjo tiek prieš Heurtelį, tiek prieš Pangosą.

Leo Westermannas – 2 balai
7 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 1 rez. perd., 1 klaid., -2 naud. balai.

Leo žaidimas toliau stipriai banguoja. Po gerų rungtynių Podgoricoje Westermannas vėl sužaidė labai blankų mačą. Gynyboje prancūzas nespėjo prieš tiesioginius oponentus, o puolime daugiau žaidė atakuojančio gynėjo pozicijoje, kur niekuo neišsiskyrė.

Marius Grigonis aikštėje dėl nugaros skausmų praleido mažiau negu 2 minutes, todėl jo žaidimo šį vakarą nevertinome.