Vitorijoje – „Baskonia“ antausis progas švaisčiusiai CSKA

• Vitorijos „Baskonia“ namuose 76:73 įveikė Maskvos CSKA

• CSKA per paskutinę minutę prametė tris tolimus metimus ir nepasinaudojo šansais išplėšti pratęsimą

• Nugalėtojams Vincentas Poirier pelnė 18 taškų, 15 pridėjo Tornikė Šengelija

• Svečių gretose karjeros rezultatyvumo rekordą pagerinęs Alecas Petersas surinko 20 taškų

Tornikė Šengelija savo lyderio savybes pademonstravo tada, kai to labiausiai reikėjo, o rungtynių pabaigoje jo vedama Vitorijos „Baskonia“ (4-7) namuose 76:73 (21:21, 19:17, 15:17, 21:18) palaužė Maskvos CSKA (9-2).

Prasidėjus paskutinei minutei, CSKA jau atsiliko 73:76, o Sergio Rodriguezas turėjo puikų šansą rezultatą išlyginti, bet jo tolimas metimas buvo netaiklus. Po šio epizodo netaikliu tritaškiu atsakė ir Luca Vildoza, o Rodriguezas perėmė kamuolį ir Rusijos ekipa pasileido į paskutinį išpuolį.

Vis tik iš pradžių labai netaikliai iš tolimos distancijos atakavo Nando De Colo, tačiau Hinesui pavyko atkovoti kamuolį puolime. Kaip bebūtų, tinklelio neskrodė ir Peterso metimas, o tai ir nulėmė „Baskonia“ triumfą.

18
25
2
100%
6/6

Visų rungtynių metu kova vyko taškas į tašką. Ketvirtojo kėlinio viduryje Alecas Petersas pataikė iš toli ir išvedė CSKA į priekį (69:66), tačiau Vincente‘as Poirier realizavo baudų metimus, Tornikė Šengelija smeigė tritaškį ir iki mačo pabaigos likus mažiau nei 3 minutėms, priekyje jau buvo „Baskonia“ – 71:69.

Kitoje atakoje Petersas rezultatą išlygino, tačiau iniciatyvos ir vėl ėmėsi Šengelija. Šįkart gruzinas pelnė taškus su Kyle‘o Hineso pražanga ir šeimininkai 39-ąją mačo minutę buvo priekyje 74:71.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs Vincentas Poirier pelnė 18 taškų (6/11 dvitaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 25 naudingumo balus.

Tuo metu mačo pabaigoje aukštesnę pavarą įjungęs Šengelija iš viso surinko 15 taškų (4/11 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas bei aikštelę paliko su 23 naudingumo balais.

„Baskonia“: Vincentas Poirier 18 (6/11 dvit., 8 atk. kam.), Tornikė Šengelija 15 (4/11 dvit., 8 atk. kam.), Mattas Janningas 13 (3/7 trit.).

CSKA: Alecas Petersas 20 (5/12 trit.), Cory Higginsas 17 (3/6 dvit.), Kyle‘as Hinesas 14 (5/6 dvit., 7 atk. kam.).