„BasketNews.lt“
2019-01-20 23:13

Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Į Uteną LKL rungtynėms su „Šiaulių“ komanda atvykęs Antanas Sireika nepažino savo auklėtinių. Lygos autsaideriai vietos „Juventus“ krepšininkams kovą sugebėjo duoti pirmąsias septynias minutes, o vėliau palūžo.

16
26
86%
6/7
3

Cedrickui Bowenui pataikius abi baudas, Saulės miesto klubo deficitas siekė tik 2 taškus (10:12). Tada uteniškiai į tai atsakė spurtu 10:0, vėliau dar pridėjo atkarpą 15:2 ir tiesiog talžė „Šiaulius“ (39:18).

„Tai buvo tokios rungtynės, apie kurias mes, treneriai, kalbame, jog laukiame jų pabaigos, – spaudos konferenciją Utenoje pradėjo Sireika. – Antrojo kėlinuko pradžioje pasimatė, kad sunkiai gali atpažinti žmones. Kamuolys krenta, kažką ne taip darė, paskui rankas kilnoja... Tiesiog labai blogos rungtynės, nežinau, kas čia paveikė – artėjantis mėnulio užtemimas ar dar kažkas.“

Besibaigiant antrajam ketvirčiui, Aleksandras Zacharovas smeigė antrąjį uteniškių tritaškį į „Šiaulių“ krepšį ir Sireikos auklėtinių deficitas išaugo iki 24 taškų (44:20). Prieš nuaidint antrojo kėlinio sirenai, Kristupas Žemaitis dar atsakė uteniškiams tuo pačiu, bet Šiaulių trenerių štabo nuotaikų tai nė kiek nepakėlė.

Sireika pasibaigus kėliniui susikvietė auklėtinius prie suolelio ir labai trumpai davęs nurodymus juos pasiuntė vienus į rūbinę išsiaiškinti tarpusavyje. „Šiaulių“ vairininkas kartu su savo kolegomis liko arenoje ir toliau diskutavo savame rate.

Pats Sireika tiesiog neturėjo daugiau ką pasakyti išsikvėpusiems „Šiaulių“ žaidėjams.

„Pasakiau: „Negalima jums aiškinti žaisti tą ar tą. Jūs pasižiūrėkite vienas kitam į akis, jūs pasisakykite kažkokį žodį vienas kitam. Negali ateiti paskatinimas iš šalies. Jūs viduje turite surasti.“ Sakiau, jog tikiu, kad jie sugrįš su žaidimu ir komunikavimu. Auklėju, kad žmonės tai darytų patys, o ne taip, kad viskas būtų pateikta“, – apie savo pamokas žaidėjams atsiliepė Sireika.

Bent jau trečiajame ketvirtyje „Šiaulių“ žaidime ugnelė tikrai neįsižiebė. Toliau siautėjusi „Juventus“ varžovams atseikėjo net 31 tašką, o prasidėjus ketvirtajam kėliniui buvo priekyje nepadoria – 38 taškų – persvara (81:43).

Paskui Žydrūnui Urbonui pakeitus savo vedlius bei pirmąkart šį sezoną LKL čempionato mače išleidus jaunuosius Ugnių Nikitiną ir Arminą Kleišį, „Šiauliai“ minimaliai atsigriebė paskutinį ketvirtį laimėdami 25:21. Visgi galiausiai viskas baigėsi 16-uoju Šiaulių komandos pralaimėjimu per 19 turų.

Pats Urbonas pasidžiaugė gerėjančių savo auklėtinių žaidimu, tačiau pripažino asmeniškai jaučiantis kartėlį prieš savo buvusį mentorių Sireiką, iš kurio teko semtis žinių jam 2015-2017 metais treniruojant „Juventus“ ekipą. Prie viso to, Urbonas užstojo ir kitus kritikuojamus LKL specialistus.

„Man truputėlį gaila, kad taip išėjo su mano mokytoju, – neslėpė Urbonas. – Žinau, kaip treneris (Sireika – aut. past.) jaučiasi po pralaimėjimų. Niekas apie tai niekada nepagalvoja. Visi tuos laimėtojus ant pjedestalo... Kaip čia gerai žaidžia, kaip treneris gerai dirba.

Kai pralaimi, nieko gero. Trenerį lauk, net tokių girdime atsiliepimų žiniasklaidoje. Reikia suprasti, kad dėl vienų pralaimėtų rungtynių komanda negali tapti bloga arba treneris blogas. Taip nebūna. Čia yra profesionalų lyga.

Jeigu tai yra kažkokia eilė (pralaimėjimų, – aut. past.), kažkokia betvarkė komandoje, tada galbūt galima. Man tiesiog gaila. Pavyzdis – Šarūnas Jasikevičius, turėjo dvejas ar trejas pralaimėtas rungtynes. Ką jis dėl to blogas treneris? Na, gi ne. Tiesiog yra nesėkmės, tiesiog yra traumos ir aibė įvairių dalykų. Mane truputėlį erzina šitie dalykai, kad bando trenerius... Aš užstosiu LKL trenerius: gerai dirba ir Pasvalio, ir „Ryto“, ir „Žalgirio“, ir „Šiaulių“. Apie save nedrįsiu kalbėti.“