Hardeno nesustabdžiusią „Raptors“ Hjustone nuo pergalės skyrė metimas

• Paskutinis Kawhi Leonardo tolimas nelietė lanko

• Kertiniu metu „Raptors“ lyderis pelnė 9 iš 14 komandos taškų

• Jamesas Hardenas pelnė 35 taškus ir 22-ajame mače paeiliui surinko 30 ir daugiau taškų

• Jonas Valančiūnas nepadėjo „Raptors“ 21-ajame sezono susitikime

Lemiamoje atkarpoje iniciatyvos ėmęsis Kawhi Leonardas leido Toronto „Raptors“ (36-15) panaikinti dviženklį deficitą, tačiau pergalę išplėšti galėjęs puolėjo metimas per Jamesą Hardeną nelietė lanko.

Pastarasis pratęsė žvėrišką seriją 22-ose rungtynėse iš eilės pelnydamas 30 ir daugiau taškų, o jo vedama Hjustono „Rockets“ (28-20) savo aikštėje 121:119 (33:20, 37:41, 26:28, 25:30) įveikė Kanados klubą, kuriam tai buvo antrasis pralaimėjimas iš eilės.

Hardenas per 40 minučių įmetė 35 taškus (7/12 dvitaškiai, 2/13 tritaškiai, 15/15 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 4 kartus suklydo, blokavo 1 metimą ir 2 sykius prasižengė.

21
27
14
2

Per paskutiniąsias penkerias rungtynes „Rockets“ superžvaigždė vidutiniškai rinko po 52,2 taško.

22-uose mačuose po mažiausiai 30 taškų surinkęs Hardenas šiuo metu fiksuoja ketvirtą geriausią rezulatą lygos istorijoje. Ilgiausia – 65-erių rungtynių – serija priklauso Wiltui Chamberlainui.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Kennethui Fariedui pataikius dvitaškį, „Rockets“ pranašumas siekė 16 taškų (113:97). Tada Pascalis Siakamas smeigė tritaškį, Kyle'as Lowry ir Leonardas pridėjo po 2 taškus bei „Raptors“ deficitas aptirpo iki 101:113.

Toronto komandą ant savo pečių nešti ėmęsis per dviejų minučių atkarpą surinko 9 iš 14 ekipos taškų bei prieš prasidedant paskutinei minutei Nicko Nurse'o auklėtiniai atsilikinėjo 9 taškais (113:121).

Tuomet šeimininkai dukart suklydo, o tuo puikiai pasinaudoję Danny Greenas bei Siakamas susmeigė po tritaškį ir komandas teskyrė du taškai (119:121).

Kitoje atakoje Ericas Gordonas prametė iš toli ir „Raptors“ paprašė pasitarimo. Kamuolį prisiėmęs Leonardas ties tritaškiu pasinaudojo Normano Powello užtvara, po kurios P.J. Tuckeris susikeitė ginamaisiais su Hardenu.

Pastarasis operatyviai perėmė Leonardo globą ir privertė jį išmesti sunkų metimą per rankas, kuris palietė tik krepšio tinkliuką.

Po nykščio traumos atsigaunantis „Raptors“ lietuvis Jonas Valančiūnas praleido 21-ąsias rungtynes.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 35 (9/25 metimai, 7 rez. perd.), Ericas Gordonas 24 (8/22 metimai), Kennethas Fariedas 21 (14 atk. kam.), P.J. Tuckeris 18, Austinas Riversas 13 (6/14 metimai, 6 rez. perd.).

„Raptors“: Kawhi Leonardas 32, Danny Greenas ir Pascalis Siakamas (12 atk. kam.) – po 22, Serge'as Ibaka 12 (14 atk. kam.), Normanas Powellas 10.